Wyświetlacz biegów

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Ivanhoe
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2013, 17:43
Motocykl: Yamaha XT600 E
Lokalizacja: Piła

Wyświetlacz biegów

Post autor: Ivanhoe »

Witam

Wiem, że dla wielu jeźdzców taki bajer to zbędna zabawka jednak pomimo to chętnie widziałbym u siebie taki gadżet w moim XT 600 E. Czy ktoś na forum próbował montować wyświetlacz biegów? Jeśli tak to jakiego typu? A może w naszym modelu nie da się? Najchętniej widziałbym u siebie rozwiązanie podejrzane z forum xt 660 bazujące na drobnej przeróbce czujnika luzu. Rozwiązanie to jest tanie i najbardziej efektywne, wyświetla bieg również na postoju po właczeniu zapłonu. Kosztuje mało kasy i troszkę pracy przy czujniku luzu. Na zdjęciach dostępnych z tego forum widać, że czujnik ten jest w kształcie małego białego plastikowego kółka, jak wygląda czujnik w XT 600?? Wyszukując części na allegro widać, że czujnik jest podłużny w kształcie walca. A może się mylę?? Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?

na fotkach 1.jpg do 3.jpg pokazano czujnik luzu w modelach w których da się zamontować ten wyświetlacz.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Natomiast czujnik luzu w XT 600 wygląda tak:
5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Wyświetlacz biegów

Post autor: Magic »

Wykonanie w ten sposób wyświetlacza biegów bez ingerencji w skrzynie jest niemożliwe ponieważ "Shift Cam" inaczej wybierak, lub jak niektórzy wolą "programator biegów" ma jedną ustaloną pozycje dla wysprzęglonej skrzyni. Posiada tylko jeden punkt styku dla czujnika luzu:
http://www.boats.net/images/diagrams/ya ... T_FORK.png
Jeśli ktoś rozbiera silnik, może jest miejsce na dodanie tarczy dla poszczególnych biegów jednakże byłby to bardzo inwazyjny sposób modyfikacji.
Ivanhoe
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2013, 17:43
Motocykl: Yamaha XT600 E
Lokalizacja: Piła

Re: Wyświetlacz biegów

Post autor: Ivanhoe »

Nie wiem czy inwazyjny czy nie. Poniżej przedstawiam kilka etapów przeróbki czujnika luzu do celów wyświetlacza.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
Tak wyglądają kolejne etapy przeróbki. Moje pytanie jest czy czujnik w modelu xt 600e wygląda tak samo? Gdzie jest umiejscowiony? Jak się do niego dostać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wyświetlacz biegów

Post autor: Gacek »

czujnik w xt jest wkręcany w karter -" ponizej" nazwijmy to w ten sposób dźwigni biegów .Wałek sterujący wodzikami posiada teflonową nakładkę która w w pozycji luzu ma wywiercony otwór w który wchodzi wystająca cześć tego wałka . Zmontuj sobie automatyczną skrzynkę biegów i pozbędziesz się problemów jaki masz wbity bieg możesz tez zastosować sprzęgło hydrauliczne i nie będziesz "klamką "musiał strzelać 8-) .
Ogólnie jak posiadasz xt to - dlaczego nie wiesz gdzie masz umiejscowiony czujnik :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Ivanhoe
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2013, 17:43
Motocykl: Yamaha XT600 E
Lokalizacja: Piła

Re: Wyświetlacz biegów

Post autor: Ivanhoe »

Ogólnie jak posiadasz xt to - dlaczego nie wiesz gdzie masz umiejscowiony czujnik :roll:
Dlatego, że mam go dopiero 3 dzień. Myślę, że po pewnym czasie będę wiedział o swoim motorku wszystko.
Zmontuj sobie automatyczną skrzynkę biegów i pozbędziesz się problemów jaki masz wbity bieg możesz tez zastosować sprzęgło hydrauliczne i nie będziesz "klamką "musiał strzelać 8-) .
Bardzo śmieszne doprawdy.
czujnik w xt jest wkręcany w karter -" ponizej" nazwijmy to w ten sposób dźwigni biegów .Wałek sterujący wodzikami posiada teflonową nakładkę która w w pozycji luzu ma wywiercony otwór w który wchodzi wystająca cześć tego wałka .
O tę informację mi chodziło, potwierdziłeś moje przypuszczenia. Dziękuję

Właściwie to zamyka temat moich dociekań. Nie da się to nie będę rozpaczał, nie muszę mieć takiego gadżetu.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Wyświetlacz biegów

Post autor: ArturS »

Im mniej bajerów, tym lepiej. Wyświetlacz biegów należy do tych bardzo zbędnych. Ja po problemach z ładowaniem wrzuciłem jedynie woltomierz, no i jak w każdym moim motocyklu, olejarkę łańcucha.
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Wyświetlacz biegów

Post autor: Piekny »

ODPOWIEDZ