ciśnienie w oponach

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

ciśnienie w oponach

Post autor: k3nd »

Witam, ile pompujecie w swoje opony? Chodzi mi o jazdę po lasach, żwirowniach i czasem wyskoczyć na miasto?
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Archi
Lubiący błoto
Posty: 66
Rejestracja: 25 lis 2014, 07:53
Motocykl: Yamaha TT 600 E 4GV
Lokalizacja: Trestno

Re: ciśnienie w oponach

Post autor: Archi »

Z TT 600 E, ale myślę, że do XT też można spokojnie zastosować.

Obrazek

Od góry jedna osoba, potem z pasażerem, na dole OFF ROAD.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ciśnienie w oponach

Post autor: Gacek »

k3nd - myślę ze dużo zależy od marki opony .
U mnie uśredniając na przód stosuje od 0.9 -1.2 tył z reguły od 0.6 do 1 atm i często z górnych wartości jeszcze upuszczam jak się opona w off nie klei .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: ciśnienie w oponach

Post autor: fakir »

Po 1.2bar przód i tył, opony mam kostki, michelin ac10 i michelin s12xc
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
mallory

Re: ciśnienie w oponach

Post autor: mallory »

Taka dygresja nie tyle co do ciśnienia, ale co do opon. Do tej pory nie jeździłem w terenie na typowo terenowych oponach. Zawsze były to albo szosowe typu ContiTrailAttack!!! lub Metzeler Tourance albo Sahara 3 albo w najlepszym razie zestaw TKC 80 i Karoo 2 - to już uważałem na super opony w teren.
W ostatni weekend pojechałem w teren na całkowicie ostrych/terenowych kostkach. I doznałem szoku. Czułem się jak mistrz świata enduro - szok. Niby wiedziałem ile dają opony, ale że aż tyle? Na super sypkim i głębokim piachu jeździłem jak po twardym szutrze i wszystko dwa razy szybciej i dużo bezpieczniej... Nigdy więcej w teren na innych oponach niż ostre kostki... Jakieś mitasy to były, ale to akurat nie ważne.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: ciśnienie w oponach

Post autor: glina »

Podobne odczucie po przejściu z Michelin Sirac na Pirelli MT21.
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: ciśnienie w oponach

Post autor: k3nd »

mallory pisze:Taka dygresja nie tyle co do ciśnienia, ale co do opon. Do tej pory nie jeździłem w terenie na typowo terenowych oponach. Zawsze były to albo szosowe typu ContiTrailAttack!!! lub Metzeler Tourance albo Sahara 3 albo w najlepszym razie zestaw TKC 80 i Karoo 2 - to już uważałem na super opony w teren.
W ostatni weekend pojechałem w teren na całkowicie ostrych/terenowych kostkach. I doznałem szoku. Czułem się jak mistrz świata enduro - szok. Niby wiedziałem ile dają opony, ale że aż tyle? Na super sypkim i głębokim piachu jeździłem jak po twardym szutrze i wszystko dwa razy szybciej i dużo bezpieczniej... Nigdy więcej w teren na innych oponach niż ostre kostki... Jakieś mitasy to były, ale to akurat nie ważne.
opony to podstawa :) nie ma uniwersalnych opon dlatego najlepiej mieć 2 komplety kół albo 2 moto :) kwestia jeszcze odpowiedniego ciśnienia :)
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
ODPOWIEDZ