Terkotanie po zmianie oleju

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: Gacek »

Fryzjer a co jest dla ciebie niezrozumiałe ? zmieniasz gestosć oleju na rzadsza i moto naturalnie smrodzi do chwili kiedy podzespoły silnika nie osiagna adekwatnej temp.
Muj typ zawsze po dłuzszym postoju " zimny " wydziela won spalonej oliwy mimo ze nie jest zauwazalne optycznie kopcenie .
Martwił bym się jak by rozgrzany puszczał dyma - a tak to przynajmniej wiesz ze w najblizszym czasie cos cię czeka ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: Tygrys »

Cześć a może spływa oliwa z zbiornika do silnika i zanim pompa przepompuje jest nadmiar i dymi. Sprawdź czy jest poziom przed odpaleniem. Mi czasami się tak zdarza choć nie często.
fryzjer

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: fryzjer »

Gacek , uspokoiłeś mnie z tym dymieniem :D Ten 15W jest mniej lepki od 20W,przy zimnym silniku ,to i trochę przykopci. Wolę nie myśleć co by było jak bym zalał 10W50 jak proponował kolega Homson kilka postów wyżej. :panika: Tygrys.Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym spływaniem oliwy ze zbiornika do silnika. Chodzi Ci o nieszczelną pompę oleju,czy gdzieś na odcinku zbiornik - silnik jest jakiś zawór zwrotny :?: Ja mam stare XT ze zbiornikiem pod siedzeniem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: Gacek »

Fryzjer - :? 15 jest rzadsza po prostu wiec ma tendencje do mniejszego wypełniania luzów niz 20 lepkośc to delikatnie nazywajac inny parametr :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Homson
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2011, 17:48
Motocykl: Yamaha XT 600e 3tb

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: Homson »

Wróć do motula, a jak to nie pomoże to niestety trzeba bedzie zrzucać glowice i do remontu...
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: Tygrys »

Cześć zaworek jest w deklu od sprzęgła na magistrali za pompą. Oliwa to też ciecz i dąży do wyrównania poziomów lub spływa w dół. Dlatego olej mierzy się po krótkiej pracy. Miałem te przypadłości w Janku srce no i u Teresy to samo. Hej
fryzjer

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: fryzjer »

To żeś mnie teraz zaskoczył. :o Myślałem,że ten zaworek zapobiega spływaniu oliwy z komory filtra oleju..Kiedyś już się pytałem na forum o ten zaworek. Jako,że kulka pracowała OK.to temat olałem.Ale teraz jak tak myślę,to kilka lat temu,po zorientowaniu się ,że jest uszkodzony, zamiast tego zwulkanizowanego uszczelniacza z zewnątrz użyłem zwykłego oringu.,no i zapomniałem o temacie :D . Moto miałem zalane 20W50 i nic nie dymiło.Nie dawno demontowałem dekiel w celu naprawy gwintu.No a moto miałem już zalane tym 15W50 GULFEM,i tego oringu już nie montowałem,bo stwierdziłem,że i tak uszczelnia go z zewnątrz uszczelka dekla. No i moto zaczęło przy kapcać od tego momentu. viewtopic.php?f=2&t=2840
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Terkotanie po zmianie oleju

Post autor: Gacek »

Fryzjer - zaworek działa w dwie strony jak jest "zjebany "( bo inaczej tego nie ujmę) nie trzyma szczelnosci to grawitacyjnie oliwa z zbiornika spłynie ci do silnika jak zapodaje to Tygrys ale tak nie powinno się dziać i to nie jest powód moim zdaniem kopcenia i innych dziwnych dzwieków na zimnym piecu :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ