Chłodnica Oleju

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Krynin
Lubiący błoto
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2017, 21:50
Motocykl: XT 600 3TB 1991
Lokalizacja: Warszawa

Chłodnica Oleju

Post autor: Krynin »

Witajcie

Zapragnąłem zmodyfikować swój motorek i pierwsze co z nim robię to chłodnica oleju
Zakupiłem na Alledrogo chłodnicę od modelu Tenere i po chałupniczym montażu(na szybko żeby zobaczyć czy to zda egzamin)
Mam problem z wężami
Otóż na wyjściowym(tym za rozrusznikiem) panuje takie ciśnienie że rozrywa mi węże(oryginalny od tenere wytrzymał może 30min jazdy i zafundował mi kąpiel olejową jakieś 2km od domu)
Więc założyłem nowy tyle że paliwowy w oplocie o średnicy 10mm(wew) ale jest chyba za słaby bo jak dodaję gazu to się robi dużo grubszy i boje się że i jego rozerwie.

Czy ja robię coś źle czy w moim modelu nie zamontuje takowej chłodnicy? Dodam że na wyjściu chłodnicy olej płynie już normalnym strumieniem.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Chłodnica Oleju

Post autor: ArturS »

A "na stole" próbowałeś przelewać olej przez tą chłodnicę? Może zatkana, albo jest zawór jednodrożny i masz podłączone odwrotnie :?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Chłodnica Oleju

Post autor: Gacek »

Z praktyczno - ekonomicznej strony nie rozumiem po co takie ustrojstwo jak chłodnica do wersji 3tb :? .
Zbiornik oliwy mieści się w okolicy główki ramy gdzie jest w miarę dobra cyrkulacja powietrza jak ma za ciepło można zdemontować osłonę z tworzywa , w ostateczności dla polepszenia chłodzenia w lecie można na płaskie boczki zbiornika dołożyć radiatory na jakiejś termoprzewodzacej paście które zwiększą powierzchnie oddawania ciepła z zbiornika (jak będzie mało możesz nawet pokusić aby wentylator w taki radiator zamontować opcjonalnie sterowany czujnikiem temp :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ