Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
fryzjer

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: fryzjer »

O proszę Gacek.Myślałem,że w Polsce od zawsze motocykle miały obowiązek jazdy na światłach przez cały rok :oops:
Z resztą nic w tym dziwnego.W tym kraju co inna ekipa rządząca,to inne przepisy :P
novvy pisze:Kumpel ma XT z podobnego rocznika i nie ma tam fabrycznie możliwości wyłączenia świateł mijania - brak wyłącznika. W XT nie ma możliwoci wymiany tego regulatora na "zwykły"? Ten regulator stratny ma wogóle jakieś plusy?
Raczej jest to nierealne.Alternator samochodowy posiada elektromagnes (wirnik który się kręci),a alternator w XT
ma "kręcące się" magnesy stałe na magneśnicy.
Po za tym regulator samochodowy steruje prądem wzbudzenia alternatora ,regulując w ten sposób ilość mocy jaką potrzeba danej chwili pracy silnika( światła, grzanie kabiny itp.)
Natomiast regulator stratny w "prymitywny" sposób ogranicza napięcie/prąd wytworzony przez alternator,poprzez zwarcie uzwojeń alternatora.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Ktoś może wie który to kabel jest od kontrolki kierunków ? :)

Obrazek
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: czadi »

czekoladowy i zielony
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Czyli w te 2 kable muszę wstawić po 1 diodzie LED aby kierunki dobrze działały ?

Obrazek
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: czadi »

tak ( ale nie po diodzie LED tylko po zwykłej diodzie) ale drugi koniec obu diod muszą być połączone tylko do jednego końca kontrolki (czekoladowego lub zielonego) a do drugiego końca kontrolki trzeba dorobić przewód i połączyć go z minusem ( masą ).
Ostatnio zmieniony 02 cze 2018, 20:21 przez czadi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: czadi »

ale czekoladowy to chyba ten ciemnobrązowy. Dlaczego nie wymontujesz obrotomierza przecież to tylko wyciągnięcie 2 zawleczek a masz pewność które to kable.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Mogę wymontować, z tym nie ma problemu, ale nie rozumiem jak mam te diody podłączyć :(
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: czadi »

do kontrolki kierunków idą dwa kable ( plus od lewego kierunku i plus od prawego kierunku ) musisz przeciąć te kable zostawiając oczywiście po kawału przy oprawce żarówki. Do każdego końca kabla ( od strony instalacji ) przylutowujesz po diodzie zwykłej tak żeby przewodziła w kierunku kontrolki drugie końce obu diod przylutowujesz do jednego z końców które wystają z oprawki kontrolki ( nieważne do którego ) a do drugiego końca który wystaje z oprawki kontrolki przylutowujesz kabel który podłączasz do jakiegoś minusa ( w xteku to czarne kable ). Oczywiście wszystko musisz zaizolować.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: Gacek »

Jednym słowem przejebane - zyjemy w 21 wieku :P
xelist pisze:Mogę wymontować, z tym nie ma problemu, ale nie rozumiem jak mam te diody podłączyć :(
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

A Ty jakiś problem do mnie masz, czy o co Ci chodzi ? Rozumiem, że Ty jesteś znawcą w każdej dziedzinie życia, tak ?

@czadi ,chyba rozumiem, narysuję na szybko w paint jak ja to widzę, i powiesz mi czy dobrze, ok ?
Mógłbyś mi podesłać link allegro do takiej diody ?
ODPOWIEDZ