Stukanie w silniku tt350

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

Stukanie w silniku tt350

Post autor: miti126p »

Witam od pewnego czasu coś stuka w silniku w okolicach cylidra ale stuka tylko gdy silnik jest pod sporym obciążeniem gdy jadę powoli bez gazu i silnik prawie przygasa albo gdy ruszam na samym sprzegle... ale gdy dam gazu i silnik wjedzie na wyższe obroty stukanie ustaje... czy to może być łożysko korbowodu ? Czy może to coś innego ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Stukanie w silniku tt350

Post autor: Gacek »

Fajnie byłoby jakbyś w bardziej wyrazisty sposób opisał te dolegliwosci - ja osobiscie nie jestem jakimś bystrzakiem co czyta w ludzkich myślach ale zwyczajowo odniósłbym się z poziomu swoijego wyczucia ew doznań doświadczenia do tego co zapodajesz .Dolne łozysko korby raczej mało prawdopodobne abay wydawało stuki górne sworzeń główki korbowodu lubi klepać kwestia tego kiedy i jak ,zawsze można posłuchać wszelkich sugestii innych userów ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Stukanie w silniku tt350

Post autor: ArturS »

Łożysko korobowodu, jeśli już złapie luz, to coś takiego nie stuka, a napierdala. Nie wiem ile silników mi się przez ręce przewinęło, ale gdyby nie film jednego z użytkowników forum i przypadek w moim garażu z przed kilku dni z taką przypadłością, to bym nie uwierzył że cos takiego może w ogóle zaistnieć. Pierwszy raz w życiu musiałem do motocykla podchodzić z zatyczkami w uszach. Nawet ze zdjętym kolektorem łatwiej wytrzymać niż przy takim metalicznym huku. Luz na korbowodzie ok 3-4mm, w silniku metalowe opiłki klejące się do magnesu, olej jak srebrzanka, filtr zapchany opiłkami - gdzieś ten materiał musiał się stracić, a na pewno nie wyparuje.
Także hmm.. nie słysząc tego mogę poradzić sprawdzenie stanu filtra oleju i wyglądu samego oleju. Jak niema nic niepokojącego, to przynajmniej lżej będzie na duszy, że piec nie nadaje się na śmietnik. A później zostaje już tylko szukanie, najłatwiej od strony kosza sprzęgłowego. XT350 nie znam, ale na schemacie widzę że warto sprawdzić czy nie jest luźna nakrętka na wale i balanserze, bo jeśli jest to może w koncu ściąć klin i nieszczęście murowane. Do sprawdzenia też luz na koszu sprzęgłowym. Ale nijak mi nie pasuje to do opisywanego problemu, więc.... wróżenie z fusów. Rozbieraj i sprawdzaj zanim nie stało się coś więcej.
meter30
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 13:24
Motocykl: XT 350 1986r

Re: Stukanie w silniku tt350

Post autor: meter30 »

Najłatwiej sprawdź czy łańcuch rozrządu nie jest już wyciagnięty. Ale on bardziej brzęczy niż stuka. U mnie w 350 tez stukało na wolnych, ale to układ tłok- cylinder miał już za duży luz i tłok obijał się o gładź cylindra- po dodaniu gazu wszystko ucichło
ODPOWIEDZ