Podwyższenie kierownicy, risery

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
bigboykr
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:27
Motocykl: KTM950ADV, CB750'77 cafe racer
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: bigboykr »

Witam,
Czy ktoś przerabiał podwyższanie kierownicy w 1VJ (chyba, że inne maja tak samo)? Chciałbym kupić jakieś riserki 35-50 mm a nie do końca mam przekonanie, które podejdą. Czy mógłby się ktoś podzielić doświadczeniem?
Pozdrawiam
BigBoyKR
W stajni obecnie: XT 600Z (86),XTZ750 ST '89,CB 750'77 cafe racer , YP 250 (96). Kiedyś: XTZ 750 ST (91), CBR 1000F SC21 (88).
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: terenowiecc »

Zmierz mniej więcej o ile chcesz podnieść kiere, pojedź do jakiegoś tokarza, wytłumacz ocb i dorobi Ci ;)
Awatar użytkownika
bigboykr
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:27
Motocykl: KTM950ADV, CB750'77 cafe racer
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: bigboykr »

Taką metodę znam :) niestety stoi w sprzeczności z ilością posiadanego wolnego czasu i znajomością lokalnych tokarzy, którym bym zaufał... bo nie chciałbym, żeby mi się to na drodze rozpadło. Na rynku jest sporo riserów i dlatego pytałem :)
Pozdrawiam
BigBoyKR
W stajni obecnie: XT 600Z (86),XTZ750 ST '89,CB 750'77 cafe racer , YP 250 (96). Kiedyś: XTZ 750 ST (91), CBR 1000F SC21 (88).
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: ArturS »

Żeby nie tworzyć nowego wątku, zapytam tutaj. Jaka kierownica do 3AJ? ;) Moto kupiłem z aluminiowym zamiennikiem - oryginał ponoć szlag trafił przy glebie. Jadąc bardziej czuję się jak na ścigaczu niż enduro :lol: więc trzeba to zmienić przed offowymi wyjazdami, bo mimo zaledwie 172cm wzrostu na stojaka muszę się mocno przygarbić. Polecicie coś konkretnego, przy czym kieszeń zbytnio nie ucierpi? :? W KLE oryginał mam bardzo fajny, w sensie wysoki, więc w ostateczności popełnię podmiankę, ale to trochę profanacja szczepić coś z kawy :lol:
Awatar użytkownika
bigboykr
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:27
Motocykl: KTM950ADV, CB750'77 cafe racer
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: bigboykr »

Artur, na forum XTZ uderz do Łukasza (LukaSS). Wysoka i szersza (840) kierownica (ale stalowa) około 115 zł plus wysyłka.
Pozdrawiam
BigBoyKR
W stajni obecnie: XT 600Z (86),XTZ750 ST '89,CB 750'77 cafe racer , YP 250 (96). Kiedyś: XTZ 750 ST (91), CBR 1000F SC21 (88).
lucyfer
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:54

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: lucyfer »

a możę coś takiego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: ArturS »

Wygląda fajnie. Dostałem stalowy oryginał od znajomego, ale jest właściwie tak samo niski jak to co mam u siebie. Jeden z lokalnych sklepów motocyklowych ma dość szeroką ofertę kierownic enduro o różnych wysokościach, więc przy najbliższej okazji podjadę motocyklem na przymiarkę.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: Gacek »

Witam
Rozgladałem się ostatnio na Alledrogo za podwyższeniami kierownicy :roll: i zwróciłem uwagę ze wszystkie dostępne adaptery na 22 mm nie pasują mi z moim rozstawem srób u mnie w osi otworów jest za wąsko :? .
Wiec zadam pytanie dokupywał ktos taki patent kiedyś ? http://allegro.pl/podwyzszenie-kierowni ... 93292.html n tej aukcji akurat nie ma podanego rozstawu link słuzy jedynie zobrazowaniu elementu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: Gacek »

Pomyślałem sobie że dorobię sobie wstępnie podwyższenia 1,5 - 2 cm do kierownicy Reikona. Powiem ze z poziomu przymiarki zupełnie nie odczuwam poprawy :? 183 cm wzrostu zawsze idąc off mam mocno przygięte nogi i jestem przygarbiony .Szybko mnie ta pozycja zawsze męczy I często przy ŁAPANIU KONTAKTU Z GLEBĄ lądowaniach grzeje genitaliami o zbiornik .
Jakie stosujecie podwyższenia w swoich sztukach ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
divastion
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:07
Motocykl: była VT1100 i TT600E
Lokalizacja: Jeżowe
Kontakt:

Re: Podwyższenie kierownicy, risery

Post autor: divastion »

Mnie też temat interesuje, bo ta kierownica u mnie w :tt600: to masakra jakaś... już nie wspominając o tym, że podnóżki są za wysoko dawane wg mnie :)
ODPOWIEDZ