zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: ArturS »

Miałbym do Ciebie ogromną prośbę - zmierz długość tego zawiasu licząc od górnej krawędzi dolnej półki, do osi koła. W 3TB jest zwias krótszy niż w 3AJ (kilka cm, nie pamiętam dokładnie), jeśli więc ten Twój będzie mniej więcej taki jak w 3AJ, to będzie dla mnie wybawienie. Przy zawiasie z TT600 nawet 3AJ idzie sporo do góry, a to przy moim wzroście słaby pomysł :?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: Gacek »

Czyli reasumując hans straciłeś na promieniu skrętu ? czy pozostało jak w oryginale ? bo głownie pod takim kątem widziałem problem .Druga sprawa jeżeli można zapytać zmieniałeś konfigurację tłumienia , sprężyny czy zostawiłeś oryginał ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
hans
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 06 lis 2010, 11:02
Lokalizacja: Kraków NH

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: hans »

wysokosc od górnej krawedzi dolnej połki - 67cm
wysokosc calego zwieszenia /dlugosc lag/ - 90cm

Co do promienia skretu - maxymalne wychylenie kierownicy na pewno zmniejszone, o ile - nie wiem.
Czy przeszkadza to - nie. W koncu w ilu sytuacjach uzywasz maxymalnego wychylenia kierownicy...?

Co do ustawienia zawiasu - tak, zestrojony jest na moja wage.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: ArturS »

No to jest nadzieja. Całkowita długość lag 3AJ to 97cm, przy czym do środka osi 87.5cm. Półki WP są wyższe, od dołu do do środka osi będzie z 2.5-3cm, więc powinno wyjść niemal identycznie :D Gdzie jeszcze taki zawias siedzi? Teraz i tak nie kupię (kulam rulonik plnów na wyjazd), ale jakby się trafiła okazja... W sumie to za 600zł na allegroszu jest WP z LC4 (jeśli z adv. to nawet wagowo podejdzie).
Co do promienia skrętu, to polecam przejażdżkę KTM LC8 Adv lub 690 :lol: Jak odbieraliśmy 690-tkę Sowizdrzała, to ograniczniki dodatkowo były wkręcona na maxa i nie sposób było tym wymanewrować nawet pod przyczepkę - moto było używane tylko i wyłącznie do rajdów, a tam duży skręt chyba nie jest mile widziany.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: Gacek »

ArturS pisze:. Całkowita długość lag 3AJ to 97cm, przy czym do środka osi 87.5cm.
ArturS dziwnie jak dla mnie te wymiary podajesz :) to ze dolna laga ma określoną długość to pic na wodę :lol: zawias 3aj ma tylko większy skok kosztem mniejszego rozstawu panewek prowadzących oparty na krótszej rurze zastosowano dłuższy damper (el odp za tłumienie ) o innych wielkościach otworów i średnicy a pusta rura na dole powstała chyba po to aby mogli do czegoś zamocować osłonę tarczy bo innego wytłumaczenia nie widzę .Cały mit o wyższości pracy tego zawiasu nad innymi wersjami moim zdaniem to mit :| i bardzo łatwo dostawać zawias z późniejszych wersji do podobnych parametrów pracy i skoku co niezmieni faktu ze przy dużych prędkościach pracy nie daje rady i łapki bolą :oops: .
Co do swapu zawiasu z crf rozumiem ze masz teraz w bliższym zasięgu kierownicę 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: qpa »

powiedzcie mi co ma takiego xt z zawiasem przednim i tylnym od ttr? czego nie ma ttr? bo imo trochę bez sensu takie robienie tt z xt.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: ArturS »

XT 2KF, 3TB itp "chude" technicznie nie mają nic lepszego, no może poza wygodniejszym ziclem, mocniejszym alternatorem i przednim reflektorem, a to w TT można zmienić :lol: A no i mają CENĘ zakupu zdrowego egz. znacznie niższą. Ale 3AJ ma już więcej, ale tylko pod kątem turystyki, więc jak ktoś chce wygodnego i bezawaryjnego LC4 Adv., to trudno o lepszą bazę :biker:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: ArturS »

Gacek pisze:
ArturS pisze:. Całkowita długość lag 3AJ to 97cm, przy czym do środka osi 87.5cm.
ArturS dziwnie jak dla mnie te wymiary podajesz :) to ze dolna laga ma określoną długość to pic na wodę :lol: zawias 3aj ma tylko większy skok kosztem mniejszego rozstawu panewek prowadzących oparty na krótszej rurze zastosowano dłuższy damper (el odp za tłumienie ) o innych wielkościach otworów i średnicy a pusta rura na dole powstała chyba po to aby mogli do czegoś zamocować osłonę tarczy bo innego wytłumaczenia nie widzę .Cały mit o wyższości pracy tego zawiasu nad innymi wersjami moim zdaniem to mit :| i bardzo łatwo dostawać zawias z późniejszych wersji do podobnych parametrów pracy i skoku co niezmieni faktu ze przy dużych prędkościach pracy nie daje rady i łapki bolą :oops: .
Z ciekawości przemierzyłem i tak:
Goleń:
- 3TB 44,5cm
- 3AJ 48,5cm
Całkowita długość:
- 3TB 95,5cm
- 3AJ 97,5cm (wcześniej mierzyłem liniką i zapomniałem, że 0.5cm było na jej końcówce :lol: )
Zewnętrzne wymiary nic nie mówię, więc jak będę rozbebeszał widelec z 3TB to dokładnie porównam, choć to z czystej ciekawości. Co do mitu wyższości zawiasu 3AJ/2KF do 3TB to się nie wypowiem, bo żaden ze mnie znawca. Wiem na pewno, że tam gdzie 3AJ przelatuję od tak sobie, na 3TB plomby wypadają, a koła tracą kontakt z podłożem :niewiem: Jedno i drugie kondomiaste, więc mniejsza z tym. Prędzej czy później albo zmienię cały zawias, albo cały motocykl :lol: Stawiam na to drugie ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: Gacek »

qpa pisze:powiedzcie mi co ma takiego xt z zawiasem przednim i tylnym od ttr? czego nie ma ttr? bo imo trochę bez sensu takie robienie tt z xt.
- Powiem ci tak każdy odczuwa pracę zawiasu z poziomu na jakim na nim upala - ja posiadam xt i nie zamierzam wydawać kasy w inny zawias bo mam własne preferencje i co bym nie zakupił i zrobił to i tak bede musiał dłubać bo mam swoje indywidualne potrzeby . Mogę wsadzić śmiało pro link z ttr na tył wraz wahaczem wyzygac kupę kasy w wynalazki inny zawias co nie zmieni faktu . Ten temat jest dla mnie przykładem podejścia do spraw "Zmieniłem zawias na crf i jest the best " ale co jest w nim takiego bo to WP z CRF albo Ohlins :lol: ? .
ArturS - weź zegnij kręgosłup i spójrz co kryje rura 3aj od dołu :P .Posiadasz dwa modele rozbebesz porównaj i pogadamy jak ludzie ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
hans
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 06 lis 2010, 11:02
Lokalizacja: Kraków NH

Re: zawieszenie z TT-R 600 Brlgrada do XT 600

Post autor: hans »

Gacek pisze:... Ten temat jest dla mnie przykładem podejścia do spraw "Zmieniłem zawias na crf i jest the best " ale co jest w nim takiego bo to WP z CRF albo Ohlins :lol: ? ....
po pierwsze - powialo jakby zawiscią....

po drugie -
Gacek pisze:Powiem ci tak każdy odczuwa pracę zawiasu z poziomu na jakim na nim upala
- jak sam byles uprzejmy zauwazyc, mam ciut inne potrzeby niz ty

zatem prowadzi nas to do wniosku:

po trzecie -cóż - moj zawias, moja sprawa, a poniewaz - Gacku - nie jestes w stanie zauwazyc różnicy miedzy seria a nie-seria (a nie jestes, bo nie masz porównania), to rozsadniej bylo by , jak to mowia - isc w złoto. Dla przypomnienia - milczenie jest zlotem.

po czwarte -Kategorie sensownosci, motywacji przebudowy czy jej oplacalnosci - sa wylaczna moją decyzją. Jak i to co ew. jeszcze zrobie, albo czego nie zrobie.

:fuckyou:

ps. na merytoryczne zapytania chetnie odpowiem, na zaczepki wicej postaram sie nie reagowac.
ODPOWIEDZ