Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: czadi »

:pstryk:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Tak ja to widzę, dobrze ?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 cze 2018, 20:53 przez xelist, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: Gacek »

Dla mnie twoja inteligencja nie stanowi problemu :P normalnie buraki scieram na tarce i robię z nich zakwas a nastepnie wychodzi z tego smaczny barszczYK ;) .Ty chyba nie jesteś burakiem ? a reagujesz jak taki .Zapewne dołaczysz do grona moich wielbicieli :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Prawdę mówiąc nie raz widziałem, że masz z kimś zatargi na tym forum :) Zastanów się dobrze, gdzie leży problem ;) Jeżeli ja jestem burakiem, to kim jesteś Ty ? Masz problem do kogoś kto się nie zna, ale próbuje zrozumieć ? Komentujesz temat, chociaż nie masz zamiaru pomóc, dziwne, że administracja jeszcze się tym nie zajęła.

I w ogóle co to za tekst o burakach xd długo nad tym myślałeś ? zamiast odpowiedzieć na moje pytanie czy jesteś znawcą w każdej dziedzinie życia, to Ty mi tu wyskakujesz z jakimś barszczykiem, widać nudzi się ;)
fryzjer

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: fryzjer »

Mała sugestia. Jak będziesz lutował,to lutuj możliwie szybko,żeby nie przegrzać diód. Szukaj zwykłych diód prostowniczych z możliwie grubym drutem,żeby od wibracji się nie łamał.Diody dobierz z uwzględnieniem max napięcia i max natężenia prądu jaki występuje w instalacji motocykla. Wybierz diody z większym zapasem,to będą się mniej grzać. Mocniejsza dioda nie zaszkodzi.W załączniku Masz pogląd na typową diodę prostowniczą.Dioda przewodzi od Anody do Katody.W drugą stronę jest zaporowa i prądu nie przewodzi. W sumie to nie Masz co zepsuć,najwyżej nie będzie działać ;). Diody poszukaj najlepiej w sklepie elektronicznym,bo przez allegro to więcej zapłacisz za przesyłkę.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Z tego co się orientuję to u mnie w mieście nie ma takiego sklepu. Dałbyś radę podesłać mi link allegro do takiej diody która będzie pasowała do tego zabiegu :) ?
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: czadi »

xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Kupiłem, dziękuję bardzo za pomoc, i szczegółowe wyjaśnienia.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: xelist »

Witam, wszystko zrobione i działa jak trzeba :) dziękuję wam za pomoc, ale mam jeszcze 1 pytanie, jak bardzo nagrzewają się diody ? obwiązać je taśmą izolacyjną, czy jakoś jeszcze trzeba je zabezpieczyć żeby się nie stopiła izolacja ? I pytanie drugie, jakbym chciał wstawić żarówkę LED zamiast zwykłej żarówki podświetlenia kontrolki "luzu", to też trzeba coś przerabiać ? Ktoś tutaj pisał ,że żarówka ledowa się szybciej zapala i łatwiej wyłapać luz.
fryzjer

Re: Kierunkowskazy LED, zmiana przerywacza.

Post autor: fryzjer »

Te diody się grzeją :?: Czy raczej pytasz prewencyjnie :?: Jak byś zastosował mocniejsze diody,tak jak pisałem wcześniej,to nie miałbyś takich dylematów ;) Tych diod nie okręcaj żadną izolacją. One mają się chłodzić powietrzem.Ja bym po prostu ,miejsce lutowania zabezpieczył koszulką termokurczliwą,żeby nie zrobić nie potrzebnego zwarcia.
ODPOWIEDZ