XT 600 przegrzana-reanimacja

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: terenowiecc »

Jeszcze silnika nie złożyłem :lol: Wybierając tłok kierowałem się opinią ludzi, którzy na nich zrobili trochę km i tym, że w Brata motocyklu taki tłok ma najechane >15kkm i sprawuje się bez zarzutu a emerycko eksploatowany motocykl nigdy nie był.
Każdy kupuje to co uważa za słuszne i na co mu hajs pozwala tak więc jeżeli kupisz Wossnera to pewnie też zadowolony będziesz chociaż niewiele dokładając jest oryginał...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Gacek »

To nie pierwsza dyskusja na temat wyższości tłoka :P - dla mnie nie ma to sensu kolejny raz uświadamiać komuś wyższości jednej technologi nad drugą :| .
Wracając do tulei jeżeli będzie przegrzana to o ile się nie mylę po szlifie powinna być widoczna inna struktura materiału - wiec zachodzą wtedy obawy ze wraz z użytkowaniem taka tuleja i pierścienie będą się nierówno zużywały .Wiec decyzja jakby pozostanie w twojej gestii co z tym zrobisz :bananasaluta: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kucyk
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:55
Motocykl: yamaha tt 600 94
Lokalizacja: tsz

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: kucyk »

Chłopie daj sobie spokój ze zmianą tuleji. Nie licz na to ,że rzemiosło będzie porównywalne do orginału. Rób szlif i wsadzaj nowego tłoka i ma to latać. Co do t.k.r.j u mnie 2 kozy stoją i w obu wsadzone t.k.r.j i nie ma problemu w tym jedna tez była przegrzana przez poprzedniego własciciela i "jakoś" to jeździ. Masz za duzo kasy to sie pchaj w koszta, boisz się tańszego zamiennika - no to już Twój problem. Że robisz moto dla siebie to nie znaczy ,że musisz brać najdroższe rzeczy. To samo sie tyczy uszczelek. 3-ci zestaw na całość za 130 pln z alledrogo i nie mam powodów do narzekań. Jedynym mankamentem tych uszczelek jest to ,że trzeba lekko dociąć wytłoczenie pod kanał olejowy który smaruje wałek rozrządu i tyle. Ja się nie pchałem w najdroższe części i ogólnie wszystko wyszło mi na "+" a zrobisz jak będziesz uważał. :tt600: :tt600:
Motocykl jest Bogiem, prędkość nałogiem, guma to zabawa a teren to podstawa...
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Krzsiek »

Jakbym miał sytuacje zajechanej gładzi tak, ze nie da się z tym nic zrobić to bym szukał cylindra używki pod szlif a nie bawił się w wymianę samej tulei.
W ogóle skąd ten pomysł żeby to tak robić? I co tam chciałbyś wsadzić? To nie ciągnik. Cały pomysł to jakaś kombinacja na siłę.
endurasmatix
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2013, 18:07
Motocykl: Xt 350; Xt 600e

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: endurasmatix »

Jak by to bylo malo... po zdieciu tłoka okazalo sie ze w głowce korbowodu za wzery... i na sworzniu tez... sworzen ma luzy. ten stukot na wolnych obrotach ktory myslalem ze sie wydobywa z dekompresatora wiem sakad juz dobiegal. czyli pozaostaje wymin korby na nowa. widze n llegro wiekszosc wlasnie firmy TKRJ. Mam juz mentlik w glowie panowie nietety bo jezdzilem totychczas na xt 350 ktor przy tej krowie byla rowerkiem. Sam dalej niewiem czy do konca chce taki motor, niby elastyczniejszy i pozwalajacy utrzymywac wiesza predkosc przelotowa na asfalcie ale wazacy 170kg. ja mierze 163 cm i jak na 350ce jazda byla frajda to ten motor mnie poprostu meczy. Niby lepszy i nowszy ale jakby niepodemnie

Tak czy inaczej musze kupic kobrbe zeby to zlozyc. Co sadzicie o tej z TKRJ? prosze o opinie o niej lub innych korbach.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Krzsiek »

O korbach nie napisze, bo nie musiałem jeszcze, ale wkleję linka do relacji z remontu Tenere gdzie min. wymieniali tuleje na nominał http://www.tenere.co.uk/forum/viewtopic ... 926#p12491
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: ArturS »

Korby wymienia się bardzo rzadko i powinna wytrzymać dłużej niż większość z nas przejeździ na XT/TT ;) Ja bym wsadzał PROXa. Zapytam Kowala (rzadko tu bywa) czy wymieniał u siebie, a on robi zdrowe przebiegi, więc będzie przetestowane. Tyle, że wczoraj/przedwczoraj znowu pojechał do Maroko, więc odpowiedzi bym się nie spodziewał wcześniej niż za 3 tyg. :?
Ale... tłok, korba, pewnie łożyska na wale też, zaraz się okaże, że ukruszona zębatka V biegu, do tego uszczelki, oleje na docierkę, z głowicą jeszcze może coś wyjść (a przynajmniej powinno się zrobić wszystko na tip-top jeśli coś nie gra) i się z tego zrobi groźna kwota. Ja bym na Twoim miejscu szukał młodego silnika z 3TB.
Tak w ogóle, siedząc ostatnio w temacie tramków, afryk i xt/xtz stwierdzam/potwierdzam to co kiedyś napisał jeden z uczestników jakiegoś dalekiego wypadu do Azji - chcesz bezawaryjny motocykl, kup KLE 500 :lol: Szkoda tylko, że KLEkot taki ciężki, ma marny zawias i prześwit :?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: Pawlo »

ArturS pisze:Ja bym na Twoim miejscu szukał młodego silnika z 3TB.
Aaa tam, też takie gadanie. Nigdy nie wiadomo czy nie trafi się na jeszcze większą minę :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: terenowiecc »

Dyskusja jest o:
endurasmatix pisze:Xt 600 e z 2003 r.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 przegrzana-reanimacja

Post autor: ArturS »

oszfak :shock: Myślałem, że o jakimś trupku z początku lat 80-tych :?
ODPOWIEDZ