Magiczny kabelek modułu

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Magiczny kabelek modułu

Post autor: novvy »

Czy w naszych XT`kach również znajduje się unijny blokujący kabelek tak jak w TTR?
viewtopic.php?f=27&t=2415
Ma ktoś na to patent?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: Gacek »

Najprostszy patent :P kup sobie ttr i przestaniesz zadawać dziwne pytania ? :lol: .
Jak smigasz na xt to ciesz 4 litery bo jak ci padnie modól to za parę groszy rozwizesz problem , a jak oczkujesz wiecej mocy od tej jednostki to zmien moto na bardziej mocne :P - no chyba ze charakterystyka oddawania tej mocy niezadowala twoje ego to mozę stworzymy nowy temat i tam pogadamy , powymieniamy się doswiadczeniami ;) o pewnych aspektach :geek: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: novvy »

Powiało sarkazmem, powiało... Ale nadal nie wiem czy nasze XTki też tam było blokowane
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: Gacek »

Ogólnie to - nie mam pojecia gdzie wyczytałes ze xt jest zblokowane ? a jak jexdzisz i czujesz taki aspekt to moze opisz na podstawie czego tak twierdzisz :!: nastepnie mozemy pogadać o powiewach jakie odczuwasz bo ja po prostu zadrwiłem odpowiadajac na twoje pytanie nadając adekwatną emotionkę :P beż zadnych sarkazmów tak ogólnie nie czuję tego stwierdzenia ("prymityw jestem " )w rozumieniu takich terminów - słownictwa :? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: novvy »

Nie wiem czy były blokowane ale TTR jest konstrukcja bardzo zbliżoną do XT więc dlatego to podejrzewam. Z drugiej strony - w moim odczuciu mój egzemplarz na wyższych biegach słabo wchodzi na wyższe obroty, np. na 5 powyżej 5-5,5 już nie chce iść mimo tego, że na niższych obrotach czyli już od 3 tys ładnie wyrywa do przodu.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: Gacek »

@ novvy
Ja nie pozjadałem wszystkich rozumów :? ttr to modyfikacja xt która była wypuszczana w czasie kiedy panowały już inne rygory dla emisji spalin .To o czym piszesz w swoim xt to norma ta konstrukcja tak po prostu ma .
Moto łazi od niskich obrotów z duzym momentem (bez uzycia duzej mocy )w górnych obrotach osiaga wiekszą moc kosztem spadku momentu obrotowego .Moment obr ma duzy wpływ na odczuwanie dynamiki oddawania mocy Ja w swoim xt zastosowałem rodzaj power bomby na wydechu (przelot koncówka )od strony układu ssacego lotki typu boesen rozdłubany air box i na moje potrzeby jest wygodniej .
jak potrzebujesz aby ci łaził lepiej górą to pokop w ukł wyechowym - ssacym aby wypełnienie cylindra przeniesc w górny zakres obrotów i to nie ma nic wspólnego z kabelkami ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: novvy »

Na dolocie już jakiś czas temu odkręciłem ten dwuotworowy łapacz powietrza - pewna różnica może jest ale raczej na niższych obrotach. Na pewno jest głośniej bez tej "dwururki". Usprawniłem też db killera ;-) Wykręciłem go i obciąłem wewnętrzną rurkę po samym denku ale pogoda nie pozwoliła mi dokładnie przetestować tego rozwiązania. Zastanawiam się też jak zapłon w mojej wersji TCI wpływa na moc w porównaniu do starszego CDI. Różnica w wyprzedzeniu min. 5 stopni wcześniej w mocniejszych wersjach tez może mieć wpływ na dynamikę na wyższych obrotach.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: Gacek »

@ novvy
odwieczny dylemat ludzi polega na zadawaniu sobie pytań co było pierwsze kura czy jajko :) .Filozofia :|
Moze potraktuj temat od tyłu - po hebrajsku to naprawde skuteczna metoda ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: novvy »

Może i skuteczna ale ja nie panimaju, dont speek i takie tam inne keine sprechen hebrajski lengłicz :lol:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Magiczny kabelek modułu

Post autor: Gacek »

Sorry novvy za onomatopeje :? .
panuje takie stwierdzenie silinik zaczyna pracę ukł wydechowym konczy ssacym - wiec kopiemy od tyłu tak jak po hebrajsku czytamy treść zdania od tyłu :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ