Kickstarter

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Kickstarter

Post autor: Magic »

Nie pytam się o pasowanie, tylko czy jest tam tuleja inna niż materiał pokrywy, np. miedziana?
Pawlicho
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012, 10:48
Motocykl: r 1100 gs & xt 600 z 3aj

Re: Kickstarter

Post autor: Pawlicho »

Nie nic tam nie ma, na szczęście mam już tą dziwną podkładkę.

Chłopak który mi to sprzedał mówił że te podkładki są po to, bo ponoć bez tego pokrywa potrafi pęknąć :niewiem:

Mi się wydaje że sprężyna mogła by wycierać pokrywę.

Po bolec to chyba będę musiał się do dilera wybrać, jeden gość to ma ale mówi że za nic nie chce wyjść, ten bolec ma frez i jest wbity w karter.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Kickstarter

Post autor: Magic »

dokładnie, ja kupiłem nowy i wbiłem na klej bez problemu.
Pawlicho
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012, 10:48
Motocykl: r 1100 gs & xt 600 z 3aj

Re: Kickstarter

Post autor: Pawlicho »

Ok Udało się :) Kopniak w mojej 3 AJ już zamontowany i śmiga:) Mogę się teraz cieszyć z posiadania rozrusznika i kopki, problemy z akumulatorem juz mnie nie dotyczą. Teresa zapala nawet zupełnie bez aku :D

Jak by ktoś to potrzebował to zrobiłem fote dla potomności. To są wszystkie elementy potrzebne do zamontowania kopniaka w wersji z el. rozrusznikiem.

Obrazek

A tak moto teraz zapala, nie montowałem odprężnika, moim zdanim nie ma takiej potrzeby, pali lekko, zobaczcie sami :)


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cPGFs7o ... re=mh_lolz[/youtube]
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kickstarter

Post autor: Gacek »

Bez drwin :P nakręć filmik jak grzejesz to z buta w lesie na jakieś grapie :lol:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Pawlicho
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012, 10:48
Motocykl: r 1100 gs & xt 600 z 3aj

Re: Kickstarter

Post autor: Pawlicho »

Kopkę zamontowałem żeby było w razie W, jakiejś awarii itp.
Puki mam sprawny akumulator ani myślę palić go na kopa, mam problem z biodrem i dla mnie motocykle tylko z kopka niestety odpadają, kiedyś jak wstawię sobie protezę, może się to zmieni :mrgreen:
Jac
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2013, 20:28
Motocykl: xt600
Lokalizacja: okolice Babilonu

Re: Kickstarter

Post autor: Jac »

Brawo! Mam inspirację, póki śnieg na zewnątrz do kombinowania.
pzdr
Jac
fryzjer

Re: Kickstarter

Post autor: fryzjer »

Podpinam się pod temat.
Kolega Pawlicho swoją 3Aj uruchamia,bez udziału akumulatora,przy pomocy samego kickstartera.Zawsze myślałem,że taka możliwość istnieje tylko w starych XT500,oraz TT.Czy do tego potrzeba zrobić jakąś modyfikacje // przeróbkę instalacji elektrycznej :niewiem: ??
Ja w moim 2KF,mam tylko kickstarter.Zastanawiam się,czy u mnie byłaby też taka możliwość.Na razie mam motocykl kompletnie rozmontowany,więc nie mam jak sprawdzić ,czy ewentualnie by w ten sposób zapalił,ale mam możliwość zrobić jakieś modyfikacje,jeśli to w ogóle możliwe. :niewiem:.Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Kickstarter

Post autor: Magic »

Zamiast Akumulatora kondensator dajmy na to 10.000uF = 10mF i powinno zadziałać :)
fryzjer

Re: Kickstarter

Post autor: fryzjer »

Dzięki Magic :browar: .Już wiem skąd Twój nick 8-)
1) Czyli tylko kondensator wystarczy?,Czy jeszcze trzeba by coś innego zmodyfikować w instalacji :niewiem: ??
2) Jak go podłączyć.W miejsce akumulatora,czy w którymś innym miejscu instalacji :niewiem: ??
3) Podałeś pojemność 10.000uF.Czy to taka minimalna,czy raczej trzeba by zrobić jakieś obliczenia ,indywidualne dla instalacji XT-eka,niewiem: ??
4) Co z regulatorem napięcia :niewiem: ??.Odłączyć go?,,zmienić na inny?,czy zostawić ten oryginalny :niewiem: ??
5)Jakiego kondensatora szukać? Takiego na 12 V, czy na inne mniejsze//większe napięcie :niewiem: ??
Sam Widzisz że jestem :mrgreen: .Więc może nic nie ruszać,żeby coś nie ""narobić na diabła"".
W sumie to ,strasznie mnie kusi :slinka: ,żeby zrobić sobie taką modyfikację motorka.
ODPOWIEDZ