wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Gacek »

Panowie olał nierdzewkę i dyskusje nad nią dla mnie istotniejszą kwestią jest konstrukcja budowy kolektorów a bardziej zależnościami wymiarowe i osiągi jakie wynikają z takiej budowy .Może ktoś ma ochotę sie podzielić własnymi spostrzeżeniami bo np mieszał w tym co nieco .
Ja kiedyś się pokusiłem pomierzyłem ori kolektor jaki w moim sprzęcie tkwi jednak przyznam się ze nic nie kumam co daje wydłużenie dwururki praktycznie pod sam wlot do kolana tłumika :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Nie musze czytać żeby wyciągnąć wnioski bo zaobserwowałem to zjawisko na starych spawach z różnych instalacji :? Ale mogę się mylić jak każdy mimo tego że ponad 7 lat przy obróbce metali pracowałem :roll: . Pod filmem jest opis średnic rur kolektora wydechowego pod taką modernizację silnika
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Gacek »

Odnośnie układu tzn kolektora może ktoś używał takiego z długimi rurkami , większymi średnicami i podzielił by się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zachowania ew różnic w osiągach ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Jak chcesz to z mojej cały układ pożycze dla porównania ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Gacek »

Jak ktos jest zainteresowany to link :
http://advrider.com/forums/showthread.p ... 324&page=4
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
owoc
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2013, 10:07
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: owoc »

Cześć, co sądzicie o tym wydechu?

http://allegro.pl/yamaha-xt-600-tlumik- ... 30127.html

Podejdzie do mojej xt 600 3tb 92r. ? To jest przelot?
zibigulu
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2014, 13:03
Motocykl: yamaha xj600s diversion i xt600e/k 3uw
Kontakt:

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: zibigulu »

Oczywiście, że podejdzie. Ja tydzień temu kupiłem okrągły Dominator do xt 600 z 93 r. z dbkillerem soft za ok. pół tysiąca. Oczywiście po zdemontowaniu starego wydechu wyczyściłem i pomalowałem farbą do 800 st.C kolektor. Kupiłem też cement do połączeń wydechu.Ważne: wydech posiada nieco większą szczeliną z dołączona rurą, zatem ja nieco podciąłem fabryczne nacięcia tarczą cierną grubości 2,5 mm. co pomogło w dopasowaniu. Spotkałem się z trzema problemami: 1/ rura musi być zamontowania na końcowym górnym uchu, 2/brak jest podparcia tak długiego odcinka wydechu na środku, 3/jest potrzeba połączenia niesymetrycznej ramy od strony rury. Na pierwszy problem pomogła, dołączony przez Dominator, oryginalna obejma z gumowym dystansem. Na drugi pomogła wykonana we własnym zakresie obejma z blachy nierdzewki, odpowiednio ukształtowana, przykręcona do dolnego ucha byłej rury. No i oczywiście pozostał ubytek w ramie. Wziąłem kawałek rury instalacyjnej 1/2" i sklepałem ją na końcach tak aby były do siebie wzajemnie płaskie. Nawierciłem otwory fi 10 i lekko rurę wygiąłem. Tym sposobem połączyłem ucho dolne( z wcześniej opisaną obejmą środkową) z najbliższym górnym uchem rury. Połączenia rury obłożyłem cementem(zgodnie z instrukcją tylko powierzchnie zewnętrze łączonych odcinków.Wylot wydechu należy ukierunkować nieco w bok aby nie kolidował z tablicą rejestracyjną. Podczas przymierzania elementów spotkałem się z problemem przegrzewania się okolic ucha dolnego, gdzie biegnie przewód hamulca tylnego. Pod obejmę(przeze mnie wykonaną), stanowiącą podporę środkową, nakręciłem rozplecioną nić ze sznura do uszczelniania pieców co-kominków, oblepiłem cementem i skręciłem. Trochę pomogło, ale dodatkowo włożyłem kawałek w/w sznurka między ramę a przewód hamulcowy. Odpaliłem motocykl i z kolektora zaczął dobywać się dym. To z farby ale nic jej się nie stało. Teraz się dopiero zaczęło. Wydech z tym dbkillerem był przelotowy i niemiłosiernie ryczał co mnie irytowało. Miałem narzędzia i materiały do przerobienia dbkillera lecz zdjęcia z internetu strony Dominatora wykazały różnicę wykonaniu jego końcówki. Odpuściłem i porozumiałem się ze sklepem. Odesłałem im db-soft a oni przysłali mi przerobiony mój na db-hard. Wkurzyłem się bo niepotrzebnie wydałem dodatkowo ok. 50 pln. Mam zatem przestrogę abyście od razu kupili zestaw z dbkillerem hard. Dlaczego? Bo unikniecie problemów z policjantami, przy badaniu pojazdu oraz z niewłaściwą pracą silnika. To ostatnie dotyczy spalania mieszanki w rurze wydechowej po zdławieniu manetki gazu. Plusy wydechów Dominatora to mała waga, niezły wygląd, delikatny pomruk przy właściwym dbkillerze i łatwe czyszczenie z błota. Sami osądźcie czy warto go kupić.
fryzjer

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: fryzjer »

Hej.Czy po zmianie tłumika na inny,niż był zamocowany oryginalnie,trzeba dokonać regulacji gaźnika?.Jeśli tak,to w jakim zakresie?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Pawlo »

Wypadałoby, ale co i jak to wszystko zależy od tłumika i od tego jak moto na niego zareaguje. Zazwyczaj poziom paliwa w górę, czasem trzeba ruszyć iglicę w podciśnieniowym, a zdarza się, że iglice w głównym też. Czyli jakby nie było wychodzi kompleksowa regulacja. Najlepiej jeździć, obserwować, regulować.
Obrazek
fryzjer

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: fryzjer »

Dzięki Pawlo.Coś tak się domyślałem.Gdzieś czytałem,że nie wyregulowanie gaźnika,po założeniu tłumika przelotowego,może skończyć się wypalonymi gniazdami zaworowymi.
W moim tłumiku zrobiła się dziura.Na razie uszczelniłem wszystko blaszkami.Na dniach tłumik oddam do pospawania.Ogólnie to będę czegoś szukał w dobrym stanie,żeby mieć na zapas..Jeśli piszesz,że należałoby zrobić kompleksową regulację,to będę szukał jakiegoś oryginalnego.Coś czuję,że jak bym wsadził łapy do gaźnika,to moto przestałoby jeździć...
ODPOWIEDZ