Tłumik - wydmuszka

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
kprlsn
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2013, 18:42
Motocykl: xt600z 3aj
Lokalizacja: płock

Tłumik - wydmuszka

Post autor: kprlsn »

witam,czy warto jest wypebeszyc seryjny tlumik?smigam glownie po lesie wiec halas i nie przeszkadza,pytanie tylko czy moto zyska mocy,czy moze wplynie to niekorzystnie na silnik,pozdrawiam
Mhv
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:16
Motocykl: parę jest..a wśród nich TT 600 RE(S)

Re: wydmuszka

Post autor: Mhv »

Nie warto. Tobie nie przeszkadza ale las to nie dyskoteka (nie będę się rozpisywał).
Plusy dodatnie to męczący hałas i -2 kg których nie poczujesz.
Plusy ujemne to gorsze zestrojenie silnika (większe zużycie paliwa/branie oleju/nierówna praca/hgw), czas, kasa, strata oryginalnego dobrego wydechu. Bez sensu. Każdy silnik jest policzony na odpowiednie ciśnienie spalin itd. co zapewnia m.in. odpowiedni tłumik (jw.)
Nie masz w co zainwestować czasu i kasy to sobie wyczyść i ustaw gazory albo hamulce..ew. zatankuj i dzida..
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: wydmuszka

Post autor: szpadyzor45 »

Ja kupiłem na wybebeszonym tłumiku i grzmiał okrutnie, lecz mi osobiście po godzinie jazdy przestało się podobać. Nie będzie czystego basu lecz coś na wzór urwanego kolektora w samochodzie - głośno lecz bardziej pierdzi i stęka niż mruczy.
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: wydmuszka

Post autor: mirecki »

Mhv pisze:las to nie dyskoteka
Słowa święte :!:

Jak również kupiłem z wybebeszonym i na dzień dobry nie przeszedłem przeglądu, wcale nie u jakichś upierdliwych diagnostów, po prostu było za głośno nawet dla kierowcy. Musiałem na szybko jakiś db kiler zapodać przez co trochę ucichł ale nabrał pierdzącej barwy dźwięku. Jak już musisz bebeszyć (czego nie polecam) to się lepiej zamień, chętnie przygarnę oryginał.
kprlsn
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2013, 18:42
Motocykl: xt600z 3aj
Lokalizacja: płock

Re: wydmuszka

Post autor: kprlsn »

on juz do polowy jest dlubany ale jakos dziwnie chodzi,dlatego ciekawi mnie jak bd jak bd calkiem przelotowy
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydmuszka

Post autor: Gacek »

Oryginału nie ma potrzeby dłubać w wewnątrz wystarczy na ostatniej przegrodzie delikatnie zmodyfikować do swoich potrzeb i będzie lepiej :) .Tylko kwestia tego co kto lubi ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Tłumik - wydmuszka

Post autor: mazi »

kprlsn pisze:witam,czy warto jest wypebeszyc seryjny tlumik?smigam glownie po lesie wiec halas i nie przeszkadza,pytanie tylko czy moto zyska mocy,czy moze wplynie to niekorzystnie na silnik,pozdrawiam

To, że nie przeszkadza to tylko Twoja opinia.... niestety.
Ogólnie po lasach jeździch legalnia za bardzo nie można, więc im ciszej tym lepiej dla Ciebie... ale wrażenia mniejsze.

Mamy u siebie dwa wydechy "prawie oryginalne". Jeden bardziej basowy, drugi lekko mniej. Za to pierwszy ładniej gra przy obciążeniu, drugi fajnie bulgoce przy zejściu z obrotów.
Mamy też trzeci oryginalny. Różnica w głośności istotna.

Moim zdaniem warto odchudzić ori, aczkolwiek z głową - tym bardziej jeśli jest to jedyny posiadany wydech.
Nasze są kombinowane na ostatnim elemencie wydechu.
W sumie jeśli chcesz to odezwij się, pewnie Mateusz byłby skłonny rozstać się z którymś z nich, bo teraz katuje na akcesoryjnym wydechu.
Ja na tyle jestem zachwycony ProDuro, że do ori wydechu nie wrócę - tym bardziej gdy XT służy jako zabawka w teren :biker:

Mateusz coś się odgraża, że wróci do pól-ori, ale próbuję wybić mu to z głowy :-)
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ