Xt 600 bierze olej

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: terenowiecc »

Musisz opuścić silnik na przednim mocowaniu i dasz radę. Nie wychodzi swobodnie ale wychodzi.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: ArturS »

Bez problemu wszystko się wyjmuje bez odkręcania czegokolwiek poniżej głowicy. Żeby zdjąć górną czapę trzeba dorobić klucz, tj. odpowiednio dociąć zwykły imbus tak, żeby dostać nim do śruby ukrytej wewnątrz zawiesia silnika, a przy tym żeby była możliwość założenia na niego np. rurki żeby ją ruszyć. Po odkręceniu wszystkich śrub pokrywę ściąga się w kierunku tyłu motocykla - omija się w ten sposób najwyższy element, jakim jest koło zębate na wałku rozrządu. Kiedyś opuszczałem silnik, bo myślałem, że inaczej to niewykonalne, a od jakiś... 15 remontów XT/TT już tego nie robię.
Przy składaniu natomiast warto zrobić jeden myk, a mianowicie maksymalnie wykręcić śruby regulacji zaworów, ponieważ przed dokręceniem pokrywy nie można włożyć napinacza, a na luźnym łańcuchu może dojść do jego przeskoczenia. Raz mi się to zdarzyło, od tamtej pory zawsze tak robię, bo i tak trzeba wszystko od nowa regulować.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: Gacek »

Moim zdaniem bez sensu takie kombinacje :roll: oczywiście da się jednak przy montażu wypadało by wszystko dociągnąć dynamometrycznym kluczem .
Może jestem do tyłu z narzędziami :? jednak na ile przerobiłem temat dojście dynamometrycznym kluczem z zamocowanym silnikiem w ramie to absurd :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: ArturS »

Kluczem dynamometrycznym nie da się dojść jedynie do śruby wewnątrz górnego mocowania do ramy. Nakrętki na szpilki wkręcone w głowicę (nr 5 na schemacie) i tak dla większości stanowią temat nie do przejścia jeśli chodzi o dokręcenie odpowiednim momentem - klucz typu grzechotka tam nie podejdzie, garażowo jednak mało kto ma klucz z wymiennymi końcówkami, a jeśli ma to tam dojdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: Gacek »

Nie da się w wiele innych miejsc dotrzeć dynamo :) - wiec nie m co się pierdzielić tylko trza wyciągnąć piec i dla zwykłego zjadacza chleba posiadającego mózg wypełniony adekwatnym wsadem sprawa staje się banalna 8-) bez topienia kasy w specjalistyczne narzedzia 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

Wyglada na to że uszczelniacz na zaworze do wymiany. Wie ktoś czy do jego wymiany potrzebuje zdjąć głowice czy da radę wymienić go przed pokrywę zaworów?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: Gacek »

Czuje ze dobrze kombinujesz ;) po co się wbijać w koszta .
Osobiście umarłem kiedyś na takiej próbie :oops: - jednak na forum odnajdziesz tego typu porady ,chyba uzytkownik qpa jak dobrze pamiętam :roll: zapodawał info aby sznurek wprowadzić w cylinder który zablokuje w adekwatnej pozycji tłoka zawory .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

:shock: chyba prościej będziemy jak jednak zdejmę tą głowice haha. Jak powinny być ustawione znaki od rozrządu?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: ArturS »

Na kole magnesowym na "T", koło zębate na wałku znakami w poziomie względem cylindra, ważne żeby był naprężony łańcuch od przedniej części, czyli tak jakby go dociskał napinacz.
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

Na kole zębatym jest kropka to chyba to. W memencie kiedy ustawiłem na T kropka na zębatce była na górze. Skoro tak było to składając ustawie tak samo. W razie czego porobiłem pare zdjęć
ODPOWIEDZ