Strzela na wolnych obrotach

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Gery
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2019, 21:18
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ
ST1300 Paneuropa
Lokalizacja: CK Kielce

Strzela na wolnych obrotach

Post autor: Gery »

Jak w temacie . Jestem tuż po zakupie wiec taka juz była. Owszem dodaje to trochę uroku do jej dzikości ale na dłuższa metę nie wiem czy to nie szkodzi. Tłumik był chyba wypatroszony patrz zdjęcia oraz ciekawi mnie ten dolny dzyndzel z gwintem . Tam coś powinno być wkręcone ?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/~Wq ... 2BbsXW6ESy
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e090eefc4c3973fe
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Strzela na wolnych obrotach

Post autor: glina »

Spróbuj wykręcić bardziej śrubę ilości mieszanki - trudny dostęp, najlepiej bitem od dołu przy zimnym silniku. Jak to nie pomoże to musisz po kolei sprawdzić : poziom paliwa w komorze, ustawienia iglic, dysze (jeśli strzela na wolnych to skup się na dyszy wolnych obrotów).
Gery
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2019, 21:18
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ
ST1300 Paneuropa
Lokalizacja: CK Kielce

Re: Strzela na wolnych obrotach

Post autor: Gery »

Teraz akurat dostęp dość łatwy bo ja rozebrałam prawie do naga:) koleś od którego kupiłem twierdził ze nie dawno miał robiona regulacje gaźnika i generalnie chodzi ładnie poszedł mi na kostkach 155 km/h na autostradzie wiec moc raczej tez ok No ale kto wie pobawię sie tą śrubka ilości mieszanki mam nadzieje ze ja zlokalizuje. A co do tego otworu z gwintem wewnątrz przy tłumiku (jest na zdjęciu) , macie takie coś? Do czego to jest ?

I jeszcze jedno pytanie zakładał ktoś do tego modelu tłumik niby akropovicia z AliExpress .?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strzela na wolnych obrotach

Post autor: Pawlo »

Ogólnie jest kilka opcji. Ten wydech to niezła rzeźba i możliwe, że to po prostu on jest przyczyną. Spróbuj wkręcić coś w ten "dzyndzel" :lol: Może to załatwić temat. Druga opcja to kwestia samej regulacji gaźnika. No i jeszcze pozostaje opcja uszkodzonego zaworu lub membrany zaworu Air-cut w gaźniku. Odpowiada on za zmniejszenie dopływu powietrza po zamknięciu przepustnicy, by właśnie ograniczyć tzw. strzały, marchewy z wydechu. Zawór jest w głównym (lewym) gaźniku, mała pokrywa od lewej strony na dwie śrubki. Co do chińskiego wydechu, odpuść sobie, miałem okazję tego słuchać, lipa. Szukaj czegoś firmowego w używce ze sprzęta podobnej pojemności i dopasuj do swojego moto.
Obrazek
Gery
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2019, 21:18
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ
ST1300 Paneuropa
Lokalizacja: CK Kielce

Re: Strzela na wolnych obrotach

Post autor: Gery »

Dzięki Pawlo za wyczerpująca odpowiedz i pomoc , ja tez podejrzewam ten wydech bo nikt nie ma takiego dzyndzla z tego co widzę , bede badał temat i dam znać
Gery
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2019, 21:18
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ
ST1300 Paneuropa
Lokalizacja: CK Kielce

Re: Strzela na wolnych obrotach

Post autor: Gery »

Dokręciłem porządnie obejmę łączącą kolektor z tłumikiem i jest o jakieś 80 % lepiej:) Czyli strzela dużo rzadziej i ciszej . Na razie może tak być ale bede dalej badał sprawę.
ODPOWIEDZ