Rama XT600 2KF

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
fryzjer

Rama XT600 2KF

Post autor: fryzjer »

Mam pytanie.Do posiadaczy modelu 2KF.Ale najpewniej we wszystkich modelach XT/TT/TENERE,będzie to wyglądało tak samo.

Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów, dodać zdjęcie fragmentu ramy,lub opisać jak ona wygląda na zaznaczonym odcinku.Od strony numeru ramy.Czyli z prawej strony.
U mnie:
1) Patrząc z boku jest wgięta,w kierunku silnika,tak mniej więcej w połowie
2) Zaobserwowałem miejscowe wgniecenie na tym odcinku,na przeciwko prawego kolektora wydechowego.
Czy tak ma być :niewiem: ??
wiewior298
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2016, 05:24
Motocykl: TT 600 4gv 1994
Lokalizacja: Rumia woj.Pomorskie

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: wiewior298 »

U mnie gdzie zaznaczyles sa 2/wgniecenia jedno z lewej drugie z prawej jedno wyzej drugie nizej nie widzialem go przed tym jak dałem rame do malowania (myslalem ze w lakierni mi to zrobili ) ale jak wlozylem silnik i chcialem przykrecic kolektory wydechowe to juz wiedzialem ze to oryginalnie pod nakretki (na klucz)
fryzjer

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: fryzjer »

To wszystko jasne z tymi wgnieceniemi fabrycznymi z drugiego punktu. :browar: Faktycznie zapomniałem,że one ułatwiają odkręcenia kolektora. :oops:
A jak wygląda u Ciebie ta rura od główki ramy, do dolnego przedniego mocowania silnika.Ta którą zaznaczyłem.Czy jest równa na całej linii,czy może delikatnie przegięta w kierunku silnika.Tak,mniej więcej w 1/3 długości,licząc od główki ramy.Wieczorem,postaram się zapodać zdjęcie,jak to wygląda u mnie.Bo nie wiem,czy za bardzo wiesz o co mi chodzi.W sensie,czy nie zamotałem za bardzo.
wiewior298
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2016, 05:24
Motocykl: TT 600 4gv 1994
Lokalizacja: Rumia woj.Pomorskie

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: wiewior298 »

chyba wiem o co ci chodzi czy jest ona po łuku delikatnym powiem ci szczerze że nie zwróciłem uwagi na to a piec już w ramie i elektrykę kończę
fryzjer

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: fryzjer »

Dokładnie o to mi chodzi.Mógłbyś sprawdzić w Swoim motocyklu.Normalnie bym na to nie zwrócił uwagi,ale ostatnio zauważyłem,że błotnik delikatnie trze Chlapaczem o kolektor wydechowy.Jako,że czas jakiś temu miałem poważną :gleba: ,to zastanawiam się,czy to przegięcie nie jest właśnie wynikiem tej :gleba: .Czy tak to powinno być zrobione fabrycznie i ta część ramy ta ma wyglądać.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 15:46 przez fryzjer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: Gacek »

W moim 3tb jest tez takie odgiecie dolnego odcinka tylko w kierunku od silnika a nie do :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wiewior298
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2016, 05:24
Motocykl: TT 600 4gv 1994
Lokalizacja: Rumia woj.Pomorskie

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: wiewior298 »

zobacze ci jutro rano a ja mialem też poważnego crasha w lipcu ale moto jechalo po nim prosto
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: czadi »

U mnie to tak wygląda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
wiewior298
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2016, 05:24
Motocykl: TT 600 4gv 1994
Lokalizacja: Rumia woj.Pomorskie

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: wiewior298 »

u mnie jest tak jak gacek pisze i czadi pokazał ta część ramy odchodzi delikatnie w stronę koła a więc myśle że nie mam pogiętej chyba że wszyscy mamy hehe ale że ty masz wygięte w strone silnika to aż dziwne i chlapacz ci trze :shock:
fryzjer

Re: Rama XT600 2KF

Post autor: fryzjer »

Wielkie dzięki za pomoc.To i ja dołączę :pstryk: o co mi chodziło.Dokładnie o to co za zamieścił na zdjęciu Czadi.
Czyli te ramy tak mają,i nie ma co się stresować. :D Ogólnie to,po tej mojej :gleba: ,wszędzie upatruje jakichś podejrzanych ""nieprawidłowości"", :geek:
Bałem się,że ta krzywość wynikła z :gleba: ,ale okazało się,że to normalne zjawisko w tych ramach.Zamieszczam :pstryk: .Jedno z przyłożonym liniałem,drugie bez.Na tym z linniałem,widać ,że to odgięcie nie jest takie małe.
ODPOWIEDZ