Zadam takie głupawe pytanie ?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Zadam takie głupawe pytanie ?

Post autor: Gacek »

Witam
Zastanawiam się nad pewnym faktem - bo czasami zdarzało mi się i zdarza takie zdarzenie ze piec (silnik)w pewnych sytuacjach mi staje z łomotem cofniętego rozrusznika .
Na ile dobrze to interpretuje w pewnych sytuacjach (najczęściej jak ostro hamuje piecem przy jakimś dojeździe i nie adekwatnie wysprzeglę trzymając adekwatne obroty silnika ) to tłok dostaje strzała wstecz z zapłonu i jest taki określę to "krank" piec staje czesto blokując koło a przez głowę przebiega nieśmiałe podejrzenie czy coś nie "pierdolneło" :lol: .
Zdarza wam sie coś takiego ? czy tylko ja mam tak zryty profil upalania ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Zadam takie głupawe pytanie ?

Post autor: mallory »

Dziwne... z tego co piszesz, to dzieje się to mimo zapiętego biegu i jazdy z hamowaniem silnikiem... odpowiadając: nigdy w takiej sytuacji mi się to nie stało w żadnym motocyklu... znaczy, żeby silnik stanął na amen podczas hamowania. Jeżdżę kilkadziesiąt lat różnymi i nic takiego: komarki, cz-350, transalap, dominator, afryki, tenery.... Ciągle jestem laik w tych tematach, w stosunku do znanych mi specjalistów, ale coś tam wiem... jak zamkniesz gaz to iskra wprawdzie jest ciągle, ale paliwa mało - tylko dyszą wolnych obrotów leci.... a wał napędzany jest siłą z koła tylnego i łańcucha wzmocnioną ciężarem koła zamachowego... wątpliwe, żeby przy takiej małej ilości paliwa (bez gazu) w taką napędzaną masą zatrzymało tę siłę nawet gdyby iskra poszła w nie tym momencie...
Może coś to pomoże, ale w hondzie dominator mojej wada taka była, że zastępował taki "krank" i silnik gwałtownie stawał ale na luzie z odpuszczonym gazem - nigdy hamując silnikiem - w dominatorach i silniach rvfc jest to zwiazane z uszkodzeniem autodekompresatora jak się wtedy dowiadywałem w tym temacie....
ODPOWIEDZ