Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Aruś
Po kostki w błocie
Posty: 235
Rejestracja: 20 wrz 2011, 13:59
Motocykl: HORNET 919
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: Aruś »

Ja wymieniałem uszczelniacze pyłowe i olejowe, także nic nie rozkręcałem tylko wylałem oliwę i wydłubałem "haczykiem" własnej roboty obydwa, później nabiłem nowe i gra :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maro
Lubiący błoto
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2012, 22:57
Motocykl: Yamaha XT600 2KF
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: Maro »

Jaki wymiar powinny mieć uszczelniacze w 2KF? Po wyciągnięciu okazało się, że są inne w jednej i drugiej ladze, jeden wyższy od drugiego
Czy wysokość uszczelniacza ma duże znaczenie?
Yamaha XT600 2KF
din_a4
Lubiący błoto
Posty: 65
Rejestracja: 31 mar 2014, 12:04
Motocykl: Xt 125 R --->
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: din_a4 »

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś tych uszczelniaczy, to polecam obejrzeć poniższy filmik. jak ja robiłem u siebie to uszczelniacze musiałem rozciąć żeby je ściągnąć :( Możesz potrzebować kogoś do pomocy, od góry w lagach do korków( trzeba wcisnąć i wyjąć cienki pierścień).
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-B5NDhn5CW0[/youtube]
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: mlody »

Chyba jednak rozebrał skoro pisze, że "Po wyciągnięciu okazało się, że są inne w jednej i drugiej ladze..."

Co do pytania czy wyższe czy niższe. Moim zdaniem powinny być uszczelniacze te wyższe (szersze). Po złożeniu nie będzie luzu osiowego i uszczelniacz nie będzie miał prawa przesunąć się w ladze. Takie jest moje zdanie. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: Gacek »

Do rożnych modeli stosowano adekwatne uszczelniacze .Powinny być dobrane adekwatnymi wysokościami ponieważ wraz zamkniętym zabezpieczeniem blokują górną panewkę na której pracuje zawias :|
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Maro
Lubiący błoto
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2012, 22:57
Motocykl: Yamaha XT600 2KF
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: Maro »

Wszystko zostało rozebrane bez większych problemów - poza pospawaniem klucza ze śrubą 27 mm ;)
Te adekwatne dużo mi nie mówią, chodziło mi bardziej o wartości w mm ...
Yamaha XT600 2KF
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: Gacek »

Maro pisze:Te adekwatne dużo mi nie mówią, chodziło mi bardziej o wartości w mm ...
u siebie kiedyś dobierałem katalogowo uszczelniacze i pełen nie wypał wyszedł za niskie były :niewiem: dlaczego w ASO zawsze proszą o numery i wg tego zamawiają kupowałem u Olka dostałem płytsze wg katalogu .Jaki masz problem aby przemierzyć goleń rant wytoczenie pod uszczelniacz do zabezpieczenia ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: fryzjer »

Aruś pisze:Ja wymieniałem uszczelniacze pyłowe i olejowe, także nic nie rozkręcałem tylko wylałem oliwę i wydłubałem "haczykiem" własnej roboty obydwa, później nabiłem nowe i gra :)
Hej.To da radę wymienić te uszczelniacze,bez rozbierania tych lag.To by mi zajebiście pasowało.Wszędzie piszą,że trza wszystko rozbierać.Nie jestem za bardzo obeznany w mechanice..Poza tym jeśli dało by radę w ten sposób wymienić te uszczelniacze,to byłbym bardzo Ci wdzięczny Aruś,za jakąkolwiek poradę.Na razie lagi mam zamontowane w moto,i z jednej wywaliło olej.Nic na razie nie ruszałem.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: mlody »

Jak się dorobi klucz to robota szybka i łatwa. Wydaje mi się, że wyjmowanie haczykiem uszczelniaczy może się skończyć porysowaniem chromu, tak że będzie później puszczać nawet na nowych uszczelniaczach. Ja bym wolał rozkręcić. Przynajmniej można przejrzeć wszystko (np. tuleje) i wyczyścić z tego syfu, który na pewno jest w środku.
fryzjer

Re: Wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia XT 600

Post autor: fryzjer »

Pomocy.Wczoraj rozbierałem jedną lagę.Odkręcałem ten "korek" z wentylem od góry,(w załączniku oznaczony czerwoną strzałką). Zrobiłem to nie myśląc i klops.Wystrzeliły mi sprężyny.Znalazłem tylko te elementy,które są na zdjęciu w załączniku.I teraz nie wiem.Czy któregoś elementu nie brakuje?.I w jakiej kolejności powinny być włożone do lagi?
ODPOWIEDZ