Kuracja odchudzająca XT600E

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
jaro
Lubiący błoto
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2012, 13:10
Motocykl: xrv i xt 600
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: jaro »

Na forum AT były tematy o motorku dla kobiety i często wybór padał na małego dominatora może coś takiego na szutry na pewno sobie poradzi.
tu masz link http://africatwin.com.pl/showthread.php ... =DOMINATOR
Myślę że łatwiej będzie coś kopić niż przerabiać.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: mazi »

jaro pisze:Na forum AT były tematy o motorku dla kobiety i często wybór padał na małego dominatora może coś takiego na szutry na pewno sobie poradzi.
tu masz link http://africatwin.com.pl/showthread.php ... =DOMINATOR
Myślę że łatwiej będzie coś kopić niż przerabiać.

i rady w stylu
166cm to już może lekko obniżoną Afre dosiąść
:panika:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Dominator na początku był na pierwszym miejscu, już miałem jechać jednego oglądać, ale... koła 19/16 :shock: To jakaś popierdółka, a nie motocykl. Gdzie ja do tego znajdę gumy? Ok, w PL znajdę, ale potrzebuję uniwersalnego turystę, z którym poradzę sobie w Albanii, czy Maroku. Do tego, czasami targa się na wszelki wypadek zestaw opon i idealnie byłoby mieć identyczny zestaw do wszystkich motocykli w ekipie, żeby nie dublować, czyli 21/18. A tutaj co? Nie dość, że przód nizdupy, bo wszyscy mają 21', to jeszcze jakieś 16' na zadku :| Mały domin na razie więc odpada.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Kula »

KLE 500?

bo Z XT będzie ciężko urwać masą...
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Kula pisze:KLE 500?

bo Z XT będzie ciężko urwać masą...
A skąd Ci przyszło, że KLE 500 JAKKOLWIEK się nadaje? Przecież dopiero co pozbyłem się się tego kloca. KLE ubrany w gmole i stelaże, bez których gleba kosztuje wszystkie plastiki, waży zatankowany ok 210-215kg. W dodatku środek ciężkości jest w pisssdu wysoko, bo to TWIN chłodzony cieczą i wszystko siedzi u góry (cylindry zalane cieczą, chłodnica, gmole, stelaże, plastiki itd). Lagi ma tak długaśne, że nawet XT sprzed 90r. z dużym skokiem ma je krótsze o dobre 10-12cm, więc w KLE półki, główka ramy, sama rama i wszystkie plastiki też wysadzone w górę o kilka cm w porównaniu do XT mimo, że sam skok zawiasu jest dużo mniejszy. Zresztą zobacz w porównaniu do 3AJ, który jako taki jest duuuużo wyższy (siedzisko) i ma duuużo większy prześwit. Nawet zbiornik w 3AJ jest niżej, a paliwo spływa głownie do niskich komór - w KLE całe paliwo trzyma się wysoko w górze, bo taka konstrukcja zbiornika.
Obrazek
KLE jak już leci, to trzeba spierdalać, bo jak nogę przygniecie, to trudno się spod niego wydostać bez czyjejś pomocy. Zatankowanego XT podnoszę od tak sobie, do KLE musiałem się dobrze zaprzeć. Kobieta może takiego podnieść co najwyżej na asfalcie. W offie niema szans, bo wszystkie cudowne szkoły podnoszenia nie mają tu racji bytu. W dodatku KLE ma tak chu..wy prześwit, że co chwilę orałem osłoną (choć tu wypada lepiej niż np XL600V), przez co np przedziurawiłem miskę olejową w Rumunii.
NIGDY! ale to NIGDY nie polecaj KLE 500 jako lekkiego enduro dla kobiety :lol:
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Kula »

a widzisz, błędnie byłem przekonany, że to zgrabne moto...

Jednak prawdą jest, że nie ma co pisać o motocyklach którymi się nie jeździło a tylko widziało... :oops:

Tu masz coś, co może spełnić Twoje oczekiwania.

http://otomoto.pl/aprilia-etx-350-nie-x ... 48755.html

Sam czymś takim nie jeździłem, ale znajomy miał i kilka razy widziałem jak to lata, całkiem nie głupie moto. Tylko nie pamiętam jak tam było z wysokością

o kurde, sprawdziłem ile to waży... 167 kg... :omg:
Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 07:58 przez Kula, łącznie zmieniany 2 razy.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Swoją drogą, fajnie byłoby zrobić test, ile trzeba podnieść kg, żeby postawić moto z gleby do pionu. Pomyślę, może zrobić jakąś płytę, na której kładzie się moto, pod płytą jest waga i widać jak wraz ze zmianą kąta (stawianiem do pionu) zmienia się obciążenie. To byłoby bardziej miarodajne niż sama waga motocykla, bo środek ciężkości może być różny i może wyjść, że moto ważące 180kg dużo łatwiej podnosi się od 150kg :niewiem: KLE właśnie ma tak nieszczęsną konstrukcję, że straszenie wali się na nogę, bo za dużo siedzi zbyt wysoko.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: Kula »

No masz racje.

Szkoda, że odrzucasz motocykle z kopką, bo w sumie XT bardzo łatwo się odpala, a wybór miałbyś znacznie większy.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: ArturS »

Wiem, w dodatku kilkanaście km ode mnie jest zajebiście utrzymana sztuka :?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Kuracja odchudzająca XT600E

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Wiem, w dodatku kilkanaście km ode mnie jest zajebiście utrzymana sztuka :?
Może niepotrzebnie? Manualny dekompresator i problem z odpalaniem z głowy.
Ja mam deko półautomatycznie przy kopniaku i ujebać się można, szczególnie jak moto kilka tygodni nieruszane...
Muszę dołożyć manualne sterowanie dekompresatorem.
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ