Kuracja odchudzająca XT600E

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Na pewno ktoś przerabiał, albo myślał nad tematem. Co tam można odchudzić? Każdy gram się liczy ;) Pytam pod kątem poszukiwanego motocykla dla żony - standardowa wersja trochę za klocowata.
Tak na szybko kombinując:
- kierownica alu (stalowy oryginał sporo waży, mam obie wersje)
- wywalenie tylny setów
- aluminiowe obręcze kół (przód mam zapasowy, tył i tak chciałbym przepleść na 18')
- plastikowy zbiornik paliwa (oryginał jest ciężki?)
- alu płyta pod silnik (zapewne znikome różnice)
Co jeszcze? Szczególnie z góry? :niewiem: Co w nim waży poza silnikiem?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Gacek »

Końcówka wydechu to 7 kg ;) - zbiornik to 5 kg ,plastiki + airbox 5 kg ,ogon pod bagaznik na blotniku 0,7 kg setow nie wazyłem tylne koło alu 1 kg lzejsze przednie 350 g Stalowego wachacza nie pamietam ani amortyzatora - jak bym miał cos ekstremalnie zrobic wyciol bym tylny stelaż wstawil dokrecany alu i wsadził bym tam zbiornik paliwa u siebie sporo urwałem z masy 160 kg na sucho .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Magic »

Prawdę mówiąc to sam silnik jest największym klocem. Jak miałem gołą ramę to spokojnie ją sam dźwigałem, niestety z samym silnikiem nawet na sucho było ciężko. Weź pod uwagę układ wydechowy. Orginalny to kloc, tak samo dolot. Można to wykonać z inox'u, a tłumik z amelinium i już masz trochę lepszą wagę.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Silnik aż tak ciężki nie jest, w końcu jakoś go sam wkładałem :lol: Z wahaczem chyba wiele nie zrobi, co niema za czego dopasować. Tyłek faktycznie można odciąć. Z tego co pamiętam, ktoś na forum suzukidr (nie pamiętam nicka) odchudził DR BIG do 170-kilku kg, więc sporo można zdjąć kątówką :lol:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Gacek »

Temat ma właściwą nazwę - brakuje zwrotu "na" - ciężko będzie moim zdaniem zrzucić wagę tego motocykla bez ostrej rzeźby :( .Kup kobiecie WR 450 powinna ogarnąć .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Taaa WR to sam nie ogarnę, nie mówiąc już, że do ziemi będzie jej brakowało po 5cm z każdej strony :lol: Mniejsza z tym. Nie szukam motka do latania po krzakach, a do turystyki pozaasfaltowej. Waga potrzebna właściwie tylko po to, żeby była wstanie sama podnosić żelastwo do pionu. Idealnie byłoby poniżej 150kg po zatankowaniu.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Gacek »

Jak to nie ogarniesz :oops: to co ty robisz na xt ? - zauważ że kobieca dłoń jest inna delikatna na cały aspekt sprawy spójrz z innego poziomu ;) daj kobiecie szansę i sobie może po fakcie ty będziesz siedział w domu ,prasował ,prał gotował a twoja babka będzie podbijać świat ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Pawlo »

ArturS pisze:Idealnie byłoby poniżej 150kg po zatankowaniu.
Heh, idealnie, ale ciężko osiągalne :lol: A o XT660R myślałeś? Tylko, że to inna półka cenowa :| Ciekaw jestem ile moje TT-S waży. Ale generalnie jak miałem szlifa to jakoś bez problemu podniosłem, pomimo, że nogi mi się rozjeżdżały na bagnie i szpagat już szedł :) Ale po przewrotce jest taka adrenalina, że przybywa sił :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Pawlo pisze:
ArturS pisze:Idealnie byłoby poniżej 150kg po zatankowaniu.
Heh, idealnie, ale ciężko osiągalne :lol: A o XT660R myślałeś? Tylko, że to inna półka cenowa :| Ciekaw jestem ile moje TT-S waży. Ale generalnie jak miałem szlifa to jakoś bez problemu podniosłem, pomimo, że nogi mi się rozjeżdżały na bagnie i szpagat już szedł :) Ale po przewrotce jest taka adrenalina, że przybywa sił :lol:
To ma być moto dla żony. Jakbym miał się wykosztować, to bym to zrobił np na zakup 690-tki dla siebie :slinka: Co do XT660R, to miałem "przyjemność" przeprowadzić go jakieś 50m. Pierwsze wrażenie po pierwszych krokach - trochę ciężki. Drugie wrażenie, po przeprowadzeniu przez próg stodoły - KUR..A, ALE TO CIĘŻKIE! XT660R był ubrany w gmole i stelaż, więc doszło mu z 10kg. Generalnie ciężka krowa. Co gorsze, przy małym przechyle parł na mnie, jakby ktoś niewidzialny mu pomagał :? Za 660-tką wprowadzałem żonowego KLEkota (było jakby lżej) i moją babcię teresę (bez porównania lżej). Jak dla mnie XT600R to totalna porażka wagowa.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: mazi »

Kup 43F, wsadź silnik od 3TB. Lżejszej ramy w XT nie znajdziesz... niestety.
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ