Nawigacja w XT

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Nawigacja w XT

Post autor: szpadyzor45 »

Zgadzam się z tobą - jeśli wybierałbym się na kilkudniową podróż to zainwestowałbym w lepszy sprzęt. Jednakże chciałem tylko zaznaczyć, że w mojej sytuacji sprawdza sie ta navi (a model to navia 2008 - na allegro pewnie za 20zl). zawsze można dokupić kondona za kilkanascie zł i w sumie za 50 zł mieć altenatywe sprzętów do tego stworzonych. Jesli miałbym przeznaczyc 300 zl na nawi w błotko to wolalbym lepiej spozytkowac ta kasiure.

Ps wygląda ona tak:
http://img832.imageshack.us/img832/8047/sdc10009r.jpg
Awatar użytkownika
Wiki
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:18
Motocykl: xt 600 3tb 91' Sm
gsx-R 750 93' Sf

Re: Nawigacja w XT

Post autor: Wiki »

a nie zdała by się zwykła navi , która mogła by być w kieszeni i orientacyjnie można by ją wyciągnąć z niej - popatrzeć w którym kierunku musimy jechać i do kieszeni :)

W mieście nie sprawiło by to użytku - lecz właśnie do lasu czy coś akurat :)
Adampio
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, 23:07

Re: Nawigacja w XT

Post autor: Adampio »

Doswiadczenie uczy ze zywkly Garmin "pieszy" po wsadzeniu w kieszeń lub gubić sygnał i trzeba czeka aż się ponownie "zafiksuje"
Poza tym system GPS wymaga żeby odbiornik był w ruchu bo na postoju to Ci pokaże tylko pozycje (punkt), a wtedy lipa z nawigacji
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Nawigacja w XT

Post autor: szpadyzor45 »

Wiki właśnie tak używam nawi :biggrin: a nawi o której mowie nie gubi zasięgu nawet w gęstym lesie o tej porze roku ;] sam czasem niedowierzam ;]
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: Nawigacja w XT

Post autor: seboo »

Odświeżam temat i zwracam się z pytaniem do tych, którzy użytkują Larka 35AT. Czy z perspektywy czasu i przejechanych kilometrów nadal jesteście zadowoleni z tego sprzętu? Czy mapy w zestawie do czegoś się nadają, czy od razu nastawiać się na wrzucenie automapy, albo igo8? Jeszcze jedno: jak kupowaliście sprzęt to od razu był odblokowany, czy trzeba to zrobić we własnym zakresie? Zastanawiam się poważnie nad zakupem tej navi i będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Nawigacja w XT

Post autor: ArturS »

Lark 35AT nie jest już produkowany. Odpuść temat chyba, że dostaniesz w bardzo dobrej cenie i z gwarancją, ale na 99%, w przypadku chęci skorzystania z naprawy gwarancyjnej, producent jedyne co zaproponuje, to zwrot kosztów. I wtedy jesteś w czarnej du..ie chyba, że kupisz nawi w dużej firmie (carrefour, vobis, czy inna sieciówka), bo kasę zwrócić musi sprzedawca, sprzedawcy kasę zwraca dystrybutor/hurtownia itd. Było o tym na FAT.
Poza tym ja z tą nawi nie mam żadnych problemów, standardowo jest odblokowana i standardowo zaraz po zakupie trzeba ładować inne mapy (mam gotowca z kilkoma na raz i innym pulpitem), bo władowany LarkMap nadaje się co najwyżej do jazdy od miasta do miasta. Standardowo też trzeba od razu zabezpieczyć ładowarkę scalakiem ścinającym napięcie do 12V, bo przy sprawnym ładowaniu (ponad 14V) ta się szybko pali i zaczynają się jaja - oddajesz ją na gwarancji i zaczynasz używać ładowania poprzez USB. Port USB, przy drganiach singlach, szybko się uszkadza i w ogóle traci się ładowanie. Więc cały sprzęt wędruje do naprawy gwarancyjnej i... pojawia się problem, bo się naprawić nie da, a nie produkują, więc nie wymienią na nowy.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: Nawigacja w XT

Post autor: seboo »

Wielkie dzięki za konkretne info! Nieźle mnie zaskoczyłeś tym, że już tego Larka nie produkują. Na ich stronie występuje, jest też dostępny na allegro i innych sklepach, ale pewnie wyprzedają zapasy magazynowe, choć cena nie spadła. Skoro mają być jaja z gwarancją, to faktycznie odpuszczę. Nie jestem fanem elektronicznych gadżetów, więc potrzebuję sprzętu niezawodnego i wymagającego minimum obsługi. Muszę rozejrzeć się za czymś innym.
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Nawigacja w XT

Post autor: ArturS »

Niestety chwilowo jest lipa w tym przedziale cenowym. Kumpel, się buja z tym zwrotem kasy za larka już drugi miesiąc, bo kupione na allegroszu i sprzedawca milczy (bo musi oddać zysk). Zamiast larka kupił garmina, ale pierwszy sensowny z nówek to wydatek ponad tysiąca złociszy :|
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: Nawigacja w XT

Post autor: seboo »

ArturS pisze:pierwszy sensowny z nówek to wydatek ponad tysiąca złociszy :|
No dokładnie, a z używkami też cieniutko. Chyba na razie odpuszczę temat. W odwodzie mam zawsze awaryjne rozwiązanie w postaci Nokii i nokia maps oraz starego, poczciwego palmtopa z różnymi mapami. Nadzieja jeszcze w tym, że rynek nie lubi próżni i wkrótce pojawi się coś nowego w miejsce larka.
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Nawigacja w XT

Post autor: ArturS »

Ostatnio zmieniłem telefon na androidowy, tutaj też jest spore pole do popisu odnośnie map, ale z zasilaniem lipa - albo USB, albo bateria pada w 2h
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VPbvCj95pOA[/youtube]
ODPOWIEDZ