Taśma termoizolacyjna na kolektor

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
gruby33
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:43
Motocykl: XT600E `03

Re: Taśma termoizolacyjna na kolektor

Post autor: gruby33 »

Więc tak. Taśma dotarła. 5m to za mała na kolektory aż do tłumika. Zabrakło 20cm :P Ominąłem 2 szerokości za osłoną więc tego nie widać.

Taśma zakładana na mokro i mocno naciągana.
Taśma miała białe nicie po jej długości na brzegach. Przy odpalaniu moto i wygrzewaniu taśmy zaczęły się wtapiać w taśmę i teraz są jak widać czarne (nie wiem co to ma na celu może jakieś utwardzenie).
Po założeniu kolektory leżały w domu 24h do całkowitego wyschnięcia taśmy. Po założeniu na moto i odpalaniu taśma (sucha) parowała jakieś 15-20min i wtapiała tą nić oraz przybrałem bardziej złotawy kolor niż miała na początku. Potem jazda próbna ok. 5km i moto znów stało 10min odpalone. Nic nie dymiło.
Na próbę wylałem 0,4l wody na taśmę i odparowywała ok. 20s.

Dla mnie wygląda ok i lepiej niż zwykłe kolektory. Ale jak to będzie podczas jazdy w teren to się okażę czy taśma zostanie czy pójdzie w kosz :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taśma termoizolacyjna na kolektor

Post autor: Pawlo »

Wygląda kozacko, tylko wywaliłbym tę osłonę, bo tylko psuje wizję :D A i tak na nic się nie przyda, bo teraz kolektor i tak dużo chłodniejszy, nie?
Obrazek
gruby33
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:43
Motocykl: XT600E `03

Re: Taśma termoizolacyjna na kolektor

Post autor: gruby33 »

Osłony nie mogę wywalić bo jak pisałem zabrakło mi 20cm taśmy i pod osłoną są kawałki nie owiniętego kolektora :P

Nie wiem czy kolektor jest chłodniejszy ale chciałem po 10min odpalonego moto to sprawdzić i mi mocno poparzył palucha :P
ODPOWIEDZ