Pomocy kopci po remoncie masakra

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
dworu123
Lubiący błoto
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2014, 10:36
Motocykl: xt600

Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: dworu123 »

Witam posiadam yamahe xt 600 3tb ostatnio romiłem remont całej góry szlif, tłok proxa, zawory, głowica, łancuszek , krusce i problem jest taki latałem normalnie dopuki nie dolałem troche oleju bo było na minimum na początku kopcił tylko gdy puszczałem z gazu teraz kopci przy odpalaniu ale jak sie nagrzeje to przestaje tylko kopci tak ja na początku gdy puszczam z gazu co moze byc po remoncie moze przejechałem z 200 km moc jest taka jak była pomocy licze na was i pozdrawiam :panika:
dworu
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: ArturS »

Jak wyglądały etapy remontu? Ktoś powiedział jaki masz kupić tłok, czy najpierw kupiłeś, a później poszło do szlifierni? Jakich użyłeś uszczelek? Szczególnie tej pod głowicę?
Awatar użytkownika
maciej82
Po kostki w błocie
Posty: 220
Rejestracja: 23 gru 2012, 16:28
Motocykl: Yamaha XT 600 43f
Lokalizacja: Piece

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: maciej82 »

ciekawe jakby szlifierz maił zrobić szlif bez tłoka to nierealne . mógłby jedynie być za ciasno spasowany lub zbyt luźno ..
sprawdzić kompresje , czy uszczelniacze zaworowe się nie pozsuwały ... bo jedynie mogło być niewłaściwe docieranie mogły polecieć pierścienie , albo jakieś rysy na cylindrze ,, podejrzeć można kamerka przez świece .. albo piach zaciągało z airboxa .. powodów może być dużo
Awatar użytkownika
maciej82
Po kostki w błocie
Posty: 220
Rejestracja: 23 gru 2012, 16:28
Motocykl: Yamaha XT 600 43f
Lokalizacja: Piece

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: maciej82 »

jeszcze może być olej w filtrze powietrza
dworu123
Lubiący błoto
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2014, 10:36
Motocykl: xt600

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: dworu123 »

dałem do remontu do mechanika ktory ma pojecie sprawdzalem zawory bo poczytałem na forum ze sprawdza sie odkrecajac obojetnie ktorą pokrywe zaworów i jak pryska olej to dobrze i pryska uszczelka pod głowice nie poci sie wogule a jakiej firmy to niewiem aha i jeszcze jedno bo wczoraj zobaczyłem ze wezyk od odmy który powinien isc do airboxu był gdzie indziej po podłączeniu go wydaje mi sie ze jest mocniejszy troche ale dalej kopci
dworu
Awatar użytkownika
maciej82
Po kostki w błocie
Posty: 220
Rejestracja: 23 gru 2012, 16:28
Motocykl: Yamaha XT 600 43f
Lokalizacja: Piece

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: maciej82 »

jeśli sprawdziłeś filtr powietrza i niema tam oleju , to pozostanie ci zmierzyć kompresje , zrobić próbę olejową , jak nie to oddaj to gościowi co ci to robił i zrzuci górę wtedy będzie jasno co się tam dzieje... gdybać to my se możemy wiecznie . masz 3 możliwości . uszczelniacze , pierścienie, odma .. z nikad indziej oleju nie weźmie
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: qpa »

no i uszczelka pod głowicą
dworu123
Lubiący błoto
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2014, 10:36
Motocykl: xt600

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: dworu123 »

a jak zrobic tą próbe olejową??
dworu
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: Gacek »

Próba olejowa - to pomiar ciśnień sprężania z rozgrzanego cylindra bez oleju i z zaaplikowanym olejem , z twojego opisu wszystko jak dla mnie wskazuje na uszczelniacze zaworowe - można demontując gaźnik - króćce przyjrzeć się czy występuje zatłuszczenie na dolocie , trzonek zaworu poniżej wystającej prowadnicy . :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
dworu123
Lubiący błoto
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2014, 10:36
Motocykl: xt600

Re: Pomocy kopci po remoncie masakra

Post autor: dworu123 »

okej dzieki bardzo za pomoc postaram sie po sezonie zrobic a jak narazie moge jerzdzic nic chyba sie nie stanie oprucz malejącego stanu oleju :shock: :shock: pozdrawiam
dworu
ODPOWIEDZ