wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znalezione na Allegro, Ebay itp.

Post autor: Pawlo »

Zgadza się, ale moim zdaniem całość jest z nierdzewki - jest tak samo styrana/zaniedbana zarówno końcówka, jak i kolektor. Jak się nie dba o kwasiaka i od czasu do czasu nie zrobi lekkiej polerki to będzie cały w kolorze czarno-oliwkowo-złotym :lol:

EDIT: Doszukałem się na stronie Lasera i trzepią kolektory z nierdzewki, a nie z kwasiaka ;)
Obrazek
rafalski
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2013, 17:59
Motocykl: tt600r

Re: Znalezione na Allegro, Ebay itp.

Post autor: rafalski »

Pawlo pisze:Zgadza się, ale moim zdaniem całość jest z nierdzewki - jest tak samo styrana/zaniedbana zarówno końcówka, jak i kolektor. Jak się nie dba o kwasiaka i od czasu do czasu nie zrobi lekkiej polerki to będzie cały w kolorze czarno-oliwkowo-złotym :lol:

EDIT: Doszukałem się na stronie Lasera i trzepią kolektory z nierdzewki, a nie z kwasiaka ;)
Panowie spokojnie jak przyjdzie to sprawdzę na pewno czy magnes łapie czy nie i wtedy będzie pewność ale czy nierdzewka czy kwasiak to dla mnie nieistotne ważne żeby rdzy nie łapało :biker:
a napis inox widnieje na obejmie więc dajcie mi Panowie go obejrzeć moim okiem i wtedy się pochwalę co kupiłem
ps ktoś chętny na kolektor? ;)
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Znalezione na Allegro, Ebay itp.

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Jest kwasówka i nierdzewka kwasówka rdzewieje :roll: a na taki drugi kolektor ostatnio graty poszły na złom mnie kosztowało to 50 zł więc obiekcji niemiałem ;) a tak dla relaksu [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TvA92HQ3LEA[/youtube] najważniejszy opis.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Znalezione na Allegro, Ebay itp.

Post autor: Gacek »

Kwasówka rdzewieje ? :roll: - mam z kominowej blachy wystruganą końcówkę i nie zauważyłem aby rdzewiało ani na spawach ani gdzie indziej jedynie od błota i temp się odbarwia ale schodzi jak się po poleruje :|
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
rafalski
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2013, 17:59
Motocykl: tt600r

Re: Znalezione na Allegro, Ebay itp.

Post autor: rafalski »

JAWKA SIEDLCE pisze:Jest kwasówka i nierdzewka kwasówka rdzewieje :roll: a na taki drugi kolektor ostatnio graty poszły na złom mnie kosztowało to 50 zł więc obiekcji niemiałem ;) a tak dla relaksu [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TvA92HQ3LEA[/youtube] najważniejszy opis.
a od kiedy to kwasówka rdzewieje? hahah, skąd kolega takie wnioski wysnuł :gleba:
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znalezione na Allegro, Ebay itp.

Post autor: Pawlo »

:lol:
Aż mi się przypomniał taki płytki tekst przeczytany dobre kilka lat wstecz - "Przy twojej starej nawet kwasiak rdzewieje." :)

Przeniosłem posty do tematu wydechów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Gacek »

Pod błotem wszystko wygląda identycznie :lol:
Obrazek
dolot z nierdzewki końcówka z klasówki (typowy kominflex ) chyba ze wszystko jeszcze przede mną :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

przegrzej podczas cięcia a rudy nalot wyjdzie tak dla jasności :geek:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Gacek »

Nierdzewna stal po przegrzaniu np przy spawaniu tez skoroduje - to chyba oczywiste ze przy pewnej temp wytracają się z stopu stali składniki które nadają jej nierdzewne właściwości ale moim zdaniem samo z siebie to nie skoroduje - a może się mylę dopiero parę lat używam :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Pawlo »

JAWKA SIEDLCE pisze:przegrzej podczas cięcia a rudy nalot wyjdzie tak dla jasności :geek:
Pytanie pierwsze - ciąłeś tarczą do nierdzewki? Dwa - czy spawy zostały wytrawione? Trzy - czym to było spawane? I przede wszystkim jaki miałeś gatunek stali, bo w cenie 50 zeta mogłeś się obkupić najsłabszą nierdzewką dekoracyjną, lub co dużo gorsze tzw. chińskim inoxem :roll: Podstawa to dobranie gatunku do środowiska, czyli inny na dekoracje, inny do basenu i jeszcze inny do środowiska morskiego itd. Nierdzewka potrafi się utlenić i w niededykowanym środowisku będzie to robić ;) Poza tym wystarczy mieć pojęcie jak się obchodzić z daną stalą i tyle. No i jeszcze mało kto wie, że na nierdzewce pojawia się podobnie jak na np. aluminium, warstwa utleniona, która w tym przypadku jest warstwą ochronną i można ją uszkodzić mechanicznie lub chemicznie, lecz sama się odbuduje po pewnym czasie utleniając się na nowo lub w przyśpieszonym tempie w procesie pasywacji. By nie być gołosłownym, krótki art. o rdzewieniu nierdzewki, a jak coś to kopalnia wiedzy na google.com 8-)
Obrazek
ODPOWIEDZ