Owiewki

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Owiewki

Post autor: Gacek »

Panowie jak się wam wydaje ? jest sens czy nie ?
Mam dorabiany zbiornik paliwa w oryginalnym miałem owiewki które wprowadzały większa ilość powietrza do chłodzenia .Jako ze jestem na etapie małego liftingu i wymiany owiewek na epoksydowe (miałem poliestyrenowe dorabiane na szybko ) to chodzi mi po głowie pewna myśl .
Motocykla używam na krótkie wypady w " koło komina " , z reguły jak pada .
W sumie nie miałem większych problemów z temperaturami chociaż ten sezon byłem zmuszony jeździć inaczej bo kiepsko było z wodą z nieba .
Zastanawiam się jak by zastosować zbudować rodzaj listkowej osłony na cylinder (z deka dłubania )jak myślicie będzie mi się piec mniej zasyfiał błotem :roll: ,Mam na myśli parę takich owiewek jak w silnikach chłodzonych wodą Obrazek
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Owiewki

Post autor: mirecki »

A martwisz się bardziej o temperaturę, błoto, wygląd czy nadmiar wolnego czasu? Ja mam oryginalny bak od 3TB i tjuningowe siodełko bez owiewek i raczej nie narzekam na temperatury choć to fakt po jakichś strasznych bagnach pałuję raczej nieczęsto.
Obrazek
Jeśli chodzi o temperaturę to chyba lepiej się sprawdzi chłodnica oleju zwłaszcza w terenie gdzie masz mniejsze prędkości i gar zalepiony mazią. Takie szerokie owiewki chyba nie przetrwają za długo ale jak już zrobisz formę to chyba nie będzie straszny problem z dorobieniem. A może coś w stylu jak w V-maxie było - takie kanały kierujące powietrze. Ustawić je tylko pod zbiornikiem żeby za bardzo nie wystawały i jazda. Następny krok to piec od V-maxa do XT :slinka: ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Owiewki

Post autor: Gacek »

Głownie chodziło mi o poprawę lepszego schładzania no i ogrom błota jaki ląduje na cylindrze :roll: jak pada deszcz to woda to spłukuje ale jak jeżdżę po opadach to masakra (nie upalam po jakichś bagniskach ) typowe podgórskie dojazdów ki .Mam tez wolniejsze przełożenia wiec wydaje mi się ze takie owiewki wprowadzał y by większą ilość powietrza i osadzało by sie na nich więcej błota a nie na garnku no .W całej koncepcji myślałem o poprowadzeniu części powietrza w okolice gaźnika bo wydaje mi się (odczuwam )ze wraz z wzrostem temp silnik staje się mułkowaty myślę że gaźnik rozgrzewa sie i produkuję cieplejszą mieszankę która ulega mniejszemu rozprężeniu .To moje luźne rozmyślania wy-spawam chyba komplet blaszek z alu umocuję do ramy i po testuję tak będzie najpewniej .j
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Owiewki

Post autor: mirecki »

A masz termometr oleju żeby wiedzieć czy to coś daje czy tak organoleptycznie będziesz sprawdzdzał na czuja? Jak jesteś wjeżdżony w moto a jesteś na pewno to może wyczujesz lekką poprawę jeśli wystąpi ale uważaj na efekt placebo. Naklejka "PIONEER" na tylnej szybie malucha dodaje +5 KM, chromowana końcówka wydechu +3 KM :)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Owiewki

Post autor: Gacek »

Myślę ze kamera termowizyjna pokazała by więcej niż termometr oliwy.
Zmieniałem wew płaszczyzny zbiornika czyli powietrze pod zbiornikiem :teraz będzie pracować w sposób zbliżony do oryginału .Rozważałem taką opcję jednak kolektory wydechowe ostro ograniczają taką możliwość z prawej strony :( .
Podkreślę ze efekt estetyczny jest dla mnie mniej istotny z oryginalnymi plastikami zbiornikiem xt dla mnie atrakcyjniej wygląda ,mimo to oszpeciłem swoje moto tylko w jednym celu abym łatwiej sobie dawał rady i motocykl wymuszał na mnie prawidłowe zajmowanie pozycji :) .Np oryginalny zbiornik paliwa dawał mi opcję ze często zmęczony wracając po ostrych zjazdach spadkach wykorzystywałem go jako naturalne oparcie dla swojego ciała :oops: szersza kanapa ,plastiki dawała wygodę ale ograniczała większe wychylenie w tył i przód przy obecnej budowie motocykl wymusza na mnie przyjmowanie bardziej poprawnej pozycji daje większą opcję balansu ciałem chyba jest lepiej co nie znaczy wygodniej :lol:
.Obrazek
https://imageshack.com/i/mwg8b9j
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ