5 bieg i 5tys obrotów

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
stanleyipkisss
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:55
Motocykl: XT600e

5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: stanleyipkisss »

jak w temacie, doskwiera nam od ostatniego czasu problem, mianowicie na 5 biegu ciezko jest jej wykrecic wiecej niz 5tys obrotów, w dodatku czuć jakby kilka koni zdechło a przy biegu jałowym kiedy sie jej przegazuje wskazówka obrotomierza nie spada równomiernie.. moje pytanie WTF ? moze ktos juz spotkał sie z czyms takim
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: Tomiacho »

Sprawdź linkę obrotomierza i rozbierz zegary. Tam jest ten mechanizm obrotomierza. Takie jakby koło masowe. Wystarczy że bedzie lekko zachlapane smarem to bedzie podobny objaw. Wtedy obrotomierz działa tak że albo jest zamulony albo właśnie nierównomiernie schodzi z obrotów. Z na słuch jak silnik pracuje ? Może z silnikiem jest wszystko ok tylko ten obrotomierz daje takie złudzenie.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: Gacek »

Poczekał bym z tym pytaniem ew diagnozowaniem problemu aż spadną temperatury otoczenia ;) .Odczuwam często kaprysy silnika i nie tylko pod wpływem temp.otoczenia i zmian ciśnienia .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
stanleyipkisss
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:55
Motocykl: XT600e

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: stanleyipkisss »

linka okej, zauwazyłem wczoraj ze jak wyciagnałem filtr powietrza (jest nowy bo wymieniałem) wszystko wrociło do normy i moc tez wrociła ale kiedy pojechalem na test objawy wrociły..
stanleyipkisss
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:55
Motocykl: XT600e

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: stanleyipkisss »

tu warto jeszcze dodac ze predkosc max to ok 130km/h co chyba jest dziwne :panika:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: ArturS »

A gaźnik podciśnieniowy się otwiera w odpowiednim momencie? Coś tam ostatnio grzebałeś?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: mazi »

Być może przełożenia masz zbyt długie i silnik nie daje rady więcej wykręcić...
Jeśli masz standardowe przełożenia to możliwe, że kondycja silnika nie jest już na tyle dobra żeby bardziej rozpędzić motocykl...
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: ArturS »

ale to wtedy zbicie biegu by pomogło. Ale 5tys.obr brzmi dla tego silnika jak "za chwilę czerwone pole", więc... sprzęgło się nie ślizga? :niewiem: Obrotomierz mi nie działa i nie pamiętam jak 130km/h ma się do 5tys.obr :niewiem:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: mazi »

ArturS pisze:ale to wtedy zbicie biegu by pomogło. Ale 5tys.obr brzmi dla tego silnika jak "za chwilę czerwone pole", więc... sprzęgło się nie ślizga? :niewiem: Obrotomierz mi nie działa i nie pamiętam jak 130km/h ma się do 5tys.obr :niewiem:
Tak, wtedy zejście do IV biegu powinno pomóc i silnik powinien dokręcić do czerwonego.
Sprzęgło gdyby ślizgało się to obroty rosłyby pod czerwone pole bez przełożenia na prędkość...

Jeżeli nic z powyższego to może źle wyregulowane gaźniki, niewłaściwy poziom paliwa?
---
Pozdrawiam
mazi
stanleyipkisss
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:55
Motocykl: XT600e

Re: 5 bieg i 5tys obrotów

Post autor: stanleyipkisss »

zbijanie biegu nie pomaga, na czwartym dojdzie powiedzmy do 120 - 130 wrzucamy 5 i xtek nie przyspiesza
ODPOWIEDZ