koła SM

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

koła SM

Post autor: Kula »

Witam.
Planuje na wiosnę zamontować jakieś koła SM do XT. myślałem nad jakimiś kompletnymi kołami ale ceny za nie są kosmiczne. myślałem również o kupieniu 2 tylnych kół i prze piastowaniu jednego na koła do przodu. ale to wymaga zeszprychowania koła na nowo, czego ja nie potrafię, trzeba by to było więc wysłać do jakiegoś profesjonalisty, co oczywiście ciągnie za sobą dodatkowe koszta. pomyślałem więc nad kupnem kół od jakiejś szosówki i zamontowanie ich do XT i tu pojawia się pytanie, wiecie może od jakiego motocykla pasowałyby koła do XT?

może od DT? tylko czy nie będą one za słabe...
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: koła SM

Post autor: ogur69 »

zmierz średnice ośki i przeleć się po handlażach ściągających różne bite moto ,z szerokością piasty raczej nieutrafisz ale można tulejkami odp. dlugości wydystansować.z tylnym troche więcej rzeżbienia bo dohodzi zębatka która powinna iść w lini z przednią a koło ma być w lini z przeadnim kołem więc dochodzi rzeżbienie z zabierakiem,nigdy tego nierobiłem w xt ale kiedyś w junakach i uralach jak się szprychowało felge od syreny przy budowie chopera
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: koła SM

Post autor: Kula »

no właśnie, problem jest z kombinowaniem. najlepszą opcją, byłoby chyba przerobienie tylnej felgi na przednią, tylko trzeba piastę kupić w dobrym stanie, tarcze hamulcową, szprychy, wysłać to komuś kto potrafi szprychować koła. to wszystko kosztuje. gdzieś widziałem na allegro XT z kołami chyba od suzuki GS 500 (bynajmniej bardzo podobne są) i tak np. do GS'a można kupić kompletne koło za 150zł.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: koła SM

Post autor: Trampek »

Szprychowanie koła nie jest takie trudne i można je zrobić samemu co prawda robiłem to raz w życiu i to ze dwadzieścia lat temu ale jako piętnastolatek, wiec i ty sobie poradzisz ;)
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: koła SM

Post autor: Kula »

samo szprychowanie może i nie jest trudne, gorzej zrobić to równo żeby koło nie miało 8
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
bald
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 09 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: koła SM

Post autor: bald »

Kula pisze:samo szprychowanie może i nie jest trudne, gorzej zrobić to równo żeby koło nie miało 8
JEst to jeden wieczór przy kominku, z dwoma piwami, kluczem do szprych i kostką kredy :D

http://www.mt.com.pl/archiwum/01_2006_s38-40.pdf

http://www.polmot.skip.pl/forum/viewtop ... badf#53873
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: koła SM

Post autor: Kula »

dzięki wielki Bald ;P chyba jednak się z tym po bawie ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: koła SM

Post autor: Kula »

Panowie, wie ktoś może czy koła od DR pasują do XT? bo zarówno w XT jak i w Dr są były montowane złote DID jeżeli się nie mylę.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
bald
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 09 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: koła SM

Post autor: bald »

Najlepiej jakby policzył liczbę szprych oraz długość i porównał.
bangbang

Re: koła SM

Post autor: bangbang »

Co do tych felg od GS 500 to miał je już ktoś ??
a i czy rama od xt 600 3tb ruzni się czymś od 2kf ? oprucz zbiornika na olej ? bo planuje przekładke bebechów z 2kf do 3tb
ODPOWIEDZ