Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartxt
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Post autor: bartxt »

Siema

Tak sie składa ze nabyłem zacne hndbary ACERBISA.moje dotychczasowe osłonki miały już kioka spotkań z glebba i zachowywały sie jak swawolne motyle.
Problem zaczoł sie gdy sciagnołem rączki!!! zobaczyłem w kierze zaspawane otwory jak by ktos wsadził tulejke i zaspawał???? :omg:
Lapy opadły . Bo zamiast 45 min na robotę zrobiłyo sie 5 godz by sie tego pozby i nic. Po przespaniu nocki stwierdeziłem że zrobie w tulejkach otwory i je nagwintuje (tym patentem lewy zamontowałem idealnie i mocno ). Gdy gwintowałem prawy wykręcając ukreciłem gwintownik. :klnie: KUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRR....................
Też macie takie tulejki w swoich. ????????????????????????
Jeden z czynnych crossowców mówił mi że robi sie to po to. Ze jak wglebisz się w wodę to zabezpiecza przed jej wlaniem do środka a w konsekwencji rdzewieniu kiery od wewnątrz. :niewiem:

Pozdrawiam
Yamaha XT600 3TB/91r
Rear: MITAS stoneking cross (kocha)
Front: METZELER karoo 2 (kocha)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Post autor: Pawlo »

bartxt pisze: Też macie takie tulejki w swoich. ????????????????????????
Na szczęście w TT już są gotowe nagwintowane otwory pod handbary :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Post autor: ArturS »

Mam to gó..no też u siebie. Po zakupie miałem alu kierownicę, ale wewnętrzna średnica rurki jest za mała na acerbicowskie końcówki. W oryginalnej też w szoku byłam jak zobaczyłem coś zaspawanego. Myślałem, że to kawałek blachy, a tu wiercę, wiercę i ... wiertło się skończyło :o Nagwintowałem więc i było cacy. Niestety miałem jakiś chiński chłam, który nijak się nie chciał dogadać z kierownicą, musiałem to giąć, aż przegiąłem i się ułamało :x No i nadal jeżdżę z oryginalnymi listkami i mi z tym dobrze ;)
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Post autor: seboo »

W moim też są te tulejki i też dowiedziałem się o ich istnieniu przy zakładaniu handbarów. Początkowo chciałem je jakoś z tamtąd wypruć, ale ostatecznie je nagwintowałem (też złamałem jeden gwintownik) i przykręciłem handbary. Trzyma bez zarzutu już od dwóch sezonów.
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
Awatar użytkownika
bartxt
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Post autor: bartxt »

seboo pisze:W moim też są te tulejki i też dowiedziałem się o ich istnieniu przy zakładaniu handbarów. Początkowo chciałem je jakoś z tamtąd wypruć, ale ostatecznie je nagwintowałem (też złamałem jeden gwintownik) i przykręciłem handbary. Trzyma bez zarzutu już od dwóch sezonów.
seboo
To ta sama historia :lol: . Byc może się mylę, ale wydaje mi sie że łaczy nas jeszcze jedno forum "" Jeep org" :D

Pozdro w klimacie V8/XT
Yamaha XT600 3TB/91r
Rear: MITAS stoneking cross (kocha)
Front: METZELER karoo 2 (kocha)
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: Hanbbary zamiast orginalnych osłonek

Post autor: seboo »

bartxt pisze:Byc może się mylę, ale wydaje mi sie że łaczy nas jeszcze jedno forum "" Jeep org" :D

Pozdro w klimacie V8/XT
Zgadza się :D ! Oba fora są niezłą kopalnią wiedzy o naszych sprzętach. Pozdro!
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
ODPOWIEDZ