czyszczenie gaznika

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ural2
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:45
Motocykl: Yamaha xt 600 1994
Lokalizacja: Dubiecko

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ural2 »

Nie ma palić 4l. Może być 7l. Ważne żeby chodził jak burza :D
Ustawiłem dzisiaj poziom na 3mm tak wyszło i przepustnicę na podciśnieniowym na drugi rowek od dołu. Zobaczymy co będzie. :bananasaluta:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Gacek »

Moja rada jest taka jak masz problemy - zastosuj fabryczne ustawienia jak nie będzie poprawnie się zachowywał przyjrzyj uważnie się stanowi pozostałych elementów.
Weryfikacja poziomu paliwa najpewniej podpierasz motocykl aby się znajdował w naturalnej pozycji do jazdy podpinasz przeźroczystą rurkę odp średnicy pod odp (króciec wylotowy z komory pływaka ) popuszczasz dolną śrubkę na tym kanale i powinien ci się ustalić poziom na wężyku jaki masz w komorze pływaka . Powtarzam to sposób na weryfikację a nie ustawianie poziomu ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ural2
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:45
Motocykl: Yamaha xt 600 1994
Lokalizacja: Dubiecko

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ural2 »

Problemów z motkiem nie miałem. Zaraz po kupnie rozebrałem sprzęt na części pierwsze. Plastyki do malowania i cala reszta mechaniczno kosmetyczna w trakcie. Teraz biorę się za regulacje zaworów i gaźników.
Z jazdy próbnej wywnioskowałem ze motorek chodzi ładnie ale po odpaleniu czasami gasł i strzelał w tłumik. Po odkręceniu manetki na ful trochę mu przy końcu brakowało i zaczynał przerywać.
Gaźniki wyczyszczone o ring na zaworku iglicowym puszczał to wymieniłem. Skład mieszanki miałem na 4obroty i tak zostawiłem.
Z racji tej ze mam przelot jakiejś tam firmy nastawie się na większa dawkę paliwa. Jak będzie za bogato to będę zubażał.
Ale chyba wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej nie wpływa na wzbogacenie mieszanki?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ArturS »

W tego typu gaźnikach właśnie poziom paliwa również wpływa na skład mieszanki.
ural2
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:45
Motocykl: Yamaha xt 600 1994
Lokalizacja: Dubiecko

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ural2 »

To widzę, że jeszcze sporo muszę się nauczyć o tym sprzęcie.
Z tego wynika, że to maszyna dla lubiących "pogrzebać" czyli dla mnie :biggrin: (oby odwdzięczyła się podczas jazdy)
Mam nadzieję, że jak czegoś nie ogarnę to pomocy udzielicie?
Od dzisiaj przerwa z remontami aż do ferii? Mam nadzieję, że na feriach odpalę i polatam.
Awatar użytkownika
drapi23
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 28 gru 2013, 15:12
Motocykl: Yamaha Xt600 3tb
Lokalizacja: Miechów

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: drapi23 »

Ja obym do wiosny odpalił :lol: a tak bym juz polatał po terenie a tu sie sie da nie chce ze mna rozmawiac :roll:
ural2
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:45
Motocykl: Yamaha xt 600 1994
Lokalizacja: Dubiecko

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ural2 »

Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ArturS »

AHA!!! 2.00 min - widać, że na podciśnieniowym tulejka jest nad zawleczką! W weekend zajmę się dziadem. Może na piątek przyjdzie mi już łańcuch rozrządu, to wsio poskładam i zacznę teścić :biker: Do wyjazdu czasu coraz mniej, a ja nadal w czarnej du..e :panika:
ural2
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:45
Motocykl: Yamaha xt 600 1994
Lokalizacja: Dubiecko

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ural2 »

Arturs.
Dziel się spostrzeżeniami i doświadczeniem na forum. Na pewno przyda się to potomnym:).

Na filmie iglice są na drugim rowku od dołu na obydwu gaźnikach. Tak mi się wydaje? 4min56s/7min44s
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Składając odwrotnie opuszczamy iglice w dół . A jakie błyszczące korpusy . Tylko myjka ultradzwiękowa tak czyści :roll:
ODPOWIEDZ