Wtrysk paliwa do XT 600

Forum poświęcone modyfikacjom XT.

Re: Wtrysk paliwa do XT 600

Postprzez Pawlo » 23 sty 2013, o 17:37

No i z czego by tu gaźnik zapodać? Z XR-ki?
Obrazek
Pawlo
Moderator

Motocykl: TT600S 4GV [SM]

Postprzez Magic » 23 sty 2013, o 19:01

To ja już wole wtryski :funkynana:
Magic
Po ośki w błocie

Motocykl: XT 600 E 1998

Postprzez qpa » 23 sty 2013, o 19:31

trzeba by wstawić dwa małe, i je spiąć razem, bo imo robienie króćca 2w1 dla jednego gaźnika może nie dać takiego efektu.

Ciekaw jestem jakby spiąć nawet dwa gaźniki od xt mechaniczne w jeden podwójny.
qpa
Po ośki w błocie

Postprzez terenowiecc » 24 sty 2013, o 08:26

scania1213 napisał(a):Nie chce się chwalić ale przeglądająć wasze posty, dodam że moja Yaszka zamkneła 160 bez żadnego oporu

Licznikowe czy mierzone nawigacją?
terenowiecc
Administrator

Postprzez Gacek » 24 sty 2013, o 18:32

Może kolega ma koło do supermoto z przodu albo lata na szosowym laczku :lol: - wiarygodny wynik oddawania realnych wskazań daje pomiar na odcinku pomiarowym - są takie mijsca gdzie firmy transportowe mają pomierzone odcinki 1 km oznaczone znacznikami na takich odcinkach testują wskazania prędkościomierzy i wskazań przebiegów wszystko zgodne z U.M.iW.
Kiedyś na takim odcinku testowałem swojego xt zaniżał o jakieś 70 m na km na oponie enduro .
Moim zdaniem to zajebisty wynik to 160 jeżeli chodzi o prędkość ale (nie lubię tego słowa ) jak gesty musiał by byc las aby wyrabiać się z taką "kitą" miedzy drzewami :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994

Postprzez ralf » 26 sty 2013, o 19:23

ponoc pasi od xr/xl mechaniczny podwojny. montuja tez od raptora 660. jest oryginalny kruciec do xt a dokladnie gryzzli 600 2w1 do tt/ttr nie wejdzie bo za dlugi.. na tym mechanicznym od hondy podobno jest róznica.
ralf
Po kostki w błocie

Motocykl: wr 500 ttr 600 exc 520

Postprzez bober15 » 12 sie 2018, o 17:03

Odgrzewam kotleta. Pomyślałem, rozkminiłem... Chciałem robić wtrysk do 2t, ale może skuszę się na xt. Jeżeli macie jakieś dodatkowe materiały w tym temacie chętnie przyjmę wszystko co macie.
bober15
Lubiący błoto

Motocykl: XT 600 2kf, MZ ETZ 250

Postprzez Gacek » 22 sie 2018, o 18:58

bober15 napisał(a):Odgrzewam kotleta. Pomyślałem, rozkminiłem... Chciałem robić wtrysk do 2t, ale może skuszę się na xt. Jeżeli macie jakieś dodatkowe materiały w tym temacie chętnie przyjmę wszystko co macie.

Mam temat na topie swap gaxnikowy na tapecie obecnie :) - i tez chetnie bym wysłuhzał jakichś opini opartych o realne realizacje .
Ja nie kombinuje z zadnmi wodowtryskami a bardziej z solo gaxnikiem o adekkwatnym przekroju do pola powierzchni szczeliny zaworowej liczonej z :P "ba " realnego uchylenia zaworu .Do tej pory co rozkminiłem to tyle ze kolektor 2 w 1 nie bedzie zrealizowany bo goscie mi sprzedali do tig gaz którym nie ma opcji cokolwiek pospawać .
Samobujstwem w moim odczuciu jest to co zamierzam zrobić , mimo to mam ochotę sprubuję posmakowac takiej z teori porazki . .Gaxnik mechaniczny o przekroju 42 mm wg danych producenta to delikatna porazka do realnej powierzchni kanałów zaworowych - chyba ze z czyms się pojeba...m :roll: .
Moje podejscie do xt jest z poziomu nie szukam "mocy" raczej szukam alternatywy aby z niej skuteczniej korzystać .
Nie lubie z wyprzedzeniem głosić jakichkolwiek tresci .
Mimo to jestem ciekaw twojej koncepcji - piszesz ze pomyslałeś rozkminiłeś - jakieś głebsze spostrzezenia , przemyslenia ? .
אני לא צריך עזרה קומית,
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Postprzez Tygrys » 22 sie 2018, o 19:26

Cześć kol Gacek widziałem na yt filmik jak gość przerabia membranę na linkę która podpina do dodatkowego polksierzyca zamocowanego do mechanicznego gaznika -już samo wyrzucenie przepustnicy obrotowej (dającej największy opór ze wszystkich przepustnic) pewnie polepszy trochę dynamikę niestety nie zapisałem tego filmiku.
Tygrys
Po kostki w błocie

Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Postprzez Gacek » 22 sie 2018, o 20:17

Tygrys napisał(a):Cześć kol Gacek widziałem na yt filmik jak gość przerabia membranę na linkę która podpina do dodatkowego polksierzyca zamocowanego do mechanicznego gaznika -już samo wyrzucenie przepustnicy obrotowej (dającej największy opór ze wszystkich przepustnic) pewnie polepszy trochę dynamikę niestety nie zapisałem tego filmiku.

tygrys znam temat bardziej (oglodałem ) czy jak kto woli widziałem ;) - niestety jednak nie miałem okazji poczuc takiej modyfikacji , natomiast do tej pory miałem okazję odczuć inne sprawy które wynikały w czasie podczas eksploatacji xt .
U mnie fizycznie na mech gaxniku jest inny wspólczynnik powierzchni otwarcia zaworu niz nad podcisnieniowym .
Mozna się zarzucic teorią - jak się zweryfikuje realnie takie sprawy wychadza inne klocki 8-) .
Ja zawsze wychodzę z załozenia pozyjemy obaczymy :lol: .
אני לא צריך עזרה קומית,
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do XT - Innowacje i udoskonalenia...