Panewki zawieszenia do XT600E

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Piotr
Lubiący błoto
Posty: 93
Rejestracja: 08 mar 2015, 14:19
Motocykl: GSXR1300

Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: Piotr »

Panowie wymieniałem w swojej XT uszczelniacze bo pociekło...
Robiłem to pierwszy raz i trochę uszkodziłem przy składaniu jedną z panewek - zarysowałem na długości i zdarłem tą warstwę ochronną. Uszkodzenie to nie rysuje powierzchni widelca, ale po złożeniu wszystkiego do kupy akurat ten widelec mi świszczy przy ściskaniu(w drugim jest cisza).
Nic się nie poci, zrobiłem tak już z 300km w off-ie, ale ten świst przy pracy zawieszenia mnie wkurza.
Od razu mówię, że to nie dziwięk powietrza wylatującego z osłony gumowej, bo bez niej też świszczy...
Nie wiem czy ma coś do tego ta panewka, ale skoro już bym rozbierał to chciałbym ją wymienić.

Za cholerę nie mogę nic takiego namierzyć...
Tylko ASO? Czy zamiennik jakiś by się znalazł.
A może ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupie...

Model to XT600E 98r.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Piotr
fryzjer

Re: Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: fryzjer »

Tutaj ktoś sprzedaje lagę na częsci.

http://allegro.pl/xt-600-3tb-2kf-yamaha ... 55424.html

Popytaj,może będzie miał inne części z tej lagi.Tylko zadzwoń do niego,bo na maila się pewnie się nie doczekasz.Przynajmniej ja tak miałem,jak coś kiedyś potrzebowałem kupić.
Awatar użytkownika
Feel
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2010, 04:27
Motocykl: 1VJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: Feel »

Zapytaj w http://www.riderparts.pl i kup nową. Wbrew pozorom niektóre części nowe lub w ASO nie powalają ceną (za panewkę do KTMa płaciłem około 35zł) a dodatkowo w Yamaha Polska wróciła promocja % za wiek motocykla _o ile dobrze kojarzę. Teflon z tej obejmy się ździera więc osobiście zainwestował bym w nową i nie ryzykował z wątpliwej kondycji używką, wydasz więcej na uszczelniacze olejowe przy wymianie za chwilę albo jak nie wypali. Czasem jak już nie ma w EU to się czeka te 3 tygodnie - tak miałem z zębatką zdawczą do TDMki ale wolałem ori podgumowaną.
Piotr
Lubiący błoto
Posty: 93
Rejestracja: 08 mar 2015, 14:19
Motocykl: GSXR1300

Re: Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: Piotr »

Na tej stronce by dobrali jak bym podał wymiar starej...
Zobaczymy co odpowie yamaha poland :)
Piotr
Lubiący błoto
Posty: 93
Rejestracja: 08 mar 2015, 14:19
Motocykl: GSXR1300

Re: Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: Piotr »

W serwisie 98zł/szt :shock:
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: 86matusz »

dzwoniłem do aso pół roku temu wołali 62zł
razy 4
to mozna widelec kupic
ja podpiłowałem delikanie zamki na panewkach
Awatar użytkownika
Edi
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:13
Motocykl: Yamaha XT 600 Tenere

Re: Panewki zawieszenia do XT600E

Post autor: Edi »

Cześć!
Podłącze się pod temat. W jaki sposób ocenić zużycie panewek przedniego zawieszenia? Lagi mam rozebrane i wyczyszczone. Moto ma 32 lata i panewki na bank nie były wymieniane, stąd zastanawiam się nad wymianą panewek "profilaktycznie".
ODPOWIEDZ