Sprzęgło hydrauliczne

Forum poświęcone modyfikacjom XT.

Sprzęgło hydrauliczne

Postprzez Igorro » 7 wrz 2017, o 09:33

Siema.

Interesował się ktoś tematem zainstalowania sprzęgła hydraulicznego? Może ktoś przerobił temat i chce się pochwailić rezultatami ? Poniżej link do aukcji z alisziteksu nie wiem za bardzo którą klamkę wybrać, która będzie miała odpowiednią wydajność:
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170907013138&SearchText=hydraulic+clutch
Igorro
Lubiący błoto

Motocykl: Yamaha xt 600 43F
Yamaha YZ 450 F

Re: Sprzęgło hydrauliczne

Postprzez Gacek » 8 wrz 2017, o 12:01

Jest taki produkt jak Rekluse jest to odpowiednik sprzęgła hydraulicznego stosowanego w motocyklach - to o co pytasz -zapodajesz to bardziej hydraulika wspomagająca proces wysprzęglania :roll: .
Jak masz jakieś dylematy" jakiej klamki użyć " to zapodaj chinolowi który tym handluje takie pytanie :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994

Postprzez ArturS » 8 wrz 2017, o 20:47

Jeden z najbardziej zawodnych elementów w KTMach to właśnie hydraulika wysprzęglania. Padają zarówno pompy jak i same wysprzęgliki. Jeśli tak bardzo zawodna jest Magura, to ciekawy jestem jak szybko padnie chinka :roll: Niektórzy, np. w LC4 celowo zmieniają hydraulikę na mechanikę, bo "nie znasz dnia i godziny", co w przypadku motocykli traktowanych turystycznie jest sporym problemem.
No ale.. temat ciekawy ;)
ArturS
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ

Postprzez Tank » 9 wrz 2017, o 04:35

Z kolei nie znam nikogo, komu w BMW by te elementy ulegly awarii. Ciekawilo mnie zawsze dlaczego? Hydraulicznie sterowane sprzeglo w GSie 1200 wymaga dokladnie takiej samej sily nacisku na klamkę jak w "linkowym 1100, wiec raczej nie ulzenie kierownikowi bylo tu powodem zastosowania hydrauliki tylko brak koniecznoesci okresowej regulacji chyba i latwosc dowolnego poprowadzenia przewodu hydraulicznego- innych nie znam. Zalet rowniez . Konstrukcja robi sie skomplikowana, powstają punkty potencjalnych awarii. Oczywiscie linka tez jest statystycznie bardzo zawodnym elementem, ale po jej zerwaniu poradzimy sobie awaryjnie chocby kawalkiem drutu, przy hydraulice- dupa. Sprzeglo linkowe w XTeku odbieram jako jego wielka zaletę, zwlaszcza w Czarnodupie.:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…
Tank
Lubiący błoto

Motocykl: R1200GS Adv
XT600Z 3AJ
Suzuki GS110X

Postprzez Gacek » 10 wrz 2017, o 06:34

Ja natomiast hydraulikę Magura wspominam z poziomu 2T i ten system jak dla mnie powodował bardziej płynne zasprzeglenie co przy agresywnie pracującym silniku wprowadzało w pewnych sytuacjach swoistą dozę komfortu .
Z reklusem mam bardzo podobne odczucia tyle ze ja śmigałem całe życie na manualnym sprzęgle i pewne nawyki używania weszły mi głęboko w krew i ja się meczę z takimi systemami bo mam inne odruchy :? .
Ja w swoim xt zastosowałem po prostu dłuższą dźwignie na silniku - na pewno nie jest to dla mnie funkcja na jeden palec (bo szybko by mi wysiadł :P - mało komfortowe ) ale jest zdecydowanie lżej :D .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994

Postprzez fakir » 13 wrz 2017, o 04:00

A jak się odpowietrza to badziewie? ;)
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
fakir
Po kostki w błocie

Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ

Powrót do XT - Innowacje i udoskonalenia...