XT 600 przegrzana-reanimacja

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
endurasmatix
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2013, 18:07
Motocykl: Xt 350; Xt 600e

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: endurasmatix »

Panowie wlasnie bede zamawial na allegro uszczelki. Moze polecicie mi jakis zaufany komplet na caly silnik. Orientujecie sie czy 3tb miala przez caly okres produkcji jednakowe uszczelki? na ogloszeniach niby pisze ze od 83 do 03r ale wole zapytac
kucyk
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:55
Motocykl: yamaha tt 600 94
Lokalizacja: tsz

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: kucyk »

hmm coś mi świta że od 85 do 85 jest inna pod głowicę uszczelka.
Motocykl jest Bogiem, prędkość nałogiem, guma to zabawa a teren to podstawa...
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: ArturS »

endurasmatix pisze:Panowie wlasnie bede zamawial na allegro uszczelki. Moze polecicie mi jakis zaufany komplet na caly silnik. Orientujecie sie czy 3tb miala przez caly okres produkcji jednakowe uszczelki? na ogloszeniach niby pisze ze od 83 do 03r ale wole zapytac
Uszczelki się różnią, choćby pod głowicę. Dzisiaj do terenowca do 1VJ wysyłam paczuchę m.in. z UPG i na szczęście dogadalimy sprawę, że ma silnik z 3TB, czyli motek sprzed 87, silnik po 87, uszczelki więc się różnią. W niektórych katalogach widnieją dwa komplety uszczelek zazębiających się rocznikowo, tj. 88-00 (3AJ) i 90-03 (3TB,3UW). Trochę dziwnie, bo 3AJ do 2000r. nie trzaskali, a szkoda ;)
Co do jakości, wyjścia masz dwa, czy nawet trzy:
1. ASO - za głupi oring wołają kilkadziesiąt złociszy
2. Komplet Athena - ok 320zł
3. Uszczelka pod głowicę Athena + reszta z dystrybucji Harta (UPG będzie zdublowana) - 105zł + ok 100zł

Ja z przypadku wybrałem opcję 3, tj. najpierw kupiłem hartowki zestaw TOP-END i wydmuchało mi UPG ledwo po 30km (raczej przez moje błędy). Później dokupiłem komplet na cały silnik (nie było już TOP-END), ale ostatecznie jeszcze zainwestowałem w UPG atheny, bo UPG z harta dosłownie przycinała uszczelki kanału olejowego, wiec nie chciałem już ryzykować. Kolejnym razem brałbym komplet atheny. Nie jest to może jakiś high-end, ale spasowanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, a przy harcie się nawk..łem, a teraz w niektórych miejscach silnik się poci.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Kula »

Powiem szczerze, że ja teraz kupiłbym większość uszczelek w ASO.

Jest to wkurwiająca sprawa, gdy po remoncie i złożeniu moto się poci gdyż zaoszczędziło się na uszczelkach...

wiadomo, są takie uszczelki które mogą byś gorszej jakości, ale te główne czy to pod cylinder, czy głowice muszą być dobrej jakości, bo szlag trafia gdy olej zaczyna być widoczny w tych miejscach... Na temat Atheny słyszałem różne opinie, podobno często te uszczelki są podrabiane, dlatego na przyszłość będę celował w oryginał, bo jeżeli remont kosztuje w tysiącach to nie ma co oszczędzać paru stów, niestety człowiek uczy się na błędach...
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: ArturS »

Myślę, że te "podobno" to tak jak w przypadku motula - nikt tego nie podrabia. Natomiast inna sprawa to sposób montażu. Ktoś niema kasy, kupuje tańsze i składa samemu, popełniając przy tym masę błędów, później się poci i latają takie a nie inne opinie. Ja mam porównanie atheny do taniości allegrowych i nie mam zastrzeżeń (chodzi o spasowanie). Najważniejsza jest UPG, reszta w większości od biedy może być nawet zastąpiona masą uszczelniającą i też ujdzie (mam tak miskę olejową w KLE 500). Uszczelki z ASO zapewne dużo lepsze, ale ceny mogą powalić na kolana.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Kula »

Możesz mieć racje co do tej podróbki Atheny aczkolwiek, paru znajomych zakładało uszczelki tej firmy i nie byli zadowoleni, a nie robili tego pierwszy raz. Warto kupować rzeczy od bezpośredniego dystrybutora danej firmy, wtedy możemy mieć pewność, że wszystko jest ok.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: ArturS »

Dystrybucja atheny jest na szczęście dość obszerna w PL, każdy ma podobne ceny, więc raz zamawiam do jednego, raz od drugiego, różnice dosłownie groszowe, produkt zawsze ten sam (inne naklejki dystrybutora). Nie widziałem żeby ktoś to ciągał na własną rękę, chyba by się nie opłacało, bo za mało tego schodzi.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Kula »

trochę mnie nie zrozumiałeś ale w sumie mniejsza o to ;)

nie róbmy już bałaganu w temacie ;) :browar:
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: ArturS »

no.. w każdym razie jesteśmy w du..e :lol: Albo szajs, albo athena, albo oryginał :?
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: lisek666 »

powiem wam panowie że Kula ma rację z uszczelkami z gówno litu poprzedni właściciel mojego trx-a założył jakiś biały zamiennik zaraz zaczął się pokazywać olej więc postanowiłem wymienić a teraz uwaga
w serwisie oryginał uszczelka 71zł a na allegro zamiennik 79zł więc Kula serwis Hondy6 nie jest drogi;)
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
ODPOWIEDZ