Osłona przed silnik vel łamana dzwignia hamulca tylnego

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartxt
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Osłona przed silnik vel łamana dzwignia hamulca tylnego

Post autor: bartxt »

Hej

czy jest dostepna osłona czolowa na silnik do modelu 3TB Lub moze łamana dzwignia hamulca tylnego .
Mam juz dosc prostowania po nawet najmniejszej przewrotce dzwigni która odgina sie pod katem czasem aż 90 stopni
Z zazdroscia patrze na DR-ki które nawet po ostrym oraniu maja wszystko na swoim miejscu .
Jak ktoś ma to niech podpowie
Pozdro
Yamaha XT600 3TB/91r
Rear: MITAS stoneking cross (kocha)
Front: METZELER karoo 2 (kocha)
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: Osłona przed silnik vel łamana dzwignia hamulca tylnego

Post autor: -gumis- »

Mam bardzo prostą i praktyczną poradę.
Zdemontuj, lub też nie tą dzwignię. Nawierc w niej otwór 3-4mm . Przez otwór lub też owiń, zaczep o samą dźwignię linkę stalową i podepnij ją pod ramę. Linkę zrób na tyle krótką by zatrzymała ewentualne gięcie :gleba:
Tu masz wszystko opisane http://www.enduro-adventure.com/new/ind ... Itemid=234
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Osłona przed silnik vel łamana dzwignia hamulca tylnego

Post autor: Gacek »

Pogięta dźwignia to pikuś - gorzej jak dekle podziurawisz wtedy pozostanie jedynie pchać do chaty sprzęta :( .
W 3tb sa dosyć skromne podnóżki wystarczy ze założysz " narciarskie buty " i już pojawiają się problemy .
Dobrym rozwiązaniem na szybko dla mnie okazało sie skrócenie stopki (poziomy element którym napierasz na dźwignie ).
Rzeźbiłem w swoim czasie osłonę pod silnik i pierwotniej wersji rozbudowałem ja na szerokość która kryła dzwignię biegów i hamulca ale wyciąłem to bo zaczepiałem opacznie niestety butami .Nie mam zdjęcia które dawało by własciwy podgląd to co niewyraźnie widać na fotce duzo wiecej nie ma skrócona do połowy http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 01679.jpg/ .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ