oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: ogur69 »

oto oliwiarka która działa umnie od 1,5roku jest niskobudzetowa i ekonomiczna pełen zbiornik oleju hipol wystarcza na 1000-1500km 100gram łańcuch jest cały czas wilgotny co oszczędza zębatki i nic się do niego nielepi jak do smaru w spraju.w jej skład wchodzi zbiorniczek hamulcowy fiat żuk kilka trytytek{takie jednorazowe opaski do kabli} regulator powietrza do akwarium troche wężyka i rurka miedziana cienka
Obrazek
Obrazek
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: terenowiecc »

Witka,

planuję wykonać podobnego scottoiler'a i w związku z tym mam pytanko odnośnie zaworu jaki zastosowałeś w swoim produkcie. Czy taki zawór sprawdziłby się, bo rozumiem że zastosowałeś normalny zawór zwrotny do akwariów?
http://www.allegro.pl/item942998969_kur ... rotny.html
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: ogur69 »

ten zawór co podałeś w linku to zawór zwrotny on nie nadaje się do tego układu mój zawór słóży do regulacji ilości powietrza na górnym zdjęciu widać go na łonczeniu zielonego wężyka z czarnym za pomocą jego ustawiam około 1-2 krople
na minute i koło jest czyste myślałem zastosować elektrozawor od instalacji lpg podpięty pod tylną lampe zawsze by automatycznie odcinałolej po zgaszeniu spszęta,pare razy zapomniałem zakręcić i olej wylądował na ziemi
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: terenowiecc »

Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: ogur69 »

dokładnie o taki chodzi mój akurat jest kątowy ale to niepszeszkadza jakbyś kupował to odrazu kilka sztuk lubią pękać na gwincie jak się zamocno zakręci dostępne są w każdym sklepie zoologicznym w podobnej cenie
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: terenowiecc »

Aha, to już wiem o jaki zawór chodzi. Odwiedzę sklep zoologiczny, zakupię kilka sztuk i jak uda się zrobić scottoiler'a to pochwalę się efektem ;)
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: ogur69 »

ja swojego zrobiłem w pół godziny z podzespołów znalezionych w garażu i jakoś działa półtora roku jeszcze tylko złoże elektrozawór to już będzie pełen wypas
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: Kula »

Ogur, mógłbyś dokładniej opisać co i jak z tą Oliwiarką?
bo mam problemy ze swoim Scottoillerem, jak dałem znajomemu mechanikowi żeby zobaczył, to mówił, że po podłączeniu moto, zaczęło szaleć, strzelało, nie równo chodziło, nie trzymało obrotów. może to kwestia ustawienia gaźnika, ale na ten czas nie ma tyle czasu, żeby się z tym bawić a ja tak samo, bo mam sesje. z drugiej strony mógłbym sprzedać scottoillera a za grosze zrobić samemu oliwiarkę ;)
naprawdę tak dobrze się sprawdza? bo ja byłem cholernie zadowolony ze scottoillera i w sumie szkoda mi go trochę, więc jak myślicie, próbować bawić się z gaźnikiem? w 4t jeszcze gaźnika nie regulowałem, nie chciał bym nic zepsuć bo moto bardzo ładnie pracuje i odpala ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
drylek69
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2010, 16:57

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: drylek69 »

Jak ten zaworek się dokładnie nazywa? Mógłby ktoś dać link do jakiegoś przykłdowego? Bo nie wiem o co pytać w sklepie xD
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: oliwiarka łańcucha wyrób garażowy

Post autor: ogur69 »

w sklepie zologicznym pytaj o zaworek do regulacji powietrza do akwarium takie małe guwienko plastykowe wkręcasz śrubke to leci mniej wykręcasz to więcej koszt około 1,50pln
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
ODPOWIEDZ