Podstawowe modyfikacje w XT

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Tecza »

Gacek pisze:
Tecza pisze:
Gacek pisze:Wyszedł mi praktyczny gadżet w moim typie - zawsze zalewa mnie krew jak ma to regulować - teraz powinno być z górki
http://www.fotosik.pl/zdjecie/da1667d98a79356e
Gacku jak to pospawales ,ta sruba od regulacji jest mosiężna , chciałem to przyspawac tzn bita przymocować ale uświadomiono mnie ze się nie da.
Własciwie to pewnie bym to pospawał - jednak ten oring umieszczony na dyszy mnie odwiódł od takiej decyzji ( zbyt duze ryzyko ze przy demontażu ulegnie uszkodzeniu - a najgorsze gdzie takiego gówna potem szukać :P ).
Wywierciłem adekwatny otworek , następnie go nagwintowałem wkręciłem adekwatną śrubkę wszystko montowałem z uzyciem żywicy epoksydowej wraz z nakrętką która skontrowałem wkręcaną śrubkę .
Moim zdaniem taka opcja przynajmniej w moim typie to idealne rozwiązanie :D zawsze musiałem wydłubać gaxnik aby czynić jakieś korekty na tej dyszy (moje witki niestety nie wyrabiają w takiej przestrzeni żadnych patentów ).
o oring się nie boje , ale wiercić i gwintować no to już zegarmistrzowska sprawa, ja jednak będę próbował cos tam przytwierdzić za pomocą tiga (tzn poproszę kumpla),
a tak dla potomnych napisze ze mimo wielkiego podobieństwa w gaźnikach z 3aj a 3tb ,dysze te różnią się.

właśnie Gacku próbować rękami i bitem będzie prowadzić do poparzenia ,a mój śrubokręt kątowy to tak mało solidny jest.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

W sumie jak sobie uzmysłowię ile wynalazków zapodałem - zastosowałem w tym sprzęcie - to kopara mi opada :? .
A to jeszcze nie koniec :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

https://zapodaj.net/33626523ed730.jpg.html kolejny patent zaliczony :lol: teraz tylko poskładać i testować :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: qpa »

Gacek masz delirkę? teraz byle gównem da sie fotkę zrobić
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: fakir »

Gacek pisze:https://zapodaj.net/33626523ed730.jpg.html kolejny patent zaliczony :lol: teraz tylko poskładać i testować :) .
i co te patenty mają dawać? 20 kunia więcej? Czy transformacje w EXC450r ?
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Sorry gpa kolejny raz dałem ciała z fotami ale nie nosze aparatu fotograficznego z sobą a z telefonu raz to wychodzi a raz nie pewnie panujące oświetlenie ma istotne znaczenie (delirium jak na razie mi raczej nie grozi :lol: )jak spożyje cały zapas absyntu to zostanie jeszcze na parę miesięcy winka w piwnicy :P .
Co do pytania ?
fakir pisze:
Gacek pisze:https://zapodaj.net/33626523ed730.jpg.html kolejny patent zaliczony :lol: teraz tylko poskładać i testować :) .
i co te patenty mają dawać? 20 kunia więcej? Czy transformacje w EXC450r ?
Sam sobie zadałem podobne pytanie ;) a najprostszą metodą aby uzyskać odpowiedz jest wypróbowanie przetestowanie czegoś :) .
Pewne jest jak dla mnie na obecną chwilę jest to - że więcej "piepszenia" przy składaniu tego do kupy :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Ogólnie to co taki patent wnosi poczytać można tu http://www.boyesen.com/news_detail.php?id=23 .
A aby przekonać się realnie ... to chyba dla wszystkich jasne :lol:
.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Z pełną świadomością powiem tak - polecam ten patent 8-) .Wystruganie takich blaszek to parę godzin roboty praktycznie żadne koszty skutki są odczuwalne moze nie w takich procentach jak podaje boyesen tylko ,mała uwaga jak ktoś oczekuje ze po takim swapie xt zacznie łazić mu jak 450 KTM to lepiej od razu zakupić takowy ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wiewior298
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2016, 05:24
Motocykl: TT 600 4gv 1994
Lokalizacja: Rumia woj.Pomorskie

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: wiewior298 »

nie wiem Gacek skąd ty bierzesz takie gadgety ale to naprawdę jest ciekawe :biggrin: . Trochę o tym poczytałem i to chyba naprawdę działa :shock: i znalazłem coś w ten deseń na allegro http://allegro.pl/splitstream-power-win ... 57460.html i jak koza będzie na chodzie to też chyba zmontuje sobie :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

wiewior298 pisze:nie wiem Gacek skąd ty bierzesz takie gadgety ale to naprawdę jest ciekawe :biggrin: . Trochę o tym poczytałem i to chyba naprawdę działa :shock: i znalazłem coś w ten deseń na allegro http://allegro.pl/splitstream-power-win ... 57460.html i jak koza będzie na chodzie to też chyba zmontuje sobie :D
Jest taka amerykanska stronka - urząd zajmujacy się legalizacją patentów , np w tym zródle znalazłem odpowiedz dlaczego ohlins jest taki drogi ( ta firma w konstrukcjach swoich zawieszen uzywa rozwiazań które są opatentowane wiec w swietle prawa jest zmuszona bulić autorowi patentu spory grosz )nastepnie te koszty przerzuca na potencjalnego odbiorcę kupujacego ich produkty .Ja sobie takie rozwiazania po prostu lubię testowac :geek: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ