filtr powietrza mokry-gabkowy (przeróbka)

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
grunder
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 29 paź 2011, 15:39
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: filtr powietrza mokry-gabkowy (przeróbka)

Post autor: grunder »

A więc tak, swojego czasu jak startowałem w MX, te w sprayu szybko się kończyły i trzeba było pracować nową metode nasączania filtra.

Zecydowałem się kupić własnie taki baniak( Nie polecam Castrola, z filtra się leje), olej ma być taki że ma idealnie wchłonąć i nie przepuszczać pyłu. Najbardziej pozytywne wrażenie było u oleju firmy Putoline.

Jak nasączać? Zdejmujesz tą gabkę z zabezpieczenia i albo go pryskasz przez taką bańke po sprayu do mycia szyb, albo lejesz po nim olej, poczym wyciskasz i to co zostaje z powrotem do bańki. 1L wystarczył mi na rok.

Najbardziej praktykowałem metode tą pierwszą z sprayem, bo miałem olej Putoline. Jest on niebieski i zajebiście lepki, spryskałem, potem założyłem rękawiczki ( te ze stacji benzynowej, te przezroczyste) wsmarowywałem olej, poczym zostawiałem na dworzez przez 2h.

Efekt, niebeiski filtr, mocno nasączony.

Jeżeli jeździsz po terenie pełnym kurzu co 1 maks 2 jazdy, musisz prać filtr i ponownie smarować. Wszystko po to aby zachować silnik w idealnej kondycji.

Jak prać? Ludwik ciepła woda i jedziem. Suszyć naturalnie na słońcu, żadna suszarka.

Pzodrawiam.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: filtr powietrza mokry-gabkowy (przeróbka)

Post autor: yadam »

witam,odswieze temat bo czas na wyprzedaze. starczy jeszcze na zrobienie 8szt filtrow.
http://allegro.pl/polini-gabka-do-filtr ... 58718.html
ODPOWIEDZ