Jakie zebatki na trase

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Do 2kf zapodaj 14/39 i będzie git. w terenie będzie dawała rade i po trasie silnika niebędziesz męczył wysokimi obrotami ;)
Fihu

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Fihu »

pany, fotki są jeszcze z aukcji, ślizg już jest (chociaż szukam już kolejnego powoli), łańcuch od razu został popuszczony, i ogólnie motocykl ogarnięty - bez takich ;) ale nie o tym temat - o tym będzie gdzie indziej ;)
14 / 39 piszesz ... przemyśle temat, jednak wolałbym aby z przodu pozostało 15z - tymbardziej że jest nówka sztuka
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Pawlo »

Brak zębatek w katalogu to nie problem, przecież można dorobić wg własnego widzi mi się :)
Np. http://allegro.pl/zebatka-stunt-f3-f4i- ... 58635.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Po za wielkością przełożeń wynikają jeszcze inne sprawy związane z rozmiarami ale to nie temat na dyskusję na tym forum :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Fihu - powiem ci publicznie jak dla mnie takie zachowanie świadczy o pentactwie - nie jestem handlarzem zębatka leżała bezużytecznie wysłałem ci zdjęcia ,podałem koszty straciłem czas aby ci to wysłać i echo :lol: .Dla mnie jesteś kolejnym gnojkem z którym miałem okazję natknąć się w życiu Temat jest jak dla mnie zamknięty zdarzało mi się tutaj pomagać ludziom bezinteresownie i droższe sprawy wysyłałem gratis ale usłyszałem w zamian słowo dziękuje ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Nie mam obrotomierza ale jezeli xt na 18 calowym kole przy przełożeniu 14 / 47 wykręcił się do ok 80 km/h to ile silnik musiał mieć obrotów ? :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
dzekson
Po kostki w błocie
Posty: 254
Rejestracja: 05 lut 2010, 20:36
Motocykl: XT600E '99 / XL650V '00
Lokalizacja: Rzrszów

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: dzekson »

Nie da się odpwowiedziec praktycznie na takie pytanie. Za dużo niewiadomych. Gdybyś nawet dodał, że miałeś przełożeinie na 5tym biegu to i tak prędkość zależy
od: obciązenia moto, warunków aerodynamicznych (wiatr, pozycja kierującego, itp), ukształtowania terenu....
Można oczywiście wyliczyć teoretycznie (stan jałowy bez oporów toczenia) jaka byłaby prędkośc kątowa wału przy założonej prędkości motocykla (i odwrotnie)
Ale czy taka wiedza jest potrzebna?
Jednak krytykowany obrotomierz czasem by się przydał co?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Moje moto max na 5 biegu osiąga 120 km ale wczoraj miałem jakieś czary i nic nie kumam JEDNAK na 2 biegu zerkając mimowolnie na licznik podeszło mi pod 80 km/h :roll: ogólnie chwilę wcześniej odczułem jakby silnik mi zwariował :roll: przezywam ostatnio jakieś perypetie gaźnikowe , moto nie chce się zbytnio kręcić na wysokich obrotach :? przy wyższych biegach .Mam wrażenie ze silnik wskoczył na spalanie sutkowe i dostawał samozapłonu dosłownie jakieś 1,5 km zabrakło mi wachy i zjechałem z pustym bakiem w doliny .Inaczej i nie umiem sobie wytłumaczyć takiego faktu .Generalnie cała akcja wzbudziła moją ciekawość pod kątem działania - gdybam teoretycznie bo nie mam żadnej pewności co się stało :roll: .
Jak moto powiedzmy dostało samozapłonu w wyniku ubogiej mieszanki i dostało takiego czadu to mogło by to oznaczać ze ograniczeniem w tej konstrukcji jest zapłon albo były to ostatnie wzloty przed zgonem :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: szpadyzor45 »

Nie wiem, lecz w mojej podkaszarce 2T jak brakuje paliwa to też nagle dostaje mocy w wyniku uboższej mieszanki i chodzi przez parę sekund jak szalona :confetti: Może uboższa w benzynę mieszanka daje takie efekty u Cb?
Fihu

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Fihu »

Gacek pisze:Fihu - powiem ci publicznie jak dla mnie takie zachowanie świadczy o pentactwie - nie jestem handlarzem zębatka leżała bezużytecznie wysłałem ci zdjęcia ,podałem koszty straciłem czas aby ci to wysłać i echo :lol: .Dla mnie jesteś kolejnym gnojkem z którym miałem okazję natknąć się w życiu Temat jest jak dla mnie zamknięty zdarzało mi się tutaj pomagać ludziom bezinteresownie i droższe sprawy wysyłałem gratis ale usłyszałem w zamian słowo dziękuje ;)
Gacku, prosiłem Cię dwa razy o dane do przelewu - chiałem zapłacić za zębatke od razu, przed wysyłką (tak jak Ci pisałem), bez względu na to czy jej stan mnie zadowoli czy nie. Widziałem fotki, i zdecydowałem się na jej zakup. Proponowałeś, żebym zapłacił jak jak ją otrzymam i obejrze - napisałem "Najpierw podaj dane do przelewu: płacę z góry, wiadomo ;)" w następnej wiadomości "Dobra dooobra - tak czy inaczej zapłace, bez wyzysku :mrgreen:
Dzięki za postawe w takim razie ;) ". Jeśli sa chętni mogę wstawic całą naszą rozmowe (...).
Zębatke mam u siebie. Do tej pory nie otrzymałem danych do przelewu i zapomniałem upomnieć się po raz trzeciv :shock:
Szkoda że zamiast napisać prywatnej wiadomości z danymi do przelewu piszesz obraźliwe wiadomości na forum.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ