blokada mocy

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
lukaszodzio
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 09:29

blokada mocy

Post autor: lukaszodzio »

A więc jak w temacie posiadam xt 600 model 43F rok produkcji 1987. Kupiłem motocykl przywieziony bezpośrednio z Niemiec u nas nie był jeżdżony i w dokumentach mam moc 25kw. Wie ktoś jak można ją odblokować i gdzie te blokady mogą się znajdować??
Awatar użytkownika
Homson
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2011, 17:48
Motocykl: Yamaha XT 600e 3tb

Re: blokada mocy

Post autor: Homson »

W mojej jest 29kw i z tego co wiem to wydech, bo jak zmieniłem na przelot :funkynana: to idzie jak opętana. :D i jeszcze na gaźniku są mniejsze dysze co ogranicza moc.
lukaszodzio
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 09:29

Re: blokada mocy

Post autor: lukaszodzio »

Dzięki zakupiłem juz wydech przelotowy sebring enduro i jeszcze pytanie odnośnie dysz ktoś wie gdzie można nabyć o odpowiedniej średnicy? Niestety w sklepie mi odpowiedzieli że w katalogu DynoJet nie ma dysz do tego motocykla.
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: blokada mocy

Post autor: maciek_tt6 »

do zegarmistrza małym wiertełkiem i po sprawie. najlepiej jak byś wiedział jaka tam idzie dysza w odblokowanej i już :)
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
Aruś
Po kostki w błocie
Posty: 235
Rejestracja: 20 wrz 2011, 13:59
Motocykl: HORNET 919
Lokalizacja: Rybnik

Re: blokada mocy

Post autor: Aruś »

Wiertac ??? :omg:
To ja zdecydowanie odradzam :) To są tak malutkie otwory ze trzeba byc mistrzem aby tego dokonac, no chyba ze ktos juz to z was robil i sie myle ;>
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: blokada mocy

Post autor: Gacek »

Z tego na ile zglebiłem (płytko ze wzgl na brak danych ) temat w obciętych z mocy motocyklach xt na rynek Niemiecki Szwajcarski montowane są większe dysze z prozaicznego wg fizyki wzgledu .
Bardziej bym się skłaniał do kierunku elektronicznego obcięcia mocy na zapłonie i w module nie muszę nikomu chyba tłumaczyć od czego sąsiedzi płacą opłaty .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
lukaszodzio
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 09:29

Re: blokada mocy

Post autor: lukaszodzio »

To teraz muszę się przyznać, że już trochę zgłupiałem :niewiem:. Czyli nie można jednoznacznie określić gdzie Niemcy ograniczali moc w Xt? Bo z tego co wyczytałem to wydech gaźnik ewentualnie krućce, a teraz jeszcze moduł doszedł... :omg: Tylko w kwestii modułu to takie blokady były głównie w motocyklach 2T a nie 4T chyba
Awatar użytkownika
Aruś
Po kostki w błocie
Posty: 235
Rejestracja: 20 wrz 2011, 13:59
Motocykl: HORNET 919
Lokalizacja: Rybnik

Re: blokada mocy

Post autor: Aruś »

Proponuje przejechac sie do yamahy i pogadac z kumatym ich mechanikiem to moze cos zdradzi :) (chodz nie bedzie lekko)
Obrazek
lucyfer
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:54

Re: blokada mocy

Post autor: lucyfer »

homson a z którego roku masz sprzęta. Ja mam z 2000 i moc około 40km, tłumik mam wsadzony od sprzęta z 45 kucami generalny remont i przydało by się jeszcze parę kucy.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: blokada mocy

Post autor: Gacek »

Temat dotyczy wersji F wiec tam jest sporo urwane bo max moc jaką znalazłem to 20 gdzie normalna ma 33 .Nowe xt tez niestety mają w elektronice jakiś wszczep bo max kat wyprzedzenia zapłonu dla tego modułu TCI to 31 stopni porównując do wcześniejszej wersji CDI 35,5 i 36 stopni wiec trochę niżej się kręcą ostatnie xt- ki . Ale czy to aż tak odczuwalne :roll:.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ