Przerobienie na supermoto

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
NyQuista
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2015, 00:27
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB SM kawasaki green

Przerobienie na supermoto

Post autor: NyQuista »

Uszanowanko.
Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość ;)
Mam taką, piękną maszynę: Image
Chciałbym żeby wyglądała bardziej jak rasowe supermoto... W związku z remontem (pije dużo oleju), co wy na to żeby dodać czerwone elementy? A mianowicie: kierownicę, podnóżki, pomalować golenie, wahacz i osłonę silnika. Do tego chciałbym wypolerować kolektor i wymienić wydech na np. FmF. Do tego jakieś fajne naklejki. A może inne pomysły/ inspiracje?
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: Kula »

Moim zdaniem szkoda kasy, bo z XT nigdy nie zrobisz SM a tym bardziej rasowego. Ale w sumie, zawsze "odnowione" moto wygląda ładniej. Możesz pomalować jeszcze piasty, ale pytanie czy czerwony będzie pasował?
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
giermo
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:57
Motocykl: R1150GS i TT600E
Lokalizacja: LC

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: giermo »

:facepalm:
pasowało by jeszcze na szprychy coś święcącego założyć i może jakieś trupie czaszki na wentylki ze święcącymi na czerwono oczyma albo cuś w ten deseń
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: Gacek »

Nad gustami podobno się nie dyskutuje :roll: - jednak w moim odczuciu czerwony kolor do zieleni nie wniesie nic pozytywnego , osobiście machnął bym srebrne elementy motocykla na czarno .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: modern25 »

bez sensu temat.
Ja bytm zrobił to tak ze zamiast wydawać kase na to co piszesz . sprzedać to i kupić coś co sie nadaje na SM . bo to jak ktoś wcześniej napisał . z tego SM nie zrobisz choć byś chciał .Prędzej z TTR TTE ( choc mnie się bardziej podoba tte z powodu upsów i ładniejszego zadupka .)
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: Pawlo »

Nie obraź się, ale już ta zieleń średnio leży na XT, a ty chcesz jeszcze kaleczyć z czerwonym :panika:
Zadbany oryginał z kołami SM i kilkoma skromnymi dodatkami będzie się prezentował dużo lepiej.
LUB jak już robić to porządnie, jak na focie 8-)
Image
Obrazek
NyQuista
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2015, 00:27
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB SM kawasaki green

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: NyQuista »

No taką już kupiłem... W sumie myślałem nad zmianą koloru ale cała czarna jakoś mi tak nie leży... Poza tym zieleń przynajmniej przykuwa wzrok i wyróżnia się z tłumu.
Po to właśnie stworzyłem temat tutaj żeby posłuchać opinii na ten temat, więc nie mam się o co obrażać :D

No ale załóżmy, że koloru zmieniać nie będę, tak samo jak samego motocykla (jak narazie tylko A2) to co proponujecie? Odpuścić sobie czerwony i pójść w czarne dodatki i jakieś naklejki?
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: mlody »

Proponuje isc w takim kierunku :goodjob:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NyQuista
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2015, 00:27
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB SM kawasaki green

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: NyQuista »

mlody pisze:Proponuje isc w takim kierunku :goodjob:
Super wygląda, ale zbyt dużo hajsu by poszło na malowanie... Na razie muszę jeszcze włożyć kasę w silnik bo wciąga tyle oleju, że nie długo zapasy z Libii by się skończyły. :panika:
Myślałem nad odmalowaniem ramy na czarno i kupieniem tych nieszczęsnych plastików na bak, do tego jakieś naklejki. Co do malowania to i tak muszę odmalować silnik, więc lakiernik trochę zedrze ze mnie.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerobienie na supermoto

Post autor: Pawlo »

Jeśli chcesz jak najmniej malować i zostać przy zielonym to ja to widzę tak: owiewka, błotnik i bak zielony, chlapacz z błotnika na śmietnik, boczki, rama i zadupek czarne, obecne naklejki na śmietnik, ewentualnie lagi czarne. Na obręcze kół zielone paski pod kolor. Dodatkowo ogarnięcie całego wydechu i coś z tego będzie ;) Tak jak piszesz, ogarnij najpierw silnik, a później doprowadź wizualnie do ładu, zrób raz, a porządnie :)
Obrazek
ODPOWIEDZ