Termometr oleju

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: termoetr oleju

Post autor: ogur69 »

dzisiaj miałem możliwość zainstalować termometr i odpalić sprzęta niestety niepojeżdziłem ale moge powiedzieć że jest krótszy o 5mm co niestanowi problemu , po lekkim rozgrzaniu aby chodził bez ssania pokazało 42 celsjusze.na termometrze niema oznaczeń max- min zainstaluje pilnikiem kreski max-min według oryginału i będzie banglać może w łikend dam rade polecieć do lasu
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: termoetr oleju

Post autor: ogur69 »

termometr już na swoim miejscu nic niekoliduje przy skręcaniu zakładanie tej osłonki mija się z celem gdyż będzie niewidoczny zresztą rok temu zdjołem ją co poskutkowało częstszą kontrolą poziomu oleju z osłonką żadko to robiłem trzeba było znależć śrubokręt lub piątaka aby odkręcić ją
Obrazek
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: termoetr oleju

Post autor: terenowiecc »

Jednak to fajny gadżet, bo nie wiedziałem, że masz zbiornik w ramie. Fajna sprawa, "luk" i widzisz jaką temperaturę ma olej ;)
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: termoetr oleju

Post autor: ogur69 »

dziś termometr został przetestowany w warunkach bojowych,w terenie przy delikatnej jeżdzie pokazywał 70stopni zaś po pałowaniu na jedynce w śniegach 2km pod góre skoczyło na 80st.powrót asfaltami z 15km 90-100km/h dohodziło do 87st. po zwolnieniu spadało na 80st musze sprawdzić wskazania w gotujące wodzie latem 100st.chyba będzie normalną temperaturą
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: termoetr oleju

Post autor: ogur69 »

wykonałem test wodny termometru po zagotowaniu wody pokazywał równe 100 st. także jest to wyrób precyzyjny polecam wszystkim ten gadget
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
tommy_s
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:57

Re: termoetr oleju

Post autor: tommy_s »

Też myślałem nad takim termometrem, tylko nie pasowało mi właśnie to, że nie widać go pod tą osłoną :roll: . Należało więc wykombinować coś innego i mam takie coś ... jest jeden problem z umiejscowieniem czujnika oleju, teraz jest przyklejony w zakamarku zbiornika oleju, ale i tak się wychładza podczas jazdy... Wyświetlacz jest negatywowy, jasne światło nie przeszkadza w odczytywaniu wartości :D .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: termoetr oleju

Post autor: ogur69 »

fajnie że ten wyświetlacz jest świecący pełna kontrola nawet w nocy.czy czujnik jest zanużony w oleju?
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
tommy_s
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:57

Re: termoetr oleju

Post autor: tommy_s »

Właśnie nie i to jest cały problem. Miejsce montażu czujnika muszę jeszcze raz przemyśleć, nie chcę za bardzo ingerować w korek, najprościej by było wywierciuć w nim otworek, przeciągnąć czujnik i zakleić. :idea:
dzekson
Po kostki w błocie
Posty: 254
Rejestracja: 05 lut 2010, 20:36
Motocykl: XT600E '99 / XL650V '00
Lokalizacja: Rzrszów

Re: termoetr oleju

Post autor: dzekson »

fajna rzecz ten wyświetlacz. Gdzie go zakupiłeś i ile kosztował? Co oznacza drugi pomiar na nim? Gdy wymyslisz jakis dobry sposób lokalizacji czujnika daj znać. Tez bym sie skłaniał ku czemuś takiemu zamiast czujnika korkowego na wskazówkę.

tommy_s pisze:Właśnie nie i to jest cały problem. Miejsce montażu czujnika muszę jeszcze raz przemyśleć, nie chcę za bardzo ingerować w korek, najprościej by było wywierciuć w nim otworek, przeciągnąć czujnik i zakleić. :idea:
tommy_s
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:57

Re: termoetr oleju

Post autor: tommy_s »

dzekson pisze: Gdzie go zakupiłeś i ile kosztował? Co oznacza drugi pomiar na nim?
Ta - temp. powietrza, Te - temp. silnika (oleju) ;)
Termometr jest mojej produkcji, prototyp, który przeszedł chrzest bojowy - nie rozpadł się od wibracji :lol:
Koszt nie licząc mojej pracy, samych części to około 30-40zł.
ODPOWIEDZ