czyszczenie gaznika

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT

czyszczenie gaznika

Postprzez Tecza » 29 paź 2013, o 15:44

moto pali bez problemu jezdzi ale jak przejade sie dluzszy kawalek po asfalcie z wieszymi predkosciami to pozniej gasnie i ma problemy z odpaleniem, odczekam papierosa i dalej juz spoko po haldach targa az milo ale tam wiekszych predkosci nie ma

wiec dzis wzialem sie za zawory jest ok wyciągnąłem gaznik jakos nie byl usyfiony w srodku(bynajmniej dla mnie)ale ze sie na tym nie znam to na co zwrocic uwage przy czyszczeniu ,a nie chce tego zepsuc do konca,tak zebym na regulacje dojechal,

przejże jeszcze instalacje elektryczna na wszelki wypadek

a moze ktos mial podobny problem??

pozdrawiam
Tecza
Po kostki w błocie

Motocykl: XT 43f

Re: czyszczenie gaznika

Postprzez Myszak » 29 paź 2013, o 18:18

U mnie też to czasem wyskakuje, ale wynika to z tego, że filtr paliwa dałem w złym miejscu i lekko zagina się przewód paliwowy, co utrudnia przepływ benzyny.
Myszak
Po kostki w błocie

Motocykl: XT 600 1 VJ

Postprzez Schoolboy » 11 lis 2013, o 16:58

siemka
sprawdź \ wymień paliwo (woda, syfy, jakość)
podmień świece oraz cewkę zapłonową być możne gdy się nagrzeją dostają przebicia tak samo jak impulsator koło alternatora.
za mała przerwa na zaworach, gdy się nagrzeją tracą luz i zawór Cie trzyma, proponuje je trochę zwiększyć niech klekoczą zobaczysz co się dzieje

przy czyszczeniu gaźnika nie popiernicz nic z poziomami paliwa
delikatnie z dyszmi, dobrym śrubokrętem bez używania drutu jak to niekiedy robią, rozkalibrujesz dysze. Tylko czysta benzyna lub środek do gaźników i powietrze. Wszystko z wyczuciem.
Schoolboy
Lubiący błoto

Motocykl: XT 600 3TB

Postprzez ArturS » 11 lis 2013, o 20:33

https://picasaweb.google.com/1034218078 ... redirect=1
a dokładniej ta fotka może być odpowiedzą ;)
Obrazek
Miałem tak samo. Później jeszcze spieprzyłem ustawienie poziomu paliwa w komorze pływakowej i problem powrócił (w serwisówce jest błąd odnośnie poziomu pływaka metodą pomiaru na odwrócony gaźnik).
Obrazek | Obrazek
ArturS
Po silnik w błocie

Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ

Postprzez Tecza » 12 lis 2013, o 21:07

podejscie nr 2 do gaznikow i tam gdzie wlatuje paliwo bylo dosc mocno zawalone ale juz opanowane, ale okazalo sie ze blaszka numer 18 jest wlozona do gory nogami najlepsze jest to ze nie przezemnie ,juz tak bylo(zabkiem na dol) wiec zlozylem jak byc powinno teraz gamon targa nawet żwawo najwazniejsze ze nie gasnie po dluzszej jezdzie ,na postoju ladnie sie wkreca jednak jak jedzie na wyzszym biegu zdaza mu sie przerywac bedzie walka cdn

WP_000200.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tecza
Po kostki w błocie

Postprzez Tecza » 12 lis 2013, o 21:35

a zapomniałem o najważniejszym od momentu zmiany tej blaszki strasznie ciężko odpala bardzo ciężko ,ostatnio musiałem poczęstować go autostartem i dopiero dal rade
Tecza
Po kostki w błocie

Postprzez Pawlo » 12 lis 2013, o 21:47

Tecza napisał(a):jednak jak jedzie na wyzszym biegu zdaza mu sie przerywac bedzie walka cdn

Zobacz jak jest ustawiony gaźnik podciśnieniowy względem głównego - powinien otwierać się dopiero jak główny będzie otwarty na 7mm. Szarpanie/przerywanie przy równej jeździe to typowy objaw za bardzo skręconego gaźnika podciśnieniowego względem głównego (za wcześnie się otwiera) - przerabialiśmy temat z Pieknym przy próbach tjuningów na tym gaźniku :lol:
Obrazek
Pawlo
Moderator

Motocykl: TT600S 4GV [SM]

Postprzez Piekny » 13 lis 2013, o 07:10

Potwierdzam, drugi gaźnik powinien otwierać się po około 7mm pierwszego, zbyt wczesne otwieranie gaźnika podciśnieniowego będzie skutkowało zalewaniem po nagłym odkręceniu, kosmicznym spalaniem i ogólnie nieprzewidywalną pracą na jałowych.
Piekny
Po kostki w błocie

Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Postprzez ural2 » 23 gru 2013, o 18:56

Koledzy mam problem.
Rozłożyłem iglice z podciśnieniowego gaźnika i nie wiem teraz jaka ma być kolejność składania. Chodzi mi o ta mala sprężynkę na iglicy miedzy którymi podkładkami. Z manuala nie mogę się dopatrzeć i nie jestem pewien na 100%.
Pomoże ktoś???
Zacznijmy od góry......
ural2
Lubiący błoto

Motocykl: Yamaha xt 600 1994

Postprzez ArturS » 23 gru 2013, o 20:41

Obrazek
Obrazek | Obrazek
ArturS
Po silnik w błocie

Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ

Następna strona

Powrót do XT - Silnik, gaźnik, zasilanie...