wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Edi
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:13
Motocykl: Yamaha XT 600 Tenere

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Edi »

Czy kolektor od modelu TT600R będzie pasował bez przeróbek do 1VJ? Nr katalogowy: 5CH-E4611-00. Używane chodzą po 200 zł a nowy (uwzględniając zniżkę za wiek motocykla powinien kosztować w granicach 460 zł - o ile na część do Yamahy z 2001 uwzględnią mi wiek tenery :)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Pawlo »

Z tego co pamiętam w niektórych modelach trzeba było przycinać koniec, bo jest on minimalnie inaczej podgięty i w niektórych XT było blisko do airboxa. Poza tym pasuje, wiele osób z forum takowy miało w różnych modelach XT. Z nowym kolektorem może być taki problem, że cena jest atrakcyjna, ale fizycznie kolektor nie figuruje już w żadnym magazynie :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Edi
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:13
Motocykl: Yamaha XT 600 Tenere

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Edi »

Trafiłeś w 10 - nie ma na stanie :) Czyli szukam używki. Tak dla pewności - po czym poznać, że wydech jest z kwasówki? Czy ten jest?
https://allegro.pl/oferta/yamaha-ttr-60 ... 8084072644

Zależy mi na tym, aby właśnie nie korodował i można go było doczyścić bez konieczności malowania. Czyszczenie raz w roku mi nie przeszkadza (to plan na długie jesienne wieczory) ;)
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: qpa »

Tak ten kolektor jest z kwasiaka.
Awatar użytkownika
Edi
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:13
Motocykl: Yamaha XT 600 Tenere

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Edi »

Dzięki qpa. Zamówiłem :)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Pawlo »

Edi pisze:Zależy mi na tym, aby właśnie nie korodował i można go było doczyścić bez konieczności malowania. Czyszczenie raz w roku mi nie przeszkadza (to plan na długie jesienne wieczory) ;)
Tylko nie czyść żadnym druciakiem. Ktoś się chwalił na forum, że przejechał szczotką drucianą na wiertarce, kolektor szybko nabrał połysku, ale równie szybko zardzewiał :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: stożunio »

Takie czyszczenie nie ma zbytniego sensu jeśli jeździsz w terenie. Jeden wyjazd w off i kolektory zaraz oblepione błockiem a potem zaczynają zmieniać kolor.
Awatar użytkownika
Edi
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:13
Motocykl: Yamaha XT 600 Tenere

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Edi »

Ciekawy temat z tym korodujacym po czyszczeniu wydechem. Myślałem, że jak mamy nierdzewke to jest to cechą gatunku stali jako taka, a z tego co piszesz wygląda jakby to była tylko jakąś powłoka.. Może ktoś przejechał druciakiem ale nie wypolerował i dlatego szybko mu zaszło...

Plan mam taki aby zrobić na połysk: najpierw tarcza z tworzywa sztucznego a potem filc z pasta a potem flanela z pasta.
Pierwszy wypad w teren pewnie na wiosnę, więc efekt będzie na pół roku ;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Pawlo »

Edi pisze:Ciekawy temat z tym korodujacym po czyszczeniu wydechem. Myślałem, że jak mamy nierdzewke to jest to cechą gatunku stali jako taka, a z tego co piszesz wygląda jakby to była tylko jakąś powłoka.. Może ktoś przejechał druciakiem ale nie wypolerował i dlatego szybko mu zaszło...
Opiłki ze szczotki wbijają się w powierzchnię i później te opiłki korodują, sam kolektor nie rdzewieje. Widziałem już temat typu zardzewiały plastikowy zderzak w aucie - ktoś ciął szlifierką przy aucie i powbijało się opiłków w lakier.
Obrazek
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: stożunio »

Nie twierdze że rdzewieje, raczej zmienia kolor i matowieje. Ja z zasady nie jestem fanem świecidełek i taka polerka to dla mnie strata czasu i kasy. Żeby zachować efekt musiałbyś to poprawiać po każdej zabawie w terenie a nie tylko raz przed sezonem.
ODPOWIEDZ