Uchwyt do linki obrotomierza

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
bodzio 1
Lubiący błoto
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2011, 18:31
Motocykl: Yamaha xt 600 E 3TB

Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: bodzio 1 »

do swojej 3tb dorobiłem obrotomierz , swoją droga super sprawa {podświetlone na czerwono} tylko nie wiem jak rozwiązać "wchodzenie" linki pomiędzy ograniczniki kierownicy żeby ją nie przeciąć . Jak to wygląda orginalnie? może ktoś wie.
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: czadi »

Wygląda to tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
fryzjer

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: fryzjer »

Od siebie dodam.Raz nie dopilnowałem i linka obrotomierza wypadła mi z tego mocowania.Jadąc w zime wywróciłem się z motorem i pancerz tej linki został zgniecony i w efekcie linka ukręcona.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: ArturS »

A ja wyje..łem te chore rozwiązanie ślimakowe, bo straciłem cierpliwość z uszczelnianiem wiecznych wycieków :evil: Będę przerabiał na elektryczny.
fryzjer

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: fryzjer »

ArturS pisze:A ja wyje..łem te chore rozwiązanie ślimakowe, bo straciłem cierpliwość z uszczelnianiem wiecznych wycieków :evil: Będę przerabiał na elektryczny.
Nie wiem o co Ci chodzi z tymi wyciekami.Ja do tej pory nie mam z tym,żadnego problemu.Przypadkiem,nie Jesteś Mądrzejszy od naszych Skośnookich PROJEKTANTÓW.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: ArturS »

Wycieki ze ślimaka to bardzo częsta sprawa, więc żadnej w tym mądrości niema. U mnie to nawalało wokół komina, można z tym żyć, ale kilku osobom ulotniło się tak spora część oleju w tzw. czarnej du..ie (zdaje się Dudo tak miał w jakimś afrykańskim kraju). Nie trudno znaleźć informacje o problemach z tym shitem, więc jak nie wiesz o co chodzi, to użyj szukajki. Jedyne co można poradzić, to wymienić na nówkę sztukę, bo wymiana simeringów wystarcza na bardzo krótko - wałek ślimaka nie dość, że się wyrabia w łożysku ślizgowym i nie idzie w osi, to do tego koroduje i jego chropowatość zjada nowe uszczelnienie w kilka tys.km
fryzjer

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: fryzjer »

ArturS pisze:Wycieki ze ślimaka to bardzo częsta sprawa, więc żadnej w tym mądrości niema. U mnie to nawalało wokół komina, można z tym żyć, ale kilku osobom ulotniło się tak spora część oleju w tzw. czarnej du..ie (zdaje się Dudo tak miał w jakimś afrykańskim kraju). Nie trudno znaleźć informacje o problemach z tym shitem, więc jak nie wiesz o co chodzi, to użyj szukajki. Jedyne co można poradzić, to wymienić na nówkę sztukę, bo wymiana simeringów wystarcza na bardzo krótko - wałek ślimaka nie dość, że się wyrabia w łożysku ślizgowym i nie idzie w osi, to do tego koroduje i jego chropowatość zjada nowe uszczelnienie w kilka tys.km
Hej Artur.Nie fukaj się o ten post.Jak by co to pełen szacunek,do Twojej wiedzy.Poprostu,nigdy bym nie pomyślał,że taki bzdet może narobić tyle problemu.Mam nadzieję,że nie zrazisz się do mnie i w razie czego posłużysz swoją pomocą w problemach technicznych.pozdro
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Uchwyt do linki obrotomierza

Post autor: ArturS »

Luzik :browar: Miałem zły dzień (dni).
ODPOWIEDZ