Xt600e 1997r hałas po wciśnięciu sprzęgła.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Bartoszgd
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:46
Motocykl: Xt600e
TE610ie.
2320.

Re: Xt600e 1997r hałas po wciśnięciu sprzęgła.

Post autor: Bartoszgd »

Witam.
U mnie probblem praktycznie zanikł po wymienie oleju w silniku.
Olej Mannol 4T Jaso MA2.

Dźwięk pojawia się na bardzo krótko, na zimnym silniku , podczas wciskania sprzęgła.


mam pytanko. Czy dawkę paliwa reguluje się jedynie na iglicy? pytam poniewaz podczas wymiany świecy zauwazyłem że jest okopcona na czarno.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt600e 1997r hałas po wciśnięciu sprzęgła.

Post autor: Gacek »

Siema
na lince powinieneś mieć regulację wiec jej stan nie powinien mieć wpływu na generowany przez kosz hałas .
Ogólnie jak padło ci to łozysko oporowe a bedziesz z tym dłubał zerknij w przepustowość kanału olejowego wałka atakującego skrzyni w nowych skrzynkach siedzi tam rodzaj zaślepki ( ze wzgl. na to ze kanał został pozbawiony popychacza ) w tej zaslepce jest minimalistycznych rozmiarów otwór jak się przytka to kosz i cała reszta pracuje bez smarowania a raczej z ograniczoną funkcją i wtedy wszystko lubi się "sypać" .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Bartoszgd
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:46
Motocykl: Xt600e
TE610ie.
2320.

Re: Xt600e 1997r hałas po wciśnięciu sprzęgła.

Post autor: Bartoszgd »

Dzięki za informacje.
Powoli poznaję markę. Od lat siedzę w motocyklach BMW- znam je na wylot. zwłaszcza F8GS. Tutaj są nieco inne, sprawdzone, mniej zawodne konstrukcje. I takie właśnie mają być ;]

W przyszłym sezonie chcę XT zabrać na wycieczkę na Ukraińskie karpaty offowo. Mam nadzieje że się spawdzi.
Powoli, pooli przygotowania w toku.
ODPOWIEDZ