STRUMIENICA TURBO do xt 600

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
bangbang

STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: bangbang »

Jakiś tydzień temu byłem w Berlinie na zakupach i przy okazji w odwiedzinach u znajomego ,chwalil się swoim nowym nabytkiem ,kupił tt 600 i w niej mial zamontowane turbiny i miała niezłego kopa i przyspiszenie

jadoąc do domu już myślałem jak splodzic to cudo :D :D :D
ta turbina była montowana razem z stożkiem na rurki które łączyly się z tymi co ida od gaźnika ,(w airboxie)

co o tym mysliće bo mam już zrobione takie coś ale się wacham z montażem :?: :D
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: Pawlo »

Czego to ludzie nie wymyślą :lol: Znalazłem tylko takie cuś http://www.horizonsunlimited.com/hubb/y ... urbo-48123 Tu na fotach wygląda to wypaśnie 8-) Ciekawe jaki to ma dźwięk :mrgreen: A w tej TT-ce ma właśnie taką turbinkę?
Obrazek
bangbang

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: bangbang »

Pawlo pisze:Czego to ludzie nie wymyślą :lol: Znalazłem tylko takie cuś http://www.horizonsunlimited.com/hubb/y ... urbo-48123 Tu na fotach wygląda to wypaśnie 8-) Ciekawe jaki to ma dźwięk :mrgreen: A w tej TT-ce ma właśnie taką turbinkę?
nie on niemiał takiej spręzarki tylko taka troche okrojoną wersje turbina wyglądała podobnie jak ta :http://moto.allegro.pl/turbinka-turbina ... 89518.html

widzialem tez konstrukcje w której była zamontowana turbospręzarka od smarta czy mini ? niepamietam dokładnie

co do TT to dzwiek był dośc fajny ,ale najlepszy był motyw podczas zmiany biegów czuć było moc :D
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: Pawlo »

Teraz skumałem o co chodzi. Myślałem, że chodzi o turbinkę napędzaną spalinami :lol: To dopiero musi mieć kopa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: Pawlo »

Poczytałem trochę, bo mnie to zainteresowało i okazuje się, że przynosi to więcej strat niż pożytku :) Np. to, że jest to napędzane powietrzem daje dodatkowy opór, co skutkuje niższym ciśnieniem za tym pseudo turbo, czyli spadkiem mocy ;)
Poczytaj sobie:
http://blogsilnika.blogspot.com/2009/04 ... legro.html
http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... powietrza/

Może po prostu twój XT jest skatowany jak bura sucz i już nie chce jechać, skoro jest słabszy od i tak już osłabionej turbinami TT-ki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: Gacek »

wiem ze takim okresleniem nazywano odcinek ukł wydechowego (zbudowane na zasadzie gwintu nacietego w lufie karabinu)powodowało zawirowanie spalin które miały na celu eliminację cisnien zwrotnych w wydechu , na kolektorze ssacym moim zdaniem miało by to moze wiekszy sens przy konstrukcji silnika z paroma cylindrami montując przed gaznikiem w xt wydaje mi sie ze przytkasz tym tylko dolot powietrza do gaznika i wywoła to nieprzewidywalne zmiany składu mieszanki podawanej do cylindra.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: terenowiecc »

Rzeźba i tyle. Jak mało mocy to zmień moto ;)
bangbang

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: bangbang »

terenowiecc pisze:Rzeźba i tyle. Jak mało mocy to zmień moto ;)
no moja panna jest po kapitalce szlif ,nowy tłok itp. no mocy mi w zupełności starcza no ale wiesz od nadmiaru głowa nie boli :D :D
jednak cała instalacja turo najpewniejsza co do działania
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: Trampek »

Podejrzewam, że wypolerowanie dolotów jak to się robiło kiedyś w dwusuwach dałoby większy efekt niż ta turbinka skądinąd znana już ze 125 p, w który to fabrycznie pod gaźnikiem była montowana :D
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: STRUMIENICA TURBO do xt 600

Post autor: Gacek »

ja osobiscie oddał bym nawet 5 kucy za 50 kilo wagi tego motocykla i by mnie wystarczyło :D - nie bardzo mogę zrozumieć jak to mogło skutecznie funkcjonować ? i czy aby efekt nie był u znajomego wywołany ingerencją w filtrach .W 3tb mozna odkrecić dolot airboksa pod siedzeniem i to powinno poprawić działanie układu ale (coś za coś) filter szybciej sie zabija syfem.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ