Regulator napięcia

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
fryzjer

Re: Regulator napięcia

Post autor: fryzjer »

Panowie pytanie.Mam serwisówkę od 2KF niestety po włosku,którego w ogóle nie kumam.Przy próbie tłumaczenia translatorem wychodzą mi jakieś dziwne tłumaczenia.
Co oznaczają te wartości napięcia i natężenia które zaznaczyłem strzałkami w załączniku :niewiem:
Czy te 12A, to prąd jaki generuje regulator napięcia na wyjściu??
A te 200V,to napięcie jakie jest na wejściu do regulatora??
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Regulator napięcia

Post autor: Gacek »

Fryzjer ja nie znajac się specjalnie na tych elektrycznych parametrach myślę ze te parametry to niedostepne dla zwykłego śmiertelnika informacje 12 A to maksymalny prąd a 200 V to max napięcie jakie ten regulator przezyje .
W moim odczuciu oznacza to ze jak bedziesz posiadaczem oscyloskopu to wyłapiesz wahania napiec w postaci wykresu i zauważysz wtedy ze to co pokazuje woltomierz to tylko uśrednienie podobnie ma się sprawa z natężeniem prądu czyli amperami .Jednak sam chciał bym usłyszeć zdanie jakiegoś fachmana w tej kwestii 8-) .
W swoim czasie wydawało mi się ze dużo wiem , a jak człowiek zacznie głębiej kopać w tematach to wychodzą jakieś nowe nieznane niuanse :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Regulator napięcia

Post autor: fryzjer »

Aha,dzięki Gacek.Trochę niedomaga elektrycznie moje XT,, przeglądałem serwisówkę i znalazłem takie info o regulatorze.Zastanawiałem się co to oznacza i jak to zmierzyć...Ale skoro Piszesz,że to raczej informacje dla serwisu,a nie dla mnie,to nie będę sobie tym zawracał głowy przy pomiarach.Zresztą to nie mój wątek,nie ten temat wątku i nie będę niepotrzebnie,zaśmiecał koledze jego wątku
ODPOWIEDZ