Termometr oleju

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: termoetr oleju

Post autor: Pawlo »

Dzisiaj po oficjalnym teście trochę się zdziwiłem. Myślałem, że piec grzeje się dużo szybciej i bardziej. Okazuje się, że nagrzał się ledwo do 95 stopni dopiero jak po długiej jeździe wyjechałem na drogę szybszego ruchu i dałem w palnik ;) Ale zapewne dużo zależy od temp. otoczenia. Ogółem fajna rzecz :) Muszę jeszcze pokombinować z bagnetem, bo troszkę się poci, ale nie ma tragedii.
Polecam się pobawić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: termoetr oleju

Post autor: loko »

Taki urok silnik chłodzonego powietrzem… ale taki termometr dobra rzecz bo widać jak długo taki silnik nabiera tem i kiedy można bezpiecznie dać w palnik ;) … (pow 80). Teraz jest chłodno i to normalne jak będzie już ciepło, parno… to chwilka i jest 110 :D … chwilka nie uwagi w terenie i jest 130 :D :lol:

Jeśli będziesz miał możliwość wrzuć jakieś fotki jak Ci to wyszło.. :)
Pozdrawiam
:)
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: termoetr oleju

Post autor: Magic »

jeśli mnie pamięć nie myli to ostatnio na alledrogo znalazłem obrotomiez od DT:
http://allegro.pl/yamaha-dt-xt-tt-ttr-l ... 05591.html
Ma identyczna skalę jak XT i kontrolki poza szkłem, ale oprócz tego posiada wskaźnik temperatury i kontrolke ciśnienia oleju! (rysunek oliwiarki "lampy aladyna") zamontować kontrolke ciśnienia oleju byłoby ciężko,ale miernik temp. już nie. Byłyby to dobra i estetyczna operacja przeróbki do kontroli stanu silnika;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: termoetr oleju

Post autor: Pawlo »

No fakt pomysł dobry, wygląda wtedy jak w oryginale (jeśli chodzi o XT). Kontrolki ciśnienia oleju można nie podłączać przecież. Tylko temp. oleju jest nieco wyższa od temp. cieczy chłodzącej, ale można zapodać nieduży rezystor, żeby oszukać wskaźnik :)
Ale 80 zł to ja zapłaciłem za czujnik ze wskaźnikiem i przesyłką ;)
Obrazek
lucyfer
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:54

Re: termoetr oleju

Post autor: lucyfer »

witam
Panowie mam pewien problem
kupiłem czujnik temp.
tak po około 200 km powoli ale prawie w całości znikneła ciecz w której pracuje wskazówka
miał ktoś taki problem, czy jazda bez cieczy spowoduje uszkodzenie czujnika,a może ktoś go rozbierał.
oddał bym go na gwarancji ale nie mam paragonu i d...a.
pozdrawiam dzięki z góry
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
seboo
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 01 kwie 2010, 10:51
Motocykl: XT 600E

Re: termoetr oleju

Post autor: seboo »

Mam taki termometr tylko, że innej firmy i też znika ten płyn (to jakaś parafina i jest tam chyba po to żeby wskazówka nie drgała), ale się tym wogóle nie przejmuję, bo w poprzednim moto miałem taki termometr kilka lat, płyn zniknął całkowicie, a termometr działał bez zarzutu. One chyba po prostu tak mają, więc można to olać.
Yamaha XT 600E 3TB '95
Suzuki GSF 1250SA '08
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: termoetr oleju

Post autor: ogur69 »

umnie też gliceryna znikła ale ponad rok termometr chodzi bez zażutu,ten typ tak ma
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
lucyfer
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:54

Re: termoetr oleju

Post autor: lucyfer »

dzieki panowie
widze że nie jestem sam z takim "problemem"
najśmiejsze jest w tym to (jeśli tak to można nazwać) że sprzedawca twierdził że sprzedał kilkaset i to jest pierwszy przypadek z taką usterką hehe
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: termoetr oleju

Post autor: Radzio97 »

Witam.
Mam takie pytanie, wie ktos czy ten termometr podany w linku, http://moto.allegro.pl/termometr-czujni ... 12189.html ,bedzie pasowal do mojej yamahy z 2003roku.Podane jest ze pasuje do modeli z roku 84-98.Dzwonilem do niego to wedlug katalogu nie pasuje.Moze juz ktos z was juz od niego kupywal i wie czy do tych nowszych modeli pasuje. Kolega ma z 2001i porzyczylem to pasuje tylko nie wiem od kogo go kupil. Pozdrawiam.
dzierzan
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:19
Motocykl: TTR 600 `01
Lokalizacja: Włocławek/Warszawa

Re: termoetr oleju

Post autor: dzierzan »

Orientuje się ktoś jak taki: http://moto.allegro.pl/wskaznik-tempera ... 08604.html wskaźnik wygląda w środku (w sensie czy ten bagnet to zwykły pręt czy coś tam w środku jest) :?: Bo chcę taki kupić, ale nigdzie nie ma dedykowanego do TTR. Zauważyłem, że ten z Hondy ma taki sam gwint, ale jest dłuższy. Nie wiem czy w razie czego mogę go po prostu obciąć brzeszczotem :?:
ODPOWIEDZ