Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: Tecza »

Panowie sytuacja taka mam 43f z silnikiem i całym osprzętem od 3aj, w ramie od 43f jest dość mało miejsca na akum pomyślałem ze może akumulator przenieść w inne miejsce, bądź zastosować jakiś akum który by tam pasował i nie odmówił posłuszeństwa po kilku "chechłaniach" wymiary 121x61x131 DxSxW

Ogólnie 43f jest "kopana"i nie przewidziany był tam rozrusznik, wiec rozumiem ze i akumulator z mała pojemnością.

Wiem awaryjne zamontować kopajkę ale podejrzewam że dostanie wszystkich sprawnych części będzie niezłym wyzwaniem.

p.s.
na prądzie znam się tyle w motocyklu że wiem gdzie się światła włącza i kabel też polutuje, więc poprosiłbym łopatologicznie
:browar:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: ArturS »

Wrzuć li-ion - jest mały, ma duży prąd rozruchowy i przede wszystkim mega lekki, więc nawet jak gadzinę podwiesisz na trytytki, to nie odpadnie :tenere: Najlepiej taki jak ludziska biorą ode mnie do LC8 - jest mniejszy i lżejszy od tego co mam w 3TB, a mimo to sporo mocniejszy. Główny minus to cena.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: terenowiecc »

Możesz też przerobić skrzynkę. Tam jest wystarczająco dużo miejsca żeby upchać troszkę większy akumulator. U Maziego w 43F jest skrzynka zrobiona i wchodzi akumulator YTX9-BS o wymiarach: 152x88x106mm.
Szału nie ma ale jest wystarczający.

Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: mazi »

Dodatkowo mam duży regler z XTZ750, który nigdzie nie mieścił się i siedzi pod tylnym bagażnikiem :facepalm:

PS. Tęcza - wrzuć proszę zdjęcia swojej 43F :-) bo Ty tam trochę ją pomotałeś... :-)
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: ArturS »

ym... a w ogóle to tak serio z tym motkiem? Elektryk wziął się do roboty, czy tylko przepchnął XTka w drugi kąt i czeka na koniec sezonu 2016? :mrgreen: :browar:
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: Tecza »

Ta skrzynka to Ciekawy pomysl :slinka: . a akum i tak będę musiał zakupić . ;)
będę przy xt w piątek mogę cyknąć parę fotek ale teraz nierobi żadnego wrażenia wiesz rozbebeszony kable wisiały.

tak jak mówiłem na elektryce się nie znam i po zjaraniu modułu dałem do zrobienia cala elektrykę i tak czekam cały sezon :facepalm:

Być może uda się zamontować kopniaka zobaczymy jaki stan i ile części jest aby to uskutecznić

u mnie regel standard i umocowałem go na airboxie tak jak i moduł tylko dałem tulejki/podkładki co by bezpośrednio nie leżał.

Arturo nie uwierzysz praca wre , gdyby tak było od samego początku to pewnie już bym go zamienił na cos kateemowskiego tudzież deerzetowskiego. ;) Podjadę do Ciebie w celu tego akuma ale to już zadzwonię o konkrety.

Mazi z czego tam jest silnik ??
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakby ktoś miał jakis pomysł.

Post autor: ArturS »

Silnik u Maziego to 3TB 90-95.
ODPOWIEDZ